Головна

Попередження про шкоду куріння

  1. Акти прокурорського реагування. Правові засоби прокурорського нагляду, що використовуються для виявлення, усунення та попередження порушень закону.
  2. Вплив на організм людини тютюнопаління, наркотиків і спиртних напоїв
  3. Вплив тютюнопаління на організм людини
  4. Питання №79. Виконання постанов про призначення попередження, адміністративного штрафу, оплатного вилучення, конфіскації, позбавлення спеціального права.
  5. Єдина державна система попередження та дій у надзвичайних ситуаціях
  6. Єдина державна система запобігання та ліквідації надзвичайних ситуації (РСЧС). Основні цілі і завдання РСЧС по захисту населення від надзвичайних ситуацій.
  7. Єдина державна система запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій (РСЧС). Основні цілі і завдання РСЧС по захисту населення від надзвичайних ситуацій.

Уряд повинен ввести вимогу розміщувати на упаковках тютюнових виробів добре помітні, зрозумілі попередження про шкоду тютюну для здоров'я - причому текст повинен періодично чергуватися, і чим більшу площу ці попередження будуть займати, тим краще. Попередження повинні друкуватися як на лицьовій, так і на зворотному боці пачок, і на всіх шести сторонах блоків. Слід ввести жорсткі правила щодо кольору шрифту і фону попередження, щоб компанії не могли вибирати кольору, що втрачаються на загальному тлі упаковок. Кольори і шрифт повинні сприяти максимальному ефекту попереджень.

Не слід обмежуватися лише попередженнями про шкоду куріння здоров'ю. Інші поради можуть бути не менш (або навіть більше) ефективними з точки зору зниження споживання тютюну. Наприклад, можна використовувати такі тексти:

- Кидайте курити - у вас буде більше грошей.

- Чоловіки, куріння збільшує ризик імпотенції і може знизити ваші сексуальні можливості.

- У курців погано пахне з рота.

- Тютюновий дим надає поганий запах вашому одязі.

- Від куріння пожовтіє Ваші зуби і пальці.

- Куріння заважає займатися спортом.

- Некурящим страхування життя обходиться дешевше.

- Від куріння рано з'являються зморшки.

- Чоловіки вважають за краще не палять.

- Жінки віддають перевагу некурящих чоловіків.

- Задихаєтеся? Чи не відставайте. Кидайте курити!

До деяких з таких рад і попереджень в першу чергу прислухаються молоді люди. Від них важче відмахнутися, ніж від попередження про небезпеку раку легенів і серцевих хвороб, які, на думку молоді, можуть загрожувати тільки в далекому майбутньому, та й взагалі, адже "зі мною такого бути не може".

Детальну інформацію про шкоду куріння для здоров'я також слід розміщувати на упаковках тютюнових виробів - або на вкладках, або власне на пачках. В Австралії діє вимога друкувати попередження на лицьовій стороні пачок, а більш детальну інформацію - на задній. Таку інформацію можна також друкувати на внутрішній стороні висувається кришки, або на папері, яка буде з'єднуватися з целофановою обгорткою, використовуваної для герметизації сигаретних упаковок.

На упаковках також повинні розміщуватися дані про повну загальну середню і максимальному вмісту смоли, нікотину та окису вуглецю. Слід також друкувати дані про зміст інших шкідливих компонентів, таких, як формальдегід і ціанід водню.

Прочитай цю казку своєму молодшому братові або сестричці

Казка про російських богатирів і їх ворогів *

Ведучий: Давно це було. Прийшли на Землю російську дві злі сили. Одна сила приползла з півдня у вигляді змія зеленого повзучого, а інша сила прилетіла із заходу в вигляді сірого змія в хмарах диму з трьома головами. Стали вони один перед іншим своєю силою хвалитися:

Зелений повзучий змій: Ти знаєш, хто я? Я - знаменитий Алкоголь непереможний! Я все можу з людиною зробити! Якщо мене людина спробує хоча б трішечки, я увійду в його душу і мозок, посиплю їх і одурманені. Людина буде почувати блаженство, радість у всьому організмі. Йому буде весело, захочеться ще скуштувати мене, щоб забути все на світі і насолоджуватися. До мене людина звикає і рідниться швидко. А побратавшись з людиною, я беру його повністю в свої руки. Він забуває про роботу, про свою сім'ю, про своїх родичів і товаришів. Він тільки думає про мене, як закоханий юнак про зустріч з коханою дівчиною. Я поступово перетворюю людини в покидьки суспільства, а потім вбиваю його! А якою силою володієш ти, тютюновий дим?

"Я ?! - хвалькувато відповів сірий змій, випустивши з усіх трьох голів клуби диму, - слухай, що я можу! Людина, спробував мене, відчуває підйом сил, бадьорість нібито для плідної роботи всього організму. А коли звикне до паління, то людина не може обходитися без мене більше години. Ось тоді і проявляється моя сила. Я "нагороджую" людини хворобами легень, серця, отруюю його мозок, забирають його кінцівки і саме життя ... "

І ось, продовжуючи хвалитися, два змія почали танцювати диявольський танець.

Ведучий: Весь цей час, поки вони вихвалялися один перед одним, їх розмова підслуховував Жадина, злий, жадібний людина. І ось він підійшов до танцюючих зміям, вклонився і сказав:

Жадина: Шановні змії! Я прошу вас вислухати мене! У мене є план, як можна захопити і знищити всіх людей на Русі!

Обидва змія: Як! Говори швидше! Адже це наша головна задача! Нам хочеться побігати і перелетіти куди-небудь, на інші землі, щоб і там споїти і викурити людей, але нас не відпускають наші головні Сили Темні, кажуть, спочатку треба на Русі людей знищити! Ми тебе слухаємо, говори, поки ми добрі! "

Жадина: У мене є замок. У нього є назва: ЖАДінскій замок на південному заході, він там розташовується, в годині літа для сірого змія.

Сірий змій: Добре, я, так і бути, візьму і на собі відвезу до тебе зеленого змія, мого брата, та й тебе візьму ".

Ведучий: І ось прилетіли вони до замку з назвою Жадінскій. Жадина натискає на кнопки на дверях, деякі букви назви замка лягають, залишається тільки одне слово АТ. Відчиняються двері. На порозі стоїть жінка, на якій напис: ЗАВИСТЬ. Вона каже: "Проходьте, гості дорогі, в наш замок. Я вже давно вас чекаю в нашому пеклі, ласкаво просимо!"

І ось вони сидять за столом, і Жадина розкриває плани поневолення людей:

Жадина: Ви будете грати картини життя в пеклі. Грайте в карти, співайте пісні, курите і пийте, обіймайтеся, танцюйте, а я буду людям розповідати, як нудно в раю і як весело у нас в пеклі.

Ведучий: І ось Жадина почав розповідати про принади Алкоголю, Табака, нелегальних наркотиків, про те, що він куди краще Рая. Звучить весела мелодія. Заздрість, обнявшись зі зміями, танцює пристрасний танець.

Жадина: Гей, люди! Знайдено чудове ліки. Найкраще в світі. Ліки називаються Аква віта - жива вода. Хто її вип'є, той відразу стане молодим, сильним, хоробрим і веселим. І коштує зовсім небагато, всього три бісівських зелених папірці за пляшку цього нелюдського зілля. Налітай, купуй! А ось трава життя, яку можна палити. У вас відразу з'являться крила за спиною, спробуйте, покуріть!

Підходять люди, купують, п'ють, курять, веселяться, танцюють. Потім, надивившись на танці зміїв і Заздрості, вимагають їх теж відправити до пекла. І ось з вигуками і сміхом вискакують чорти, хапають тих, хто проситься в пекло, тягнуть їх до підвалу з написом Чистилище і кидають в казан, підкидаючи дров у вогонь під котлом. Простаки, що потрапили в котел, кричать: "А де ж те, що показували нам в пеклі?"

Чортеня: А це у нас агітмайданчик! - Регоче і тікає.

Простаки виють і рвуть на собі волосся.

Люди на вулиці прислухаються до виття і плачу і відмовляються купувати Алкоголь та Тютюн, викидають пляшки і пачки сигарет.

Знову з'являється Жадина. Він кричить: Люди! Давайте оголосимо війну зловживанню Алкоголю та Табака. І треба не зловживати, а пити і курити потроху, помірно, культурно! Купуйте і пийте і курите потрошку, але частіше! П'яний та розумний - два угіддя в ньому! А хто не курить і не п'є, той здоровеньким помре! Ха-ха-ха! Я запрошую до себе газетних і журнальних писак, теле- і адокомментаторов, жадналістов і розповім вам, яка це користь буде, якщо пити і курити потроху. І стреси ваші все пройдуть, і про суму забудете, і що країну вашу пропили і продали, ви забудете. Тільки балдеж і гульня! Пишіть, розповідайте, кричіть і співайте частіше, як по телевізору: вип'ємо за любов! А якщо у вас будуть народжуватися дебіли і виродки, випийте пару стаканів зілля, покуріть імпортну ароматну сигару і всі ваші турботи пройдуть! Бальзами, напої для нашої елітки!

Люди знову шикуються в чергу за алкоголем і тютюном. І ось вони вже падають, стогнуть, а чорти тягнуть їх у пекло. Один з вмираючих стогне: "Де ж ви, російські богатирі? Врятуйте нас! Ми гинемо. Де ви, Ілля Муромець, Альоша Попович? АУ ?!"

Ведучий: І ось з'явився богатир Шичка! Він словом, а не насильством переконував людей і люди стали відмовлятися від вживання алкоголю і тютюну на все життя! Дружина Шичка з'єдналася з дружиною іншого російського богатиря Іванова. Звідусіль встають і піднімаються все нові і нові загони з російськими богатирями, що несуть щастя народу. На прапорах дружин могутні слова: ЖИТТЯ! ЖИТТЯ! ЖИТТЯ!

література:

Александров А. А., Александрова В. Ю. Куріння і його профілактика в школі. - М., 1996. - 96 с.

Больчуки А. Г. задуматися, курець! - Запоріжжя, 1993. - 46 с.

Генкова Л. Л., Славков Н. Б. Чому це небезпечно: Пер. з болг. - М .: Просвещение, 1989. - 96 с.

Гриньов В. І. самопозбавлення від куріння тютюну. - М.-Тула, 1997. - 186 с.

Грінченка Н. А. Шкільний антинаркотичний спектакль. - Єлець: Держ. пед. інститут, 1997. - 36 с.

Зайцев С. Н. Співзалежність - вміння любити. - Н. Новгород, 2006. - 90с.

Зайцев С. Н. Дзеркало для курця. - Н. Новгород, 2006. - 57с.

Захарова Л. Ю., Соколов Ю. А., Кривомаз Ю. А. Шлях до тверезості. - СПб., 1997. - 196 с.

Зінов'єв Н. К. Як позбутися від тютюну і алкоголю. - М., 2008.

Як кинути палити. - Тарту, 1997. - 12 с.

Каннінгхем Р. Димова завіса. Канадська тютюнова війна. - М .: РАОЗ, 2001. - 495 с.

Карпов А. М., Шакірзянов Г. З. Самозахист від куріння. - Казань: Изд-во "ДАС", 2001. - 32 с.

Клесгес Р. С., Де Бон М. Як кинути курити і не набрати вагу: Пер. з англ. / Под ред. О. Арнольд. - М .: Яуза, 1998. - 256 с.

Клуб Довіра. Тверезість, протівокуреніе. - Курган: ВДОБТ, 1989. - 371 с.

Колесов Д. В., Казаков Л. Х., Плешкова Г. В. Профілактика наркоманії і токсикоманії серед школярів. - М., 1992. - 87 с.

Профілактика куріння. - Н. Новгород, 1994. - 73 с.

Куріння або здоров'я в Росії? - М .: РАОЗ, 1996. - 265 с.

Лавренюк Н. С. Радіацію перемогти можна. Ставай "дитинкою". - Брест, 1996. - 76 с.

Ларіонов Б. А. Мільйони здоров'я. - Гомель: Агентство "РІД", 1997. - 112 с.

Методичний посібник для слухачів курсів позбавлення від шкідливих звичок вживання алкоголю, наркотиків і куріння тютюну. - Казань, 2000. - 19 с.

Морозов Ю., Коновалов С., Костирева Л. Оптимальний варіант: як стати тверезим і некурящим. - Казань: Аек Булу, 2002. - 35 с.

Основні факти про тютюн. - Київ, 1998. - 27 с.

Шлях до Здоров'ю, Гаромніі і Радості. - Міас: Оптималист, 1997. - 69 с.

Рязанцев В. А. Психотерапія при хронічному нікотінізме. - Миколаїв, 1993. - 52 с.

Соколов Ю. А. Сім днів і все життя. // Аврора. - 1996. - № 4. - с. 37-137.

Твій вибір. - Черкаси-Київ, 1997. - 20 с.

Толкачов В. А. Теорія і практика оптімалізма. - Мн .: Фініст, 1997. - 96 с.

Шичка Г. А. Основний словник непитущого. - Казань: РІЦ "Школа", 2002. - 40 с.

Шичка А. Курс занять з профілактики, групового та індивідуального позбавлення від тютюнопаління. - Л., 1990. - 78 с.

Ягодинський В. Н. Школяру про шкоду нікотину і алкоголю. - Мн .: Народна асвета, 1986. - 104 с.

Січневий Н. Валеологія. Практична психологія здоров'я. Психолого-педагогічна методика Г. А. Шичка на уроках. - Іжевськ: МАПН, 1998. - 44 с.


урок 7

Том Сойєр вчиться курити | Урок-вікторина проти тютюну


Короткочасні і тривалі наслідки куріння | Статистика про тютюнопаління | Відкритий лист кращий дівчині | Хай живе чисте повітря! | М. А. Оганова | Ще раз про тютюновий обмані | гіганти здоров'я | Кінець курцеві! | Законодавство і тютюнова реклама | Поширення куріння серед дорослого населення в різних регіонах світу |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати