Головна

Цими дверима (був сам) 'Умар ».

1 У даному випадку мається на увазі смута і розкол серед мусульман.

2 "Фітна" - спокуса; смута; лихо; омана. Тут мається на увазі таке випробування, яке людина виявляється не в змозі витримати належним чином, в результаті чого робить щось неналежне або гріховне. Подібне випробування може бути пов'язано і з сприятливими, і з несприятливими обставинами в житті людини. Так, наприклад, в Корані сказано: «... і Ми піддамо вас спокусі для випробування ...» ("Пророки", 35). Ці слова пророка, нехай благословить його Аллах і вітає, стосувалися майбутньої смути і розколу серед мусульман.

3 Тобто це не станеться при тобі.

4 'Умар, нехай буде задоволений ним Аллах, був убитий в 644 р, а кілька років по тому після вбивства третього праведного халіфа' Усмана, нехай буде задоволений ним Аллах, серед мусульман почався розкол.

Передають зі слів Ібн Мас'уда, нехай буде задоволений ним Аллах, що (свого часу) одна людина поцілував (сторонню) женщіну1, а потім з'явився до пророка, нехай благословить його Аллах і вітає, і про все розповів йому, після чого Аллах послав аят (, в якому було сказано): «Роби молитву на початку і кінці дня2 і в деякі годинник ночі3. Воістину, добрі справи усувають погані ».4 Цей чоловік запитав:« О посланник Аллаха, це (стосується тільки) мене? »Він відповів:« Це - для всіх (членів) моєї громади ».

(4687). В іншій версії цього хадиса, також переданої зі слів Ібн Мас'уда, нехай буде задоволений ним Аллах, повідомляється, що посланник Аллаха, нехай благословить його Аллах і вітає, сказав: «Для (всіх) тих з громади моєї, хто буде чинити згідно (цього айату)».

1 Таким чином, ця людина скоїла вчинок, що суперечить мусульманської етики.

2 Маються на увазі ранкова і західне молитви.

3 Тут мається на увазі вечірня молитва.

4 "Худ", 114. У даному випадку мова йде про всілякі дрібних гріхах; що ж стосується тяжких гріхів, то дати на викуп їх слід зробити цілий ряд певних дій, і в тому числі - принести покаяння Аллаху.

Глава 250: Гідність здійснення молитви у встановлений час.

312 (527). Повідомляється, що 'Абдуллах (Ібн Мас'уд), нехай буде задоволений ним Аллах, сказав:

Одного разу) я запитав пророка, нехай благословить його Аллах і вітає: "Яке діло Аллах любить найбільше?" Він відповів: "Молитву, що здійснюються у встановлений для неї время1". Я запитав: "А після цього?" Він відповів: "Прояв шанобливості і доброти по відношенню до батьків". Я запитав: "А після цього?" Він відповів: "Боротьбу / джихад / на шляху Аллаха" ».

('Абдуллах Ібн Мас'уд, нехай буде задоволений ним Аллах,) сказав:

Книга про час молитви | Про це розповів мені посланник Аллаха, нехай благословить його Аллах і вітає, а якби я (запитав про що-небудь ще), то він обов'язково сказав би більше ».


І ми затримали його, запропонувавши скуштувати хазіри2, яку ми приготували спеціально для нього ». | Про Аллах, немає блага, крім блага світу вічного! Прости ж (гріхи) Ансарі і мухаджири. | Одного разу) пророк, хай благословить його Аллах і вітає, сказав: "Під час молитви мені було показано полум'я (пекла)" ». | Одного разу) я запитала її: "Чому кожен раз, зустрічаючись зі мною, ти повторюєш ці вірші?" - І вона розповіла мені цю історію ». | Але я забув запитати його, скільки ракатів він зробив ». | Завершуйте вашу нічну молитву одним ракатів, бо, воістину, так велів надходити пророк, хай благословить його Аллах і вітає ». | Абдуллах залишав 'Арджил відразу після полудня, коли сонце починало хилитися до заходу, і здійснював полуденну молитву в цьому місці. | Книга молитви: Глави про перешкоді перед моляться | І точно так само чинив Ібн 'Умар, нехай буде задоволений ним Аллах ». | І я не знаю, що саме він сказав: сорок днів, місяців або років ». |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати