Головна

Звіт Естер Пінхорн, кухарки, що складається на службі в графа Фоско (записано з її власних слів)

1. Абсолютна і умовна збіжність невласних інтегралів. Ознака Діріхле-Абеля (док-во).
  2. Авторська позиція в «Анні Кареніній» Л. Толстого. Сенс епіграфа до роману.
  3. Алгоритм укладання графа на площині
  4. Алгоритмічні завдання пошуку в графах: завдання Прима-Краскала, Дейкстри, Форда-Фалкерсона.
  5. Алгоритми обходу графа в ширину і глибину.
  6. Аналіз інформації, що міститься в звіті про рух грошових коштів. (56 питання в зразковому переліку питання від Юлі Рощиною
  7. Аналіз звіту про фінансові результати.

Повинна сказати, що, на жаль, я так ніколи і не навчилася грамоті, але все своє життя була працьовитою жінкою і завжди залишалася чесною. Я знаю, що говорити те, чого не було, - великий гріх, і постараюся на цей раз цього не робити.

Я розповім все, що мені відомо, і тільки уклінно прошу джентльмена, який записує, поправляти мої вирази і пробачити мене, що я неграмотна.

Минулого літа я залишилася без місця (не зі своєї вини) і почула, що в будинку номер п'ять по Форест-роуд в Сент-Джонз-Вуді потрібна кухарка. Я поступила на це місце. Мене взяли на випробування. Прізвище мого господаря була Фоско. Господиня була англійкою. Він був графом, а вона графинею. Коли я туди перебралася, в будинку була ще дівчина на посаді покоївки. Не можу сказати, щоб вона була дуже охайною і акуратною, але зла в ній не було. Ми з нею були єдиними служницями в будинку.

Наші господарі приїхали вже після нас і, як тільки приїхали, сказали нам, що чекають до себе гостей з маєтку.

В гості мала приїхати племінниця господині, і ми приготували їй на першому поверсі спальню, вікна якої виходили на задній двір. Моя хазяйка сказала, що у леді Глайд (так звали племінницю) слабке здоров'я і що я повинна мати це на увазі, коли буду готувати страви. Наскільки я пам'ятаю, їх племінниця повинна була приїхати в той же день, але не покладайтеся в цьому на мою пам'ять. Прошу вибачення, але мушу зізнатися, що марно питати мене про числа, дати тощо. Крім неділь, я не звертаю уваги на дні, будучи жінкою дуже працьовитою, хоч і не вчені. Знаю тільки, що леді Глайд приїхала, а як приїхала - ну і налякала ж вона всіх нас! Не знаю точно, в який час господар привіз її, я була зайнята на кухні. По-моєму, це було опівдні. Покоївка відчинила їм двері і провела в вітальню. Потім покоївка прийшла в кухню, але ми з нею недовго пробули разом. Раптом ми почули переполох внизу, і дзвінок з вітальні задзвонив як скажений. Господиня кликала нас на допомогу.

Ми побігли вниз і бачимо: леді лежить на канапі, бліда, як мрець, кулаки стиснуті, а голова на бік. Господиня сказала, що вона чогось злякалася, а господар сказав, що з нею напад конвульсій. Я знала нашу місцевість краще, ніж вони, і тому сама побігла за медичною допомогою. Найближчі доктора були Гудрік і Гарт, про них йшла добра чутка по всьому Джонз-Вуду, до них багато хто звертався. З бідної леді був припадок за припадком, і це тривало до тих пір, поки вона не змучилася вкрай і не стала слабкою і безпорадною, як новонароджене немовля. Тоді ми віднесли її в спальню і поклали в ліжко. Доктор Гудрік пішов до себе додому і повернувся через чверть години, а то й менше. Крім ліків, він приніс з собою ще шматочок червоного дерева, вирізаного на зразок трубочки, і, почекати деякий час, приставив кінець цієї трубочки до серця бідної леді, а сам приклав вухо до іншого кінця і став уважно слухати.

Потім він говорив моєї господині, яка була в кімнаті:

- Це дуже серйозний випадок, я раджу вам негайно сповістити рідних леді Глайд.

А господиня каже йому:

- Це хвороба серця?

- Так, - каже він, - і дуже небезпечна.

Він їй описав в точності, яка це хвороба, але я так нічого і не зрозуміла. Але дуже добре пам'ятаю, як під кінець він сказав, що боїться, що ні він, ні інший доктор вже нічим не можуть допомогти.

Моя хазяйка поставилася до цієї вести спокійніше, ніж господар. Він був великий, товстий, літня людина, дивакуватий якийсь, у нього були білі миші і птиці, а він розмовляв з ними, ніби вони хлопці малі! Слова доктора його за живе зачепили.

- Ах, бідна леді Глайд! Бідна, мила леді Глайд! - Почав він засуджувати і забігав по кімнаті, ламаючи свої товсті руки ніби як актор, а зовсім не як джентльмен.

Господиня тільки про одне запитала лікаря: чи є надія, що леді видужає, а господар просто засипав доктора питаннями, по крайней мере питань п'ятдесят він поставив перед ним. По правді сказати, він усіх нас замучив, а коли нарешті заспокоївся, то пішов у садок і почав збирати квіти і букетики, а потім попросив мене прикрасити кімнату хворої леді. Ніби це допоможе. По-моєму, часом у нього в голові не все було в порядку. Але загалом він був непоганий господар - такий важливий на мову, веселий, привітний у зверненні. Він подобався мені набагато більше господині. Вона була жахлива скнари, по всьому було видно.

До ночі леді трохи ожила. Перед цим судоми її так замучили, що вона не могла ні рукою поворушити, ні словечка вимовити. Тепер вона лежала і в усі очі дивилася на кімнату і на нас. Напевно, до хвороби вона була дуже красива, волосся світле, а очі блакитні, нежненько така. Ніч вона провела погано, так я чула від господині, яка весь час не відходила від неї. Перед тим як лягти спати, я зайшла до неї в кімнату дізнатися, чи не треба чого, але вона все бурмотіла про себе незв'язно, як в бреду. Здавалося, їй дуже хотілося поговорити з кимось, хто був десь далеко, і вона все кликала когось. Я не розібрала імені в перший раз, а вдруге господар постукав у двері і з'явився зі своїми нескінченними питаннями і паскудної букетиками.

Коли я піднялася до неї на наступний ранок, леді знову була абсолютно без сил і лежала в забутті. Містер Гудрік привів свого колегу містера Гарту, щоб з ним порадитися. Вони сказали, що її ні в якому разі не можна будити або турбувати. Вони відійшли в глибину кімнати і стали розпитувати господиню про здоров'я леді в минулі роки, хто її лікував і не пережила вона незадовго до цього якогось душевного потрясіння. Пам'ятаю, господиня відповіла «так» на це останнє питання, а містер Гудрік з містером Гартом подивилися один на одного і обидва похитали головою. Вони начебто вирішили, що потрясіння подіяло на серце леді. Бідолаха! Як подивитися на неї, така вона була слабенька. Не було у неї сил, що і говорити, зовсім не було сил.

Пізніше в той же ранок, коли леді прокинулася, вона несподівано відчула себе набагато краще. Я сама її не бачила. Нас з покоївкою не пускали до неї в кімнату, щоб сторонні її не турбували. Про те, що їй стало краще, я чула від господаря. Він був у чудовому настрої через це, і коли вирушив на прогулянку в своїй широченной солом'яному капелюсі з загнутими полями, він заглянув з саду в кухонне вікно.

- Добра місіс кухарка, - говорить він, - леді Глайд стало набагато краще. Настрій моє тому підвищилося, і я йду розім'яти свої величезні ноги на сонечку. Не замовити чого, чи не купити чого для вас, місіс кухарка? Що ви там куховарите? Смачний тортик на обід? Побільше скоринки! Побільше хрусткої скоринки, прошу вас, моя люба, - золотистої скоринки, яка буде чудово розсипатися і танути в роті.

Ось як він розмовляв! Йому було за шістдесят, а він обожнював тістечка і торти. Подумати тільки!

Днем доктор знову приходив і на власні очі бачив, що леді Глайд стало краще. Він заборонив нам говорити з нею або давати їй говорити з нами, якби їй цього захотілося, і сказав, що найголовніше для неї - повний спокій і спати якомога більше. По-моєму, їй не хотілося розмовляти, за винятком минулої ночі, коли я так і не зрозуміла, про що вона хоче сказати. Вона була занадто слабка. І містер Гудрік, коли оглянув її, зовсім не прийшов в гарний настрій, як господар. Спустившись вниз, доктор нічого не сказав, крім того, що знову зайде о п'ятій годині.

Близько цього часу (а господаря будинку ще не було) раптом із спальні голосно задзвонив дзвінок, і на сходи вискочила господиня. Вона крикнула мені, щоб я скоріше бігла за доктором та сказала б йому, що леді в непритомності. Тільки я встигла надіти чепчик і накинути шаль, як, на щастя, доктор сам прийшов до нас, як обіцяв.

Я йому відкрила і пішла з ним наверх.

- Леді Глайд відчувала себе як зазвичай, - каже йому в дверях спальні господиня. - Вона прокинулася, розгублено оглянула кімнату, і раптом я почула, як вона тихо скрикнула і тут же впала навзнак.

Доктор підійшов до ліжка і нахилився над хворою леді. Раптом він став дуже серйозним і мовчки приклав руку до її серця.

Господиня дивилася на містера Гудрік.

- Померла? - Запитала вона пошепки і затремтіла всім тілом.

- Так, - каже доктор, тихо так, строго. - Померла. Вчора, коли я слухав її серце, я боявся, що це може статися.

Почувши ці слова, моя господиня відсахнулася від ліжка і стала тремтіти ще сильніше.

- Померла! - Шепоче вона про себе. - Померла так раптово! Померла так скоро! Що скаже граф ?!

Містер Гудрік порадив їй зійти вниз і трохи заспокоїтися.

- Ви не спали всю ніч, - каже він, - і ваші нерви не в порядку. Ця жінка, - говорить він і показує на мене, - ця жінка залишиться в кімнаті, поки я не пришлю необхідну помічницю.

Господиня зробила, як він їй велів.

- Я повинна підготувати графа, - каже вона, - я повинна якомога обережніше підготувати графа! - І, тремтячи як лист, вона вийшла з кімнати.

- Ваш господар іноземець, - каже мені містер Гудрік, коли господиня пішла. - Він знає, як треба реєструвати смерть?

- Не можу знати, сер, - кажу я. - Напевно, не знає.

Доктор задумався на хвилину, а потім і каже:

- Зазвичай я цього не роблю, але на цей раз я, мабуть, сам зареєструю померлу, щоб не ускладнювати сім'ю. Через півгодини мені все одно доведеться проходити повз реєстраційного бюро, і мені неважко туди зайти. Скажіть їм, будь ласка, що цю турботу я беру на себе.

- Добре, сер, - кажу я, - пребагато дякуємо за вашу люб'язність.

- Ви не заперечуєте проти того, щоб побути тут, поки я не пришлю кого-небудь? - Каже він.

- Ні, сер, - кажу я, - я посиджу близько бідної леді. Напевно, нічого не можна було зробити, сер, крім того, що було зроблено? - Кажу я.

- Ні, - каже він, - нічого не можна було вдіяти. Вона, напевно, дуже страждала і довго хворіла до того, як я її побачив. Випадок був безнадійний, коли мене покликали.

- О Господи, всі ми рано чи пізно закінчимо цим, правда, сер? - Кажу я.

Він нічого мені не відповів. Здається, йому не хотілося розмовляти. Він тільки сказав: «До побачення», - і пішов.

Я просиділа біля небіжчиці, поки не прийшла жінка, яку надіслав містер Гудрік. Її звали Джейн Гулд. На мій погляд, вона була дуже поважна жінка. Вона ніяких зауважень не робила, тільки сказала, що знає свою справу і за своє життя багато обрядів на той світ.

Про те, як поставився до цієї новини господар, коли почув про неї, я сказати нічого не можу. Мене при цьому не було. Але коли я його побачила, він здавався дуже приголомшеним. Він тихо сидів у кутку, опустивши свої товсті руки, понуро звісивши голову, і очі у нього були порожні якісь. Схоже було, що він не так засмучений, як переляканий і спантеличений тим, що трапилося. Моя господиня розпорядилася всім, що треба було зробити, а також щодо похорону. Напевно, це коштувало купу грошей, труну особливо був такий розкішний! Чоловік покійної леді, як ми чули, був у від'їзді, в чужих краях. Але моя господиня (вона була її рідною тіткою) домовилася з родичами в маєтку (здається, вони жили десь в Камберленд, як мені пам'ятається), що бідну леді поховають в одній могилі з її матір'ю. Похорон був дуже пишні, і господар сам їздив в маєток, щоб на них присутні. Як він був хороший в глибокій жалобі! Особа таке урочисте, широка чорна крепова стрічка на капелюсі. Коли він повільно виступав своїй величній ходою, вже так він був хороший!

На закінчення, відповідаючи на задані мені питання, повинна сказати: 1) що ні я, ні моя товаришка по службі покоївка ніколи не бачили, щоб господар сам давав ліки леді Глайд; 2) що, наскільки мені відомо, він ніколи не залишався один на один з леді Глайд в її кімнаті; 3) я не знаю, що було причиною раптового переляку леді Глайд, коли вона приїхала до нас, - ні мені, ні покоївки цього ніколи не пояснювали; 4) вищезгаданий звіт був прочитаний в моїй присутності.

Нічого більше я додати до нього не можу. Все написано правильно. Як християнка, клянусь, що все тут написане - щира правда.

підпис: Естер Пінхорн + (її хрестик).

Післямова щирого друга 5 сторінка | Звіт Уолтера Хартрайту

Другий період 5 сторінка | Другий період 6 сторінка | Другий період 7 сторінка | Другий період 8 сторінка | Другий період 9 сторінка | Другий період 10 сторінка | Післямова щирого друга 1 сторінка | Післямова щирого друга 2 сторінка | Післямова щирого друга 3 сторінка | Післямова щирого друга 4 сторінка |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати