На головну

Діфф. ур-я відносного руху мат. точки. Переносна і Коріолісова сили інерції.

1. II. ОСОБЛИВОСТІ ОЛІМПІЙСЬКОГО РУХУ В Стародавньої Греції
  2. II. закономірність загального руху і розвитку
  3. OCHOBHOЕ РІВНЯННЯ встановити рівномірний рух РІДИНИ ДЛЯ «ПРАВИЛЬНИХ русел». РОБОТА СИЛ ВНУТРІШНЬОГО ТЕРТЯ
  4. V2: {{4}} 4.4 Забезпечення безпеки руху та збереження вагонів в експлуатації
  5. А) аналіз політики, виявлення її внутрішніх протиріч, конфліктів як джерела її саморуху, рушійної сили політичних змін;
  6. Автоматизація побудови графіка руху вантажних поїздів
  7. Аналіз руху грошових потоків організації торгівлі і управління ними.

2) З-н збереження кінетичного моменту механічної системи. Приклади.

1) Введемо 2 вектора

чисельно рівні творів

і спрямовані протилежно прискорень

Ці вектори назвемо переносний і коріолісовой силами інерції.

Діфф. ур-я відносного руху мат. точки.

2) А) Якщо сума моментів щодо даного центру всіх зовнішніх сил = 0, то кінетичний момент механічної системи зберігає модуль і напрямок в просторі.

. б) Якщо сума моментів всіх діючих на систему сил щодо деякої осі = 0, то кінетичний момент механічної системи відносно цієї осі є величина постійна.

Окремий випадок:

Система обертається навколо нерухомої осі. В цьому випадку:

І якщо сума моментів щодо цієї осі = 0, то:

приклад:

платформа Жуковського

Змінюючи положення рук можна змінити кутову швидкість обертання системи.

Діфф. ур-я поступального руху судна при опорі, пропорційному швидкості. | Механічна система. Маса системи, Центр мас і його координати.

З-ни механіки Галелея-Ньютона. Інерціальна система відліку. Задачі динаміки. | Дві основні задачі динаміки для мат. точки. Рішення першої задачі динаміки. Приклад. | Рішення I-й завдання динаміки. Приклад. | Вільні коливання мат. точки. Частота і період коливань. Амплітуда і початкова фаза. | Вимушені коливання мат. точки. Резонанс. | Класифікація сил, діючих на механічну систему: сили зовнішні і внутрішні, активні і реакції зв'язків. | Осьові моменти інерції однорідного стержня, циліндра, кулі. | Теорема про моменти інерції щодо паралельних осей. | Потенційна енергія мат точки і механ системи. Поверхня рівного потенціалу. | Кількість руху точки і механічної системи. Елементарний імпульс і імпульс сили за кінцевий проміжок часу. |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати