Головна

Шлока 103. Ваджролі призводить до звільнення

1. Б) Здешевлення товарів призводить до того, що споживач може купити більше даного товару, не скорочуючи обсяг придбання інших товарів.
  2. Як приклад він наводить чотиримісячного хлопчика, який два останні місяці провів у лікарні і важив менше, ніж при народженні. Його стан був критичним.
  3. Ваджролі Мудрого
  4. Камю приводить два головних докази абсурдності, безпідставність життя.
  5. Якісний аналіз рісковпріводіт до следующімрезультатам.
  6. При заборонному показанні маневрового світлофора забороняється займати робоче місце і приводити кабіну в робочий стан.
  7. Призводить до

Йога, що включає практику ваджролі, приносить досконалість тіла. Ця сприятлива йога поряд з чуттєвим задоволенням (Бхога) навіть несе звільнення.

Ця важлива шлока проголошує основну концепцію тантри, яка протистоїть пуританським ідеям і вщент розбиває їх. Сама ідея, яка полягає в тому, що вища, божественне переживання може розкритися через переживання чуттєве, - це не та ідея, яку були в змозі сприйняти багато людей не тільки в останні кілька століть, але і в більш ранні століття. Деякі коментатори текстів з хатха-йоги відмовляються приймати це як частину науки йоги і повністю опускають з початкового тексту шлоки, що мають відношення до ваджролі і майтхуна, йогической статевого акту, стверджуючи, що це «незрозумілі і огидні практики, якими займаються лише ті йоги, у яких не вистачило сили волі досягти своєї мети іншим способом».

Однак, згідно з тантре, бхога (залученість почуттів) може бути хорошим засобом для йога. У нас є фізичне тіло, ми не можемо заперечувати його існування. Якщо не пізнати переживання, пов'язані з органами чуття, то як можна зробити свідомість глибшим і тонким? Переживання виникають в розумі, а не в тілі.

Перш за все ми повинні знати, що є фізичне переживання. Потім, збільшуючи тонке сприйняття, переживання можна знову порушити в розумі вже без залучення в цей фізичних почуттів. Протягом дня ми бачимо все очима, але що відбувається вночі, коли ми спимо? Ми не бачимо очима, але, тим не менш, розум має якісь переживання. Ми знову переживаємо те, що колись сприймали органами почуттів. Тому в тантре фізичне тіло є засобом для того, щоб глибше покопатися в розумі і в реальності існування.

Вище неодноразово пропагувалася думка, що секреторні виділення органів відтворення повинні витягуватися в тіло, за допомогою практики ваджролі, так щоб бінді і раджас, тобто свідомість і енергія, залишалися всередині тіла. Це дає можливість сексуальних імпульсів подорожувати вгору через центральну нервову систему до вищих центрів мозку.

«Хатхаратнавалі» стверджує: «Для збереження насіння, так само як і чітти (свідомості), слід докласти зусилля. Чоловік повинен любити ментально тільки ту жінку, з якою він практикує ваджролі ... це насіння є єдиною причиною для творіння, харчування і руйнування. Тільки через це людина може стати раджа-йогом ». Ця форма ваджролі не має нічого спільного з «непристойною поведінкою або ритуалом». Ваджролі, амаролі, сахаджолі і майтхуна є науково обгрунтованими практиками, призначеними для об'єднання позитивного і негативного полюсів енергії в ядрі свідомості. Якщо дозволити розкритися потенціалу бінді, то має місце більш сильне пробудження. У практиці ваджролі в майтхуна чоловік є позитивним полюсом енергії. Він являє собою фактор часу, а жінка є негативним полюсом і представляє простір; але ці дві полярності існують також всередині кожного індивідуума.

Муладхара чакра є місцем перебування шакті, а сахасрара є місцем перебування свідомості, Шиви. Під час майтхуни муладхара стимулюється безпосередньо, так що кундаліні шакті може підніматися до сахасрарі. Навіть якщо вона і не досягає сахасрари, вона все ж пробуджує дрімаючі центри сприйняття, оскільки кожна з послідовно прохідних чакр безпосередньо пов'язана з конкретними центрами відчуттів в мозку. Це один шлях, що веде до розширення свідомості.

Інший шлях має в своїй основі поєднання двох полюсів усередині вашого власного організму. Коли кундаліні пробуджується, не має значення, пуританин ви або розпусник, віруючий або невіруючий, вчений, священнослужитель або жебрак. Є тільки інтелектуальні переконання і мирські переживання. Це якості і характеристики нижчого розуму. Це не має ніякого відношення до того, що ви є насправді. Пробудження кундаліні є процесом вищого розуму, який запускається в нервовій системі людини. Це переживання вищого розуму, який знаходиться за межами того паркану, який оточує ваші власні розум і особистість.

В процесі еволюції цей вищий розум повинен стати відомим вам; це неминуче, тому що він вже існує всередині вас, але в пригніченому стані. Це фізіологічний розвиток і наукова неминучість. В кінцевому рахунку має місце злиття двох полюсів усередині вашої свідомості, що веде до осягнення реальності.

Що є реальність? Якщо ми збираємося обговорювати граничну реальність, то вона не буде граничною, тому що нам доведеться призначити якусь точку і сказати: «Все, це кінець», - але це не може бути кінцем, тому що за межами цього може бути щось ще. Це подібно до ситуації, коли космонавт проникає в простір на деяку відстань. Оптичний телескоп може сприйняти зірки, що знаходяться на деякій відстані. Радіотелескоп може проникнути трохи далі, але чи можна на підставі його свідчень зробити будь-якої абсолютний висновок про розміри всесвіту? Ні, він може розповісти тільки про те, що потрапляє в сферу його дії. Аналогічним чином ми не можемо робити ніяких заключних тверджень щодо граничної реальності.

Немає ніякої граничної реальності. Немає також ніякого єдиного шляху для осягнення її. Не може бути також тільки однієї форми Бога. Є стільки форм, скільки є індивідуумів, що відображають їх. Існує тотальність, яка є тотальністю в тій мірі, в якій ваш розум в стані осягнути її. Це залежить від ступеня вашого сприйняття. За межами цього для вас нічого немає. Якщо ви зможете просунути свій розум трохи далі і побачити дещо більше, тоді те, що ви побачили, стане граничної реальністю для вас. Коли розум стає однорідним і коли він вливається в нескінченність, що можна сказати про переживання граничної реальності?

Гранична реальність - це поняття, яке має відношення до розуму, а не до стану без розуму. Коли тіло вмирає, коли розум повністю розчиняється, коли індивідуальне его випаровується і більше немає ніякого «я», «ти», «він», «вона», тоді хто повинен осягати кого? Хто повинен дізнаватися кого? Хто повинен нюхати кого? За допомогою чого ви будете видавати запах? Як ви будете дізнаватися того, хто пізнає, за допомогою якого ви збираєтеся пізнавати все? Як ви дізнаєтеся його? Це дуже важко.

У «Брихадараньяка Упанішаді» є діалог. Яджнавалкья був великим мудрецем, у якого було дві дружини. Старшу звали Катьяйяні, молодшу - Майтрейи. Одного разу він захотів піти від мирського життя. Він закликав обох дружин і сказав: «Я йду. Я хочу розділити своє майно між вами ». Катьяйяні прийняла це, але Майтрейи запитала: «Чи я буду безсмертної від того майна, яке ти зараз віддаєш мені?» Яджнавалкья промовчав. Вона знову запитала: «Чи зможу я досягти безсмертя за допомогою всього того, що ти зараз даєш мені?» Він відповів: «Ні». Тоді вона запитала: «Чому ти не вчиш мене Брахмавідье, знання граничного?» Він сказав: «Майтрейи, ти не тільки моя дружина, але і моя учениця. Приходь і сідай, я буду вчити тебе ».

Під час бесіди між Яджнавалкья і Майтрейя виникає це питання - природа граничної реальності, природа її переживання. Яджнавалкья каже: «Якщо у тебе є ніс, ти можеш відчувати запах, але якщо твій розум в безладді, ти не зможеш зрозуміти цей запах. Якщо у тебе є очі, ти можеш бачити форму, але якщо твій розум не в порядку, то ти не зможеш зрозуміти цю форму. Якщо і почуття, і розум вилучені, і его вилучено, і подвійність в формі «я», «ти», «він», «вона» вилучена, то час, простір і об'єкти не існують. Якщо час, простір і об'єкти не існують, то де переживання? Основою нашого переживання є розум, але розум не може мати переживань, якщо немає понять часу, простору і об'єкта. Якщо ви вилучаєте поняття часу, простору і об'єкта, то розум згасає. Для того, щоб мало місце переживання, необхідна взаємодія між розумом і об'єктом. Для того, щоб мало місце переживання, має бути взаємодія між розумом і простором, між розумом і часом ».

«Є ще одна важлива річ. Час, простір і об'єкт не є незалежними. Вони є категоріями розуму. Якщо немає розуму, немає ні часу, ні простору, ні об'єкта. Де тоді пізнає? Неможливо пізнати пізнає ». Це відповідь, який Яджнавалкья дав Майтрейе.

Коли в воду кидають сіль, вона повністю розчиняється. Вона повністю і тотально втрачає свою індивідуальність. Переживання і відчуття означають подвійність. Коли немає подвійності, не може бути переживання і відчуття. Це дуже легко зрозуміти. Для того, щоб мало місце відчуття, необхідні дві сутності - що відчуває і об'єкт відчуття. Якщо є тільки одна з них, хто кого відчуває? Цей пізнає не страждає нарцисизмом. Він непорочним.

Набагато краще обговорювати граничну реальність, не роблячи ніяких висновків. Інакше цей висновок може стати філософської помилкою.

Шлока 102. Йогиня, яка зберігає свій раджас, досягає кхечарі | Шлока 104. Назви кундаліні шакті

Шлока 89. При збереженні бінді приємно пахне тіло і запобігає смерть | Шлока 90. Повинні контролюватися насіння і розум | Шлока 91. Збереження бінді і раджаса | САХАДЖОЛІ Мудрого | Шлока 95. Йога досягається доброчесними, а не егоїстичними людьми | АМАРОЛІ Мудрого | Шлока 98. Протирання тіла сумішшю попелу і насіння після ваджролі мудрі | Шлока 99. Якщо жінка практикує ваджролі - вона є йогини | Шлока 100. При збереженні раджаса об'єднуються бінді і нада | Шлока 101. Об'єднання завдяки ваджролі бінді і раджаса дарує сиддхи |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати