Головна

Шлока 58. Мітахара - помірна дієта

  1. Дієта Доктора Брегга
  2. Як дієта жебраків стала «здоровим» харчуванням багатих
  3. Режим і дієта матері-годувальниці.
  4. Помірна необхідність в опорі
  5. Шлока 1. Кундаліні - основа практик йоги
  6. Шлока 1. Після зміцнення в асан повинна виконуватися пранаяма
  7. Шлока 1. Привітання гуру Шиві, оскільки він розглядався як нада, бінді, калу

Мітахара визначається як приємна і солодка їжа, залишає шлунок на одну чверть порожнім і з'їдається (як підношення Шиві).

«Солодка їжа» - це їжа свіжа і приносить задоволення за смаком; це зовсім не обов'язково те, що містить надлишок цукру. «Їжа неприйнятна» - це їжа або погана на смак, або отруйна системи організму, або не погодитися з правильним обміном речовин людини. Шлунок ніколи не повинен бути переповнений, він повинен бути наполовину заповнений їжею, на чверть водою і на чверть повітрям. «Є, здійснюючи підношення Шиві» - це означає, що, приймаючи їжу, йог не повинен сприймати це, як ніби він їсть для себе. Він повинен виховувати в собі таке ставлення до їжі, що вона потрібна для підтримки тіла, щоб його свідомість могло продовжувати свої процеси розкриття духовних можливостей і духовної еволюції.

Шива - це внутрішнє свідомість, атма. Все, що їсть йог, має розглядатися як Прасад, або пропозиція від вищого буття, Я. Це дуже важливо для викорінення почуття его - «я» хочу і «я» їм. Їжа приймається не заради почуття задоволення, а для підтримання посудини, що містить внутрішнього мешканця, Атму. Їжа тому повинна розглядатися як частина Садхани людини. Життя саме по собі є садхана.

Багато людей доставляють собі задоволення їжею, використовуючи це як засіб втечі від розуму. Коли вони в напрузі, розчаровані або не відчувають себе в безпеці, вони їдять, щоб зменшити проблему. Йог завжди повинен ставитися до їжі як до ліків, яке очищає тіло і розум і дає їм пальне для підтримки життя і прогресу в садхане. Тому він завжди буде їсти повільно, ретельно, з усвідомленням і з більш високою метою, ніж звичайне чуттєве задоволення.

Мітахара означає «саттвической їжу», тобто легку їжу, яка легко засвоюється. Свамі Шивананда з Рішикеша каже з цього приводу: «Важка їжа веде до тамастіческому станом і викликає тільки сон. Існує загальноприйнята оману, що для здоров'я і сили необхідна велика кількість їжі. Багато що залежить від здатності засвоювати і поглинати їжу. У більшості випадків велика частина їжі виходить незасвоєної разом з випорожненнями ... Майже всі хвороби випливають з нерегулярності харчування, переїдання і від нездорової їжі ». Його основна сентенція полягає в тому, що від переїдання ви стаєте рогом (хворим), а від саттвической їжі - йогом.

Шлока 57. Досконалість після року практики | Шлоки 59. Їжа, яка заборонена для практикуючих хатха-йогу


Шлока 40. Досягнення досконалості вимагає дванадцяти років Садхани | Шлока 41. Досконалості можна досягти, практикуючи одну лише Сіддхасане | Шлока 42. Через Сіддхасане три бандхи трапляються мимовільно | Шлока 43. Ніяка асана не може змагатися з Сіддхасане | Шлока 44-47. Падмасана - поза лотоса | Шлока 48. Метод пробудження шакті в Падмасаной | Шлока 49. Метод звільнення через падмасану; пояснення Марути | Шлоки 50-52. Сімхасана - поза лева | Бхадрасана | Шлоки 55, 56. Послідовність практик хатха-йоги |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати