Головна

DFD - методологія в проектуванні ІС

1. SADT - методологія в проектуванні ІС
  2. АЛГОРИТМ ПРОЕКТУВАННЯ СГП. РІШЕННЯ БЕЗПЕКИ ПРИ ПРОЕКТУВАННІ СГП. РОЗРАХУНОК КОРДОНІВ НЕБЕЗПЕЧНИХ ЗОН МОНТАЖНОГО МЕХАНІЗМУ.
  3. Блок 1. Теорія і методологія проектування в дизайні
  4. У чому суть структурного, блочно-ієрархічного і об'єктно-орієнтованого підходу при проектуванні складних систем?
  5. В) Сучасна філософія методологія науки (Мінська, Московська школи)
  6. Питання 16. Методологія аналізу ризиків країни IHS Energe Group. Методологія аналізу політичних ризиків компанії BERI.

Діаграми потоків даних (DFD) як ср-во проектир-я з'явилося багато пізніше SADT, але до наст. t явл-ся найпопулярнішим в світовій практиці, особливо, коли мова йде про відображення рез-тов проектир-я для сис-ми "як повинно бути". У найбільш поширеною нотації Гейне-Серсона на DFD-діаграми прийняті слід. позначення:

процедура
 зовнішній об'єкт
 Сховище даних
 потік даних

Ім'я процедури починається з дієслова невизначеної форми (обслужити, знайти і т. П.). Номер залежить від рівня діаграми. Для контекстної діаграми, де зображується єдина процедура, пов'язана з деяким безліччю зовнішніх об'єктів, це завжди номер "1". Для діаграми першого рівня, що деталізує контекстну, - складові номера (1.1, 1.2, і т. Д.).

Зовнішні об'єкти системи зображуються лише на контекстній діаграмі, яка, власне, і служить для самого загального уявлення системи "як повинно бути" і для опису цих самих зовнішніх зв'язків. Деталізує її діаграма 1-го рівня не містить зовнішніх об'єктів, але на ній відображені всі зовнішні зв'язки системи з їх позначеннями (іменами). Зв'язки між процедурами цієї діаграми (як і для діаграм нижчих рівнів) здійснюються за допомогою потоків даних, зображених стрілочками. Ім'я потоку має в певній мірі відповідати його структури та змісту (наприклад, "дані кредитної картки" або "код клієнта"). Причому в першому випадку потік буде складним або складовим (т. Е. Утримувати сукупність елементарних даних), у другому - простим або елементарним.

При зображенні потоків даних на схемі допускається як об'єднання або композиція кількох потоків, так і їх декомпозиція.

"Сховище даних" є прототипом бази даних при реальному логічному і фізичному проектуванні системи. Якщо структура пов'язаного з "Сховищем" потоку даних збігається зі структурою самого "Сховища", то над або поряд зі стрілкою, що відображає такий потік, ніяких позначень не наводиться. В іншому випадку ім'я потоку даних наводиться на схемі обов'язково.

Процедури на діаграмах DFD низьких рівнів (крім контекстної) можуть бути розташовані довільно. Це залежить від зручності розміщення потоків даних і сховищ. Кількість процедур в рамках однієї DFD-діаграми обмежується 5-7-ю.

Якщо процедура в подальшому не розшифровується, вона обов'язково повинна супроводжуватися мініспеціфікаціі.

Таким чином, кількість рівнів опису диктується складністю окремих процедур і необхідністю їх подальшої розшифровки.

Сховища, наведені на DFD-діаграмах, теж повинні бути розшифровані шляхом опису їх структури і параметрів складових їх даних.

SADT - методологія в проектуванні ІС | Аналіз процедури додавання нового показника

Етапи традиційної методології проектування ІС | Етапи консалтингового проектування ІС | Порядок дослідження існуючої системи | Застосування типових прийомів і систем при проектуванні. | Концептуалізація багаторівневих ієрархічних систем. Страти, шари, ешелони. | Стр-ра, функції і завдання дворівневої ієрархічної системи. | принципи координації | Декомпозиція підсистем керованого процесу | Позначення і цілі роботи алгоритму | Алгоритм проектування ККМ (комплексна концептуальна модель) |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати