На головну

Звіт Уолтера Хартрайту

1. Аналіз інформації, що міститься в звіті про рух грошових коштів. (56 питання в зразковому переліку питання від Юлі Рощиною
  2. Аналіз звіту про фінансові результати.
  3. Аналіз фінансової звітності підприємства. Зовнішній і внутрішній фінансовий аналіз.
  4. Аналіз фінансової звітності. .
  5. Аудит звітності економічного суб'єкта. Основні законодавчі та нормативні документи, джерела інформації та перелік аналітичних процедур. 39 питання в зразковому переліку
  6. Аудит розрахунків з підзвітними особами. Джерела інформації, перелік аналітичних процедур, типові помилки. 47 питання в зразковому переліку
  7. Балансовий звіт

На початку літа 1850 роки я і мої залишилися в живих товариші покинули дикі нетрі Центральної Америки, щоб повернутися на батьківщину. Досягнувши узбережжя, ми сіли на корабель, відпливає в Англію. Судно це загинуло в Мексиканській затоці. Я був одним з небагатьох, хто врятувався під час аварії корабля. Втретє вдалося мені уникнути неминучої загибелі. Смерть від тропічної лихоманки, смерть від руки індійця, смерть в безодні морській - все три погрожували мені, все три минули мене. Американський корабель, що плив в Ліверпуль, підібрав уцілілих. Корабель прибув в порт 13 жовтня 1850 року. Ми причалили до вечора, а вночі я був уже в Лондоні.

Не буду описувати тут мої подорожі і лиха, пережиті далеко від батьківщини. Причини, за якими я покинув свою країну, друзів і рідних для нового світу пригод і небезпек, вже відомі. Зі свого добровільного вигнання я повернувся, як сподівався і вірив, іншою людиною. Випробування мого нового життя загартували мене. У суворій школі крайньої потреби і поневірянь воля моя стала сильною, серце мужнім, розум самостійним. Я поїхав, рятуючись від власної долі.

Я повернувся, щоб зустріти долю, як личить чоловікові. Повернувся до неминучої необхідності пригнічувати свої почуття, знаючи, що так судилося. Гіркота пішла з моїх спогадів, залишилася тільки печаль і глибока ніжність до тих щасливим, незабутнім минулим дням. Рани минулого не зажили. Я не перестав відчувати непоправну біль через які обманули мене надій, але навчився нести свій хрест. Лора Ферлі жила в моєму серці, коли корабель ніс мене вдалину і я в останній раз дивився на зникали в тумані берега Англії. Лора Ферлі жила в моєму серці, коли корабель ніс мене назад і ранкове сонце осявало наближалися рідні береги.

Перо моє пише ім'я, яке вона носила колись, у серці своїм, як і раніше живе стара любов. Я все ще пишу про неї як про Лорі Ферлі. Мені важко думати про неї, важко говорити про неї, називаючи її по імені її чоловіка.

Мені нема чого більше додати до мого вторинному появі на цих сторінках.

Справжнє оповідання, якщо у мене вистачить сил і мужності писати його, повинно бути продовжено.

Коли настав ранок, серце моє з хвилюванням і надією потяглося до матінки і сестрі. Після довгої відсутності, під час якого протягом багатьох місяців вони не отримували ніяких звісток про мене, я вважав за необхідне підготувати їх до нашої радісної зустрічі.

Рано вранці я послав лист в котедж в Хемпстеді, а через годину попрямував туди сам. Коли стих перший вибух радості і до нас поступово почало повертатися тихе рівновагу колишніх днів, я зрозумів з виразу обличчя моєї матінки, що на серці у неї важке горе. В очах її, хто дивився на мене з такою ніжністю, я читав більше ніж любов. З глибокою жалістю вона стискала мою руку. Ми ніколи нічого не приховували один від одного. Вона знала про мої розбитих надіях, вона знала, чому я її покинув. Я хотів було запитати її якомога спокійніше, не отримувала вона листів для мене від міс Голкомб, чи не було якихось звісток про її сестрі, але, коли я глянув в обличчя матінки, питання завмер на моїх устах, у мене не вистачило сміливості поставити його. З болісним нерішучістю я міг тільки вимовити:

- Вам треба мені щось сказати?

Сестра моя, що сиділа навпроти нас, раптом встала - встала і, не сказавши ні слова, вийшла з кімнати. Матушка посунулася ближче до мене і обняла мене. Її люблять руки тремтіли, сльози котилися по її дорогому рідному особі.

- Уолтер! - Прошепотіла вона. - Син мій улюблений! Серце моє так сумує за тебе! Про син мій! Пам'ятай, що в тебе залишилася твоя мати.

Голова моя впала до неї на груди. Я зрозумів, що вона хотіла сказати цими словами.

Настав ранок третього дня з моменту мого повернення, ранок 16 жовтня. Я залишився у матінки і сестри - я намагався не отруювати їм радості довгоочікуваного побачення зі мною. Я зробив все, що міг, щоб оговтатися від удару і примиритися з необхідністю жити далі. Я зробив все, щоб моє страшне горе не вилилося в безвихідне відчай, - пом'якшало моєю любов'ю до матінки і сестрі. Але все було марно, все було безнадійно. Я скам'янів від горя. У мене не було сліз. Ні ніжне співчуття сестри, ні гаряча любов моєї матері не приносили мені полегшення.

Вранці цього дня я відкрився їм. Я зміг нарешті вимовити те, про що хотів сказати з тієї хвилини, як матінка сповістила мене про її смерті.

- Відпустіть мене, дайте мені деякий час побути на самоті, - сказав я. - Мені буде легше, коли я знову побачу ті місця, де вперше зустрівся з нею, коли я схилю коліна біля могили, де вона спочиває.

Я відправився в шлях - до могили Лори Ферлі.

Був тихий, прозорий осінній день. Я вийшов на безлюдній станції і пішов по дорозі, де все мені було пам'ятне. Сонце, що заходить слабо просвічувало крізь перисті хмари, повітря було тепле, м'який. На світ і спокій сільського усамітнення лягала тінь згасаючого літа. Я дійшов до пустки, густо зарослої вереском, я знову піднявся на вершину пагорба, я подивився вдалину - там виднівся знайомий тінистий парк, поворот дороги до будинку, білі стіни Ліммеріджа. Мінливості і зміни, дороги і небезпеки багатьох довгих місяців, як дим, зникли з моєї пам'яті. Неначе вчора я йшов по запашного вереску - я подумки бачив, як вона йде мені назустріч у своїй маленькій солом'яному капелюшку, в простому платті, що розвівається на вітрі, з альбомом для малюнків в руках.

Про смерть, безжально твоє жало! Ти перемагаєш все ...

Я звернув убік, і ось внизу, в улоговині, переді мною постала самотня стара церква, притвор, де я чекав появи жінки в білому; пагорби, що тіснилися навколо тихого цвинтаря; джерело, дзюрчав по кам'янистому руслу. Там, далеко, виднівся мармуровий хрест, білий, холодний, підносячись тепер над матір'ю і над дочкою.

Я наблизився до цвинтаря. Я пройшов через низьку кам'яну огорожу і оголив голову, входячи в священну обитель. Священну, бо тут лежала лагідність і доброта. Священну, бо любов і горе моє були відтепер моїми святинями. Я зупинився біля могильної плити, над якою височів хрест. В очі мені впала новий напис, вигравійована на ньому, - холодні чорні літери, безжально і байдуже що розповідають історію її життя і смерті. Я спробував прочитати їх: «Пам'яті Лори ...» Ніжні, променисті блакитні очі, затуманений слізьми, світла, стомлено поникла головка, невинні прощальні слова, благаючі мене залишити її, - о, якби останній спогад про неї не було таким сумним! Спогад, що я забрав з собою, спогад, яке я приношу з собою до її могилі!

Я знову спробував прочитати напис. Я побачив в кінці дату її смерті, а над цим ... Над датою були рядки - було ім'я, що заважало мені думати про неї. Я підійшов до її могили з іншого боку, звідки я не міг бачити напис, де ніщо житейське не зійшло між нами.

Я опустився на коліна. Я поклав руки, я опустив голову на холодний білий мармур і закрив очі, щоб піти від життя, від світла. Я кликав її, я був з нею знову. Про любов моя! Серце моє знову говорить з тобою. Ми розлучилися тільки вчора - тільки вчора я тримав в руках твої улюблені маленькі руки, тільки вчора очі мої дивилися на тебе в останній раз. Любов моя!

Час зупинився, і тиша, як ніч, згустилася навколо мене. Перший звук, який порушив цю тишу, був слабким, як шелест трави над могилами. Він поступово робився все голосніше, поки я не зрозумів, що це звук чиїхось кроків. Вони підходили все ближче і ближче - і зупинилися. Я підняв голову.

Сонце майже зайшло. Хмари розвіялися по небу, косі західні промені м'яко золотили вершини пагорбів. Згасаючий день був прохолодним, ясним і тихим в спокійній долині смерті. В глибині цвинтаря в примарному світлі заходу я побачив двох жінок. Вони дивилися на могилу, вони дивилися на мене.

Дві жінки.

Вони підійшли ще ближче і знову зупинилися. Особи їх були приховані під вуалями, я не міг їх розгледіти. Коли вони зупинилися, одна з них відкинула вуаль. У тихому вечірньому світлі я побачив обличчя Меріан Голкомб. Вона так змінилася, ніби пройшло багато-багато років з нашої останньої зустрічі. В її широко розкритих очах, спрямованих на мене, застиг незрозумілий переляк. Обличчя її було до жалості змарнілим, змученим - друк болю, страху і відчаю лежала на ньому.

Я ступив до неї. Вона не ворухнулась, що не заговорила. Жінка під вуаллю поруч з нею слабо скрикнула. Я зупинився. Серце в мені завмерло. Невимовний жах охопив мене, я затремтів.

Жінка під вуаллю відокремилася від своєї супутниці і повільно попрямувала до мене. Залишившись одна, Меріан Голкомб заговорила. Голос її був колишнім, я пам'ятав, я впізнав його - він не змінився, як змучене її обличчя, як перелякані очі.

- Сон! Мій сон! - Пролунали її слова серед гробової тиші. Вона впала на коліна, з благанням простягаючи руки до неба. - Господи, дай йому сили! Господи, допоможи йому!

Жінка наближалася повільно, тихо, вона йшла до мене. Очі мої були прикуті до неї, тепер я бачив тільки її одну. Голос, молівшій за мене, впав до шепоту і раптом перейшов в відчайдушний крик. Мені наказували піти!

Але жінка під вуаллю цілком володіла мною. Вона зупинилася за іншу сторону могили. Ми стояли тепер віч-на-віч, нас розділяв надгробний пам'ятник. Вона була ближче до напису, і плаття її торкнулося чорних літер.

Голос звучав все голосніше і несамовитість:

- Сховайте особа! Не дивіться на неї! Заради Бога...

Жінка підняла вуаль.

«Пам'яті Лори, леді Глайд ...»

Лора, леді Глайд, стояла у написи, що віщають про її смерть, і дивилася на мене.

........................................

Другий період історії на цьому закінчується.

Звіт Естер Пінхорн, кухарки, що складається на службі в графа Фоско (записано з її власних слів) | Третій період 1 сторінка

Другий період 6 сторінка | Другий період 7 сторінка | Другий період 8 сторінка | Другий період 9 сторінка | Другий період 10 сторінка | Післямова щирого друга 1 сторінка | Післямова щирого друга 2 сторінка | Післямова щирого друга 3 сторінка | Післямова щирого друга 4 сторінка | Післямова щирого друга 5 сторінка |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати