Головна

Здоров'я людини. Проблеми норми і патологія. Фактори ортобіозу.

  1. VI.4. ІМ'Я ВЛАСНЕ І НОРМИ ЙОГО ВЖИВАННЯ
  2. А) Внутрішні чинники
  3. А) гіпотези - частини норми, що вказує на ті умови, т. Е. Фактичні обставини, при настанні або ненастання яких норма вступає в дію;
  4. Аварійно хімічно небезпечні речовини. Дати визначення ахова, способи впливу на організм людини.
  5. Адаптаційні проблеми на стратегічній вершині
  6. Актуальні проблеми і майбутнє людства
  7. Актуальні проблеми науки на сторінках сучасних періодичних видань. Функції наукової журналістики.

. Сучасне поняття здоров'я

Визначення поняття «здоров'я людини», прийняте Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ), пов'язує його зі станом повного фізичного, душевного і соціального благополуччя, а не тільки з відсутністю хвороб або фізичних вад.

Таке визначення дозволяє виділити у феномені «здоров'я» як мінімум три рівні, а саме, фізичний (соматичний), психічний і соціальний (моральний), і розглядати його як психофізіологічний синдром.

Фізичне здоров'я (ФЗ) обумовлена ??властивостями організму як складної біологічної системи. ФЗ - стан організму людини, що характеризується можливостями адаптуватися до різних факторів середовища проживання, рівнем фізичного розвитку, фізичної та функціональної підготовленості організму до виконання фізичних навантажень. Від кількості резервних потужностей залежить опірність організму хворобам і старості. Кількість резервних потужностей збільшується тільки за рахунок тренування.

Психічне (душевне) здоров'я - це динамічна характеристика індивідуальності; вона відображає і обумовлює здатність людини ставити принципово досяжні змістоутворюючі мети і реалізовувати їх, здійснюючи саморегуляцію і узгоджуючись з вимогами соціокультурної і природного середовища.

Психологічна стійкість - це складне якість особистості, в якому об'єднані врівноваженість (рівновага), стійкість (сталість), опірність. Воно дозволяє особистості протистояти життєвим труднощам, несприятливого тиску обставин, зберігати здоров'я і працездатність в різних випробуваннях.

Соціальне здоров'я - характеристика такого здорового суспільства, де мінімальний рівень «соціальних хвороб» У це поняття входять такі чинники як: соціальна значимість поширених в суспільстві захворювань і заподіяна ними економічних збитків, вплив суспільного устрою на причини виникнення хвороб, характер їх перебігу та результат, оцінку біологічного стану певної частини або всієї популяції на основі інтегрованих статистичних показників.

працездатність | Поняття норми і патології в медицині


концепція креаціонізму | Концепція самовільного зародження життя | концепція панспермії | Концепція біохімічної еволюції. Теорія А. І. Опаріна | Концепція походження життя на Землі А. І. Опаріна. | Історія ідеї розвитку в біології (вчення К. Ліннея, Ж.-Б. Ламарка, Ж.Кюв'є) | Основні положення еволюційного вчення Ч. Дарвіна. Сучасна теорія еволюції. | Характеристика етапів походження людини. Фізичні фактори антропогенезу. Подібність і відмінності людини і тварин. | Людина як єдність біологічного і соціального | Емоції. творчість |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати