Головна

Олександра Федорівна

1. Альтернативи розвитку Російської імперії в першій чверті XIX століття. Такі горе-реформи Олександра I.
  2. Буржуазні реформи 60-70 рр. Контрреформи Олександра III.
  3. Велика французька революція і Росія в кінці XVIII - початку XIX ст. Царювання Олександра 1.
  4. Великі реформи Олександра 2.
  5. Великі реформи Олександра II
  6. Великі реформи Олександра II. Причини згортання реформаторського процесу.

Багато років музейної доглядачкою Михайлівського працювала проста селянська жінка Олександра Федорівна Федорова. Не отримавши спеціальної освіти, вона все ж була справжнім музейним працівником. Навіть грамоту вона освоїла, лише коли влаштувалася туди працювати, коли усвідомила, що зберігати пушкінський будинок - значить не тільки зберігати його, цінувати, любити, а й розуміти його і екскурсантів.

Багато переваг володіла Олександра Федорівна Під її руками все перетворювалося, оживало. Вона ретельно дбала про садибу і завжди знала, де, що і як. Вона спілкувалася просто і наповнювала серця радістю, а коли хто-небудь з відвідувачів через забудькуватість порушував музейні правила, вона тут же помічала і докоряла винуватця.

Вранці, коли в музеї порядок, вона, як російська селянка, са ~ ділась у вікна найбільш пам'ятною кімнати - кабінету - і приймалася за рукоділля. І відвідувачі мимоволі порівнювали її з нянею Пушкіна, Ариной Родіонової. Справедливо, адже вона дійсно любила Пушкіна і його речі особливої ??материнською любов'ю.

Інформація про те, що в понеділок будинок Пушкіна закритий для генерального прибирання, була надрукована у всіх справочріках, але навіть в цей день хтось стукав у двері. І якщо люди добрі, старенька згрішить і впустить, тільки скаже роззутися.

Вона володіла даром зупиняти час. Не будучи заг, 'сним екскурсоводом, вона проводжала людей по кімнатах і співуче говорила чудову народну казку про життя Пушкіна, про те, що його зараз тут немає, але він все бачить і знає - хто і навіщо прийшов сюди. Вона говорила, що Пушкін любив все, у чому горить життя, що це можна відразу побачити в його творах. На її думку, творіння Пушкіна охороняють людей і очищають душу, і люди приходять в його будинок, як в храм. І якщо тобі потрібен щирий порадник, йди до Пушкіну, і всі відповіді ти отримаєш в його книгах ...

Напишіть про своє ставлення до висловом музейної доглядачка Олександри Федорівни. <> .. Йди до Пушкіну, він у КАМСИТ т па справжнього друга, дасть вірну пораду ... »

Пушкін добре розбирався в психології, і на сторінках його творів ми бачимо безліч характерів, що відповідають дійсності. Так, якщо добре подумати і сформулювати питання, то, читаючи Пушкіна, можна знайти типову ситуацію і, осмисливши її, зробити для себе висновки.

Але в той же час дуже великий часовий відрізок відокремлює мене від Пушкіна, звичаї змінилися, і тепер його трафарет образів перестав бути актуальним.

Я не виступаю проти думки Олександри Федорівни. Якщо вона так каже, значить, для себе знайшла в Пушкіні іменного такого справжнього друга, що дає їй за допомогою книг цінні поради.

№73

I

Я стояв на вершині пологого пагорба і дивився на розкинулася переді мною і що красувалася то золотим, то посрібленим морем стиглу жито. Велика гроза назрівала на ньому, і не було видно ні брижів, ні струмуючого задушливого повітря.

Я ще був тьмяно освітлений сонцем, але за житом, не зовсім далеко, вже лежала хмара - темно-синя огрядна громада. Вона займала половину небосхилу.

Поступово все притихло, знемагаючи під блиском останніх сонячних променів. Зникли птііи, і навіть горобці. Лише самотній великий лист лопуха своїм шепотінням і грюканням продовжував порушувати загальне мовчання.

Як сильно пахне полин на межах! Від виду синьої громади на душі стало смутно, хотілося припинити це тужливий ловлення. Швидше ж, швидше! Блисни, золота змійка, Якби ми злякалися, грім! Протоку, зла хмара!

Але хмара ніяк не реагувала на мої прохання, лише пухла і темніла, продовжуючи тиснути притихлу землю.

Але ось одноколірна синява розбавити білою хусткою, рівно і плавно миготять - то був голуб, він летів з боку села. . .і ось уже зник за лісом.

Кілька миттєвостей стояла та сама жорстока тиша, але глядь - уже два снігових грудочки летять назад: додому прагнуть два білих голуба.

І ось, нарешті, вступила в свої права буря, і пішла потіха! Я ледь добіг додому, а в цей час вітер верещав і метався як скажений, розірвані хмари обганяли один одного, а злива нещадно бив землю, блискавки зліпили огнистої зеленню, лунали гарматні удари грому, запахло сіркою, все змішалося і закрутилося ...

А в цей час під навісом даху, на самому краю слухового вікна, притиснувшись один до одного, сиділи два білих голуба - той, хто злітав за товаришем, і той, кого він привів, а може і врятував. Обидва нахохлились і відчувають своїм крилом крило сусіда.

Добре їм! Дивлячись на них, стало добре і мені, хоча я був один, втім, як завжди.

Які думки і почуття викликає у вас цей вірш в прозі І. С. Тургенєва?

Цей вірш в прозі викликало в мені захват. Картини, описувані І. С. Тургенєвим, оживали на очах, і ось я побачила це сонце, цю темно-синю хмару. Разом з автором я чекала початку бурі, нудилися і знемагала. Але навколо встановилося безмовність.

І я побачила його, спочатку одного, а потім двох, вони летіли в село. Але не вони займали мою уяву. Мені цікаво було простежити потіху бурі. І ось вона верещить переді мною, біснується, і мчать рвані хмари, а я вже лечу серед них, мене не лякає дощ, не сліпить блискавка, не тисне грім, тек як я сама буря, я розчинилася в ній. Буря - це моя душа!

№73

II

Я стояв на вершині пологого пагорба, а переді мною морем розкинулася і рясніла стигла жито. Штиль був на морі, але назрівала гроза.

Гаряче і тьмяно освітлювало сонце, але вже недалеко була темно-синя хмара, закрила половину небосхилу.

У природі запанувало мовчання. Зникли птиці. Лише шепіт і ляскання лопуха порушували загальне очікування.

Я дивився на цю синю громаду, і на душі стало смутно. І я очікував, і тоскно нудився.

Але хмара мені відповіді не даєш вона готувалася до удару: пухла і темніла.

І ось в монотонної блакиті з'явилася дірка - біла плямочка, що виявилося голубом. Він летів з боку села в сторону лісу. Зник.

Жорстока тиша продовжувала тиснути, але ось уже два плямочки несуться назад, додому.

І ось, нарешті, вдарила хмара - і пішла потіха!

Я ледве встиг добігти додому.

Завиває скажений вітер, мчать рвані хмари, б'є завзятий злива, сліплять блискавки, стріляє грім, запахло сіркою ...

А під дахом сидять два білих голуба - той, хто злітав, і той, кого він привів. Нахохлились, і кожен відчуває крило сусіда.

«Добре їм!» - Подумав я. Та й мені добре, дивлячись на них, хоча я, як завжди, один.

Якими художніми засобами вдається автору передати свій стан і стан природи перед грозою?

Звернення. Автор звертається до хмари, просить її пролитися, закликає блиснути блискавку і мерзнути грім.

Антитеза. Автор описує розігралася, що бушує бурю, і в той же час мирно сидять білих голубів.

Порівняння: жито - то золоте, то посріблене море, хмара - синя громада; блискавка - золота змійка; білий голуб - білу хустинку, сніговий клубок.

Уособлення: шепотів лист лопуха; руш, покотився хмара, захитався стрімкими стовпами злива.

Інверсія: назрівала гроза велика, стріляє як з гармати уривчастий грім.

Синонімічні ряди: вітер верещить, метається як скажений; мчати руді, низькі, немов на шматки розірвані хмари; все закрутилося, змішалося.

Повтори: летів, летів - все прямо, прямо.

натхнення Пушкіним | ПРОДОВЖЕННЯ 1 ПИТАННЯ Художня культура як предмет вивчення.

Бім повертає надію | Хороша людина | Святий міста Смоленська | Доктор-святий | Москва вчора, сьогодні, завтра | Це моє місто | Крапля сміливості Юрія Гагаріна | Такий же, як всі | димковскіе посмішки | майстри Вятки |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати