Головна

Тихохідна щабель. Прямозуба передача.

  1. Асинхронна і синхронна передача.
  2. Швидкохідна щабель. Косозубая передача.
  3. Карданна передача. Призначення, принцип роботи.
  4. Сходинка. Оптимізація.

Початкові дані:

 = 354Нм, nпром= 160,49 хв-1, UТ = 3,506, nвих = 45,78 хв-1 .

2.1.1. Вибір твердості, термічної обробки і матеріалу коліс.

Для шестерні вибираємо сталь 40Х, термообробка - поліпшення, твердість 269 ... 302 НВ, межа міцності ?В= 900 Мпа, межа плинності ?Т= 750 МПа. Для колеса - сталь 40Х, термообробка - поліпшення, твердість 235 ... 262 НВ, межа міцності ?В= 790 Мпа, межа плинності ?Т= 640МПа.

Контактні напруги знаходимо за формулою:

[?]Н= ?НlimZNZRZV/ SH,

де межа контактної витривалості ?Нlim= 2НВср+70 (МПа) по табл.2.2, мінімальне значення коефіцієнта запасу міцності SH= 1,1. Коефіцієнт довговічності ZN=  , За умови 1 ? ZN ? ZNmax

Число циклів NHG= 30HBcp2,4? 12 · 107

Ресурс передачі в числах циклів зміни напруг при частоті обертання n, хв-1, І часу роботи Lh, Ч: Nk= 60nn3Lh, Де n3- Число входжень у зачеплення зуба розраховується колеса за один його оборот.

Сумарний час роботи передачі обчислюємо за формулою: Lh= L · 365Kрік· 24Ксут, Де L - число років роботи, Kрік- Коефіцієнт річного використання передачі, Ксут- Коефіцієнт добового використання передачі.

Коефіцієнт, що враховує вплив шорсткості ZR= 1. Коефіцієнт, що враховує вплив окружної швидкості ZV= 1.

Для шестерні:

?Нlim= 2НВср+70 = 2 · 285,5 +70 = 641 МПа,

Lh= L · 365Kрік· 24Ксут= 5 · 365 · 0,3 · 24 · 0,29 = 3810,6 год;

NHG= 30HBcp2,4= 30 · 285,52,4= 0,23 · 108;

Nk= 60nn3Lh= 60 · 160,49 · 1 · 3810,6 = 0,37 · 108;

ZN= =  = 0,924; приймаємо ZN= 1.

[?]Н1= 641 · 1 · 1 · 1 / 1,1 = 583 МПа

Для колеса:

?Нlim= 2НВср+70 = 2 · 248,5 + 70 = 567 МПа;

Lh= L · 365Kрік· 24Ксут= 5 · 365 · 0,3 · 24 · 0,29 = 3810,6 ч

NHG= 30HBcp2,4= 30 · 248,52,4= 0,16 · 108;

Nk= 60nn3Lh= 60 · 45,8 · 1 · 3810,6 = 0,10 · 108;

ZN= =  = 1,08

[?]Н2= 567 · 1,08 · 1 · 1 / 1,1 = 557 МПа.

Напруга, що допускається для циліндричних передач з прямими зубами одно меншому з допустимих напружень шестерні і колеса [?]Н= [?]Н2= 557 МПа.

Допустимі напруги вигину

[?]F= ?FlimYNYRYA/ SF, Де межа витривалості ?Flim= 1,75НВср (МПа) по табл.2.3, мінімальне значення коефіцієнта запасу міцності SF= 1,7. Коефіцієнт довговічності YN=  , За умови 1 ? YN ? YNmax

Число циклів NFG= 4 · 106, YNmax= 4 і q = 6 - для поліпшених зубчастих коліс. Ресурс передачі в числах циклів зміни напруг при частоті обертання n, хв-1, І часу роботи Lh, Ч: Nk= 60nn3Lh, Де n3- Число входжень у зачеплення зуба розраховується колеса за один його оборот.

Сумарний час роботи передачі обчислюємо за формулою:

Lh= L · 365Kрік· 24Ксут, Де L - число років роботи, Kрік- Коефіцієнт річного використання передачі, Ксут- Коефіцієнт добового використання передачі. Коефіцієнт, що враховує вплив шорсткості YR= 1. Коефіцієнт, що враховує вплив двостороннього програми навантаження (реверса), при односторонньому додатку навантаження YA= 1.

Для шестерні:

?Flim= 1,75НВср = 1,75 · 285,5 = 500 МПа;

Lh= L · 365Kрік· 24Ксут= 5 · 365 · 0,3 · 24 · 0,29 = 3810,6 год;

Nk= 60nn3Lh= 60 · 160,49 · 1 · 3810,6 = 0,37 · 108;

YN= =  = 0,69; приймаємо YN= 1.

[?]F1= 500 · 1 · 1 · 1 / 1,7 = 294 МПа

Для колеса:

?Flim= 1,75НВср = 1,75 · 248,5 = 435 МПа;

Lh= L · 365Kрік· 24Ксут= 5 · 365 · 0,3 · 24 · 0,29 = 3810,6 год;

Nk= 60nn3Lh= 60 · 45,8 · 1 · 3810,6 = 0,10 · 108;

YN= =  = 0.86; приймаємо YN= 1.

[?]F2= 435 · 1 · 1 · 1 / 1,7 = 256 МПа.



Крутний момент на валах, частоти обертання валів. | Міжосьова відстань.

Вибір електродвигуна. | модуль передачі | Перевірочний розрахунок на міцність зубів при дії пікового навантаження. | Швидкохідна щабель. Косозубая передача. |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати