На головну

Глава 17. Школа вчеловекоцентрірованной перспективі 473

1. У постлюдського перспективі
  2. Питання. Перспективи розвитку аудиту в Росії в середньостроковій перспективі
  3. Глава 17, Школа в человекоцентрірованной перспективі 479
  4. Глава 17. Школа вчеловекоцентрірованной перспективі 481
  5. Глава 17. Школа в человекоценгрірованной перспективі 471
  6. Глава 17. Школа в человекоцентрірованной перспективі 463
  7. Глава 17. Школа в человекоцентрірованной перспективі 465

¦ Якщо мріяти, розмальовувати підручники і фантазувати, то час проходить швидше.

¦ Якщо старанно вчитися і отримувати гарні оцінки, твої товариші будуть тебе зневажати.

¦ Велика частина вчення, корисного для життя, відбувається за межами школи.

¦ Оригінальним ідеям не місце в школі.

¦ Найважливіше в освіті - це позначки і іспити.

¦ Деякі вчителі нудні зануди.

Не дивно, що дитина чекає канікул - часу справжнього життя. Він прагне закінчити школу, щоб звільнитися від нудьги, постійних рамок і примусу.

Це один шлях, один тип досвіду, одержуваного в школі. Виходячи зі спостережень і досліджень, я приходжу до висновку, що цей шлях довелося пройти мільйонам дітей і підлітків. Ви думаєте, я змалював його в надто темному світлі? Послухайте, що говорять учні, і вирішуйте самі.

Почуття приниженості дітей з малозабезпечених сімей, про який повідомляла Елен Братлінгер (див. Гл. 12), проривається і в висловлюваннях учнів міської початкової школи в північній Каліфорнії, що відповідали на питання: «Що б ви хотіли змінити у вашій школі і в вашому товаристві? »Цей матеріал я отримав від Барбари Левін, вчительки з 17-річним стажем, нещодавно завершила докторську дисертацію з педагогіки в Каліфорнійському університеті Берклі (Levin, 1993). Вона отримала цей матеріал від вчительки тієї школи.

Що ми хотіли б змінити в нашій школі і нашому суспільстві:

1. Ми хочемо більше співпраці. «У школі дуже багато бійок» і «дітям важко вчитися», коли так багато конфліктів.

2. Є проблема з підлітковими угрупованнями. «Поліція, губернатор, президент, віце-президент і мер повинні допомагати дітям до того, як виникає проблема». «Хлопці вступають в угруповання, щоб мати сім'ю і відчувати себе в безпеці». «Хлопці в угрупованнях хочуть, щоб

їх любили, хочуть відчувати себе своїми і бути разом з друзями ».

3. Нас турбують хлопці, які вживають алкоголь і наркотики. «Тиск однолітків - це проблема». «Тиск засобів масової інформації - це погано; воно показує хлопцям, що тиснути можна ». «Засоби масової інформації могли б бути краще і допомогти нам».

4. (Занадто багато) сексуальних докучань до дівчаток.

5. (Нам потрібно) більше занять після школи.

6. Після уроків немає занять спортом для дівчаток.

7. (Ми стикаємося з) несумісністю культур. Хлопці кажуть один про одного на різних мовах.

8. Ми хочемо уроки мови.

9. Деякі хлопці бояться ходити пішки додому, тому що до них пристають і ще через торговців наркотиками.

10. (Нам потрібні) чисті туалети! Дайте нам засоби гігієни. Через їх відсутність створюється відчуття, що на нас плюють.

11. У нашій школі брудно !!! «Вкладіть гроші в ремонт і приведіть школу в порядок». «Коли приходять важливі гості, вони погано думають про нашу школу через те, що у нас кругом бруд і стіни списані». «Ми відчуваємо, що про нас судять по тому, як виглядає наша школа; вони думають, що це погана школа і ми теж погані ».

12. Ми хочемо справжньої освіти, «Моя сестра в четвертому класу і все ще вчиться віднімання». «Деякі вчителі не вміють вчити; вони просто змушують нас займатися за підручниками і роздруківками ». «Вчителів треба вчити!» «Вчителі повинні слухати хлопців».

13. Деякі вчителі ставляться до нас упереджено. «Наша вчителька протегує хлопцям з Камбоджі, а всіх чорношкірих хлопців вважає поганими».

14. Вчителям треба навчитися поважати один одного, а не принижувати.

Коментарі

Коли я вперше прочитав цей список, то вирішив, що це відповіді учнів старшої школи. Я був вражений, коли дізнався, що це думка шестикласниць, які відвідували проведену учи

Частина V.Мораторій на школи?

Глава 17. Школа в человекоценгрірованной перспективі 471 | Глава 17. Школа вчеловекоценгрірованной перспективі 475

Глава 15. Свобода і прихильність | Свобода - розрізняє фактор | Глава 15. Свобода і прихильність 435 | Глава 16. Мета - повноцінна людина 445 | Глава 16. Мета - повноцінна людина 449 | Мораторій на школи? | Глава 17. Школа в человекоцентрірованной перспективі 463 | Глава 17. Школа в человекоцентрірованной перспективі 465 | Глава 17. Школа в человекоцентрірованной перспективі 467 | Глава 17. Школа в человекоцентрірованной перспективі 469 |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати