ВИМОГИ ДО РОЗМІЩЕННЯ, ДІЛЯНЦІ І ТЕРИТОРІЇ | Виділяють також приватні принципи організації праці, застосовні до окремих елементів організації праці в кожній сфері дії. | індекс концентрації | Глава 1. Заробітна плата лікарів | Єдиної тарифної сітки | Сучасна система оплати праці |

загрузка...
загрузка...
На головну

Помічники міністра охорони здоров'я РФ

1. A) вчинення адміністративного правопорушення в умовах стихійного лиха або за інших надзвичайних обставин
  2. A) Федеральна служба по нагляду у сфері охорони здоров'я і соціального розвитку (Росздравнадзор)
  3. D) в межах санкції, що передбачає призначення особи, яка вчинила вказане дію (бездіяльність), більш суворого адміністративного покарання
  4. D) нормами Загальної частини адміністративного права
  5. Gt; ласка повідомте вашого Адміністратору.
  6. адміністративна адхократия
  7. Адміністративна дистанція за замовчуванням

· Андрєєва Ірина Львівна

· Єрьомін Андрій Геннадійович

· Жарова Наталя Вікторівна

· Клименко Тетяна Валентинівна

· Лоцман Людмила Андріївна

· Новикова Людмила Іванівна

· Пилипенко В'ячеслав Григорович

· Рижов Дмитро Леонідович

· Флек Віталій Олегович

· Шеховцова Ксенія Володимирівна

· Федеральний рівень

· Міністерство охорони здоров'я - вищий орган управління охороною здоров'я. Його очолює міністр, який призначається прем'єр-міністром після затвердження кандидатури в Державній Думі.

· Міністерство встановлює політику охорони здоров'я в Росії і офіційно зберегло право стежити за регіональним охороною здоров'я та виконанням рішень в сфері охорони здоров'я суб'єктами Російської Федерації. Однак розширення повноважень місцевої влади, і перш за все їх право формувати власний бюджет, означає, що міністерство не може розраховувати на виконання своїх вказівок.

· Структура Міністерства охорони здоров'я Російської Федерації часто змінюється: об'єднують і створюють нові департаменти, їх функції перерозподіляють.

· Бюджет Міністерству охорони здоров'я встановлює Міністерство фінансів. Зі свого бюджету Міністерство охорони здоров'я фінансує науково-дослідні інститути, клінічну діяльність Російської академії медичних наук, наукові центри і медичні навчальні заклади. Медичні установи федерального значення містять близько 4% ліжкового фонду країни.

· Міністерство охорони здоров'я і його установи в даний час отримують лише незначну частину державних коштів, що відводяться на охорону здоров'я, приблизно 5%.

· регіональний рівень

· Керівні органи цього рівня управляють охороною здоров'я в суб'єктах Російської Федерації. До введення обов'язкового медичного страхування (ОМС) (див. Нижче) в 1993 р влади суб'єктів Російської Федерації повністю розпоряджалися фінансуванням свого охорони здоров'я. Пізніше воно частково відійшло в ведення заснованих територіальних фондів ОМС. Однак медичне страхування введено в повному обсязі, і поки влада суб'єктів Російської Федерації і місцева влада забезпечує охорону здоров'я приблизно на дві третини, а тому все ще грають важливу роль в управлінні охороною здоров'я. Суб'єкти Російської Федерації зобов'язані забезпечувати виконання федеральних цільових програм, насамперед спрямованих на контроль за санітарно-епідеміологічною обстановкою і боротьбу з соціально значущими інфекційними захворюваннями, але звітувати перед Міністерством охорони здоров'я не зобов'язані. Після децентралізації влади в першій половині і середині 1990-х рр. регіональні влади стали досить самостійними. В одних суб'єктах Російської Федерації департаменти охорони здоров'я активно беруть участь в розробці реформ, контролі за якістю медичного обслуговування та інших починаннях, в інших - особливої ??активності не проявляють.

· Медичне обслуговування на регіональному рівні зазвичай здійснюють лікарня загального профілю приблизно на 1000 ліжок і дитяча лікарня на 400 ліжок, при яких є амбулаторне відділення. Лікуватися в такій лікарні може будь-який житель суб'єкта Російської Федерації. Є також регіональні спеціалізовані медичні установи - інфекційні, туберкульозні, психіатричні та інші. Регіональними є близько чверті закладів первинної медичного обслуговування і понад 70% діагностичних центрів.

· місцевий рівень

· Місцева влада багатьох великих міст активно беруть участь в реформах охорони здоров'я, а ось влади сільських районів частіше виконують обов'язки, більше схожі на обов'язки керівництва центральної районної лікарні. За прийнятим в 1995 р закону "Про загальні принципи організації місцевого самоврядування в Російській Федерації", місцева влада не відповідають перед регіональним керівництвом, але повинні виконувати укази Міністерства охорони здоров'я. У такій ситуації управляти охороною здоров'я в країні складно: програми і реформи, які виходять від регіональних властей, для місцевої влади не обов'язкові. Останні зобов'язані тільки забезпечити місцеве населення медичним обслуговуванням, в обсязі, зазначеному в законах. На ділі ж дуже часто за взаємною домовленістю місцеве охорону здоров'я переходить під керівництво регіонального міністерства охорони здоров'я.

· У містах, як правило, є міська багатопрофільна лікарня для дорослих на 250 ліжок і дитяча міська лікарня на 200 ліжок. Крім того, є міська лікарень швидкої допомоги, інфекційна і туберкульозна лікарні на 700 ліжок, пологові будинки, психіатричні і неврологічні лікарні (деякі знаходяться в регіональному підпорядкуванні) та інші спеціалізовані стаціонари. Більшість закладів первинної медичного обслуговування та медичні деякі діагностичні центри теж є установами міського підпорядкування.

· Медичні установи сільських районів зазвичай представлені центральною лікарнею приблизно на 250 ліжок, яка часто діє і як поліклініки. У деяких районах лікарні менше - включають близько 100 ліжок. Є також поліклініки, амбулаторії та фельдшерські медичні пункти.

· Державна система охорони здоров'я

· До державній системі охорони здоров'я відносяться Міністерство охорони здоров'я Російської Федерації, міністерства охорони здоров'я республік у складі Російської Федерації, органи управління охороною здоров'я автономної області, автономних округів, країв, областей, міст Москви і Санкт-Петербурга, Російська академія медичних наук, Державний комітет санітарно-епідеміологічного нагляду Російської Федерації, які в межах своєї компетенції планують і здійснюють заходи щодо реалізації державної політики Російської Федерації, виконання програм в галузі охорони здоров'я та з розвитку медичної науки. До державної системі охорони здоров'я також відносяться перебувають у державній власності і підпорядковані органам управління державної системи охорони здоров'я лікувально-профілактичні та науково-дослідні установи, освітні установи, фармацевтичні підприємства та організації, аптечні установи, санітарно-профілактичні установи, установи судово-медичної експертизи, служби матеріально -технічного забезпечення, підприємства з виробництва медичних препаратів і медичної техніки та інші підприємства, установи та організації.

· У державну систему охорони здоров'я входять лікувально-профілактичні установи, фармацевтичні підприємства та організації, аптечні установи, створювані міністерствами, відомствами, державними підприємствами, установами і організаціями Російської Федерації крім Міністерства охорони здоров'я Російської Федерації, міністерств охорони здоров'я республік у складі Російської Федерації.

· Підприємства, установи та організації державної системи охорони здоров'я незалежно від їх відомчої підпорядкованості є юридичними особами і здійснюють свою діяльність відповідно до цих Основ, іншими актами законодавства Російської Федерації, республік у складі Російської Федерації, правовими актами автономної області, автономних округів, країв, областей , міст Москви і Санкт-Петербурга, нормативними актами Міністерства охорони здоров'я Російської Федерації, міністерств охорони здоров'я республік у складі Російської Федерації, органів управління охороною здоров'я автономної області, автономних округів, країв, областей, міст Москви і Санкт-Петербурга.

· Муніципальна система охорони здоров'я

· До муніципальної системі охорони здоров'я ставляться муніципальні органи управління охороною здоров'я та знаходяться в муніципальній власності лікувально-профілактичні та науково-дослідні установи, фармацевтичні підприємства та організації, аптечні установи, установи судово-медичної експертизи, освітні установи, які є юридичними особами і здійснюють свою діяльність в відповідно до актів законодавства Російської Федерації, республік у складі Російської Федерації, правовими актами автономної області, автономних округів, країв, областей, міст Москви і Санкт-Петербурга, нормативними актами Міністерства охорони здоров'я Російської Федерації, міністерств охорони здоров'я республік у складі Російської Федерації та органів місцевого самоврядування .

· Муніципальні органи управління охороною здоров'я несуть відповідальність за санітарно-гігієнічний освіту населення, забезпечення доступності населенню гарантованого обсягу медико-соціальної допомоги, розвиток муніципальної системи охорони здоров'я на підвідомчій території, здійснюють контроль за якістю надання медико-соціальної та лікарської допомоги підприємствами, установами та організаціями державної, муніципальної, приватної систем охорони здоров'я, а також особами, які займаються приватною медичною практикою.

· Фінансування діяльності підприємств, установ і організацій муніципальної системи охорони здоров'я здійснюється за рахунок коштів бюджетів усіх рівнів, цільових фондів, призначених для охорони здоров'я громадян, і інших джерел, не заборонених законодавством Російської Федерації.

· Приватна система охорони здоров'я

· До приватної системі охорони здоров'я відносяться лікувально-профілактичні та аптечні установи, майно яких перебуває у приватній власності, а також особи, які займаються приватною медичною практикою і приватною фармацевтичною діяльністю.

· У приватну систему охорони здоров'я входять лікувально-профілактичні, аптечні, науково-дослідні установи, освітні установи, створювані і фінансовані приватними підприємствами, установами і організаціями, громадськими об'єднаннями, а також фізичними особами.

· Діяльність установ приватної системи охорони здоров'я здійснюється відповідно до цих Основ, іншими актами законодавства Російської Федерації, республік у складі Російської Федерації, правовими актами автономної області, автономних округів, країв, областей, міст Москви і Санкт-Петербурга, нормативними актами Міністерства охорони здоров'я Російської Федерації , міністерств охорони здоров'я республік у складі Російської Федерації і органів місцевого самоврядування.

2. Методи економічної оцінки ефективності інвестиційної діяльності на підприємствах та установах охорони здоров'я

Під інвестиціями розуміють сукупність витрат, що реалізуються у формі вкладень капіталу в підприємства промисловості, будівництва, сільського господарства та інших галузей економіки.

центральний апарат | Один з механізмів вирішення завдань соціального розвитку персоналу
загрузка...
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати