Головна

Том Сойєр вчиться курити

1. " Але це ж невиліковно, - переконував Пол. - Від цього немає уколу. Якщо ти когось заразиш, вийде жахливо несправедливо ".
  2. Не курити!
  3. Практичні поради відмовляється курити
  4. Вирішіть кросворд. У виділених клітинах (по горизонталі) вийде ключове слово. Напишіть його визначення.

"Після смачного обіду, що складався з риби і яєчні, Том сказав, що тепер йому хочеться навчитися курити. Джо схопився за цю думку і оголосив, що він теж не проти. Гек зробив трубки н набив їх тютюном ...

Вони розтягнулися на землі, спираючись на лікті, і почали дуже обережно, з побоюванням втягувати в себе дим. Дим був неприємний на смак, і їх трохи нудило, але все ж Том заявив:

- Та це зовсім легко! Знай я це раніше, я вже давно навчився б.

- І я теж, - підхопив Джо. - Нікчемна справа ...

Розмова тривала, але незабаром він почав трохи в'янути, перериватися. Паузи стали довшими. Пірати спльовували все частіше і частіше. Незважаючи на всі їхні зусилля, їм заливало горло; і кожен раз після цього починало жахливо нудити. Обидва сильно зблідли, і вигляд у них був дуже жалюгідний. У Джо випала трубка з ослаблених пальців, у Тома теж ... Нарешті Джо вимовив розслабленим голосом:

- Я втратив ножик ... Піду пошукаю ...

Том тремтячими губами вимовив, запинаючись:

- Я допоможу тобі. Ти йди в цю сторону, а я туди ... до струмка ... Ні, Гек, ти не ходи за нами, ми самі знайдемо.

Гек знову сів на місце і прочекав цілу годину. Полом він скучив і пішов розшукувати товаришів. Він знайшов їх у лісі далеко один від одного; обидва були бліді і спали міцним сном. Але щось підказало йому, що тепер їм полегшало, а якщо і сталося їм пережити кілька неприємних хвилин, то тепер вже все позаду.

За вечерею в той вечір обидва смиренно мовчали, і, коли Гек після вечері, набивши трубку для себе, захотів набити і для них, обидва в один голос сказали: "Не треба", так як вони відчувають себе дуже погано ".

В "Пригодах Тома Сойєра" Марк Твен вельми виразно описав відчуття хлопців від першої затяжки і неприємні наслідки куріння.

Що ж сталося в дитячому організмі, якщо він настільки бурхливо прореагував на тютюн? Які діючі початку тютюну призводять до настільки різким реакцій - серцево-судинної (збліднення шкірних покривів) і нервової системи (нудота, запаморочення, слабкість м'язів), нарешті, органів травлення (блювота)?

Яка хімічна структура тютюнового листя і що саме особливо сильно впливає на організм?

Поширення куріння серед дорослого населення в різних регіонах світу | Попередження про шкоду куріння

Не курити! | Короткочасні і тривалі наслідки куріння | Статистика про тютюнопаління | Відкритий лист кращий дівчині | Хай живе чисте повітря! | М. А. Оганова | Ще раз про тютюновий обмані | гіганти здоров'я | Кінець курцеві! | Законодавство і тютюнова реклама |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати