Головна

Відкритий лист кращий дівчині

1. IV. Конкурс писемного мовлення (лист)
  2. Алфавітний лист.
  3. В. Г. Бєлінський, його життя і погляди. Лист Бєлінського до М. В. Гоголю.
  4. Види письмовий доказів.
  5. Відкрите акціонерне товариство
  6. Відкрите фонтанування

академік Ф. Углов

Сотня людей я вже прооперував з приводу раку легень. І сотням, я не обмовився, сотням я змушений був відмовити, оскільки нічого вже не можна було зробити ...

Узагальнюючи піввіковий досвід лікаря, я написав книгу "Серце хірурга". Там ти зможеш прочитати скорботні рядки, викликані моїм відчаєм. Ні для хірурга нічого гіршого, ніж відмовити хворому, визнавши своє безсилля. Я визнавав це, відступаючи перед багаторічними курцями.

Тепер настав час масового надходження на операційні столи жінок-курців. Ні, я тебе не лякаю. Куріння - справа добровільна. Тільки раз ми почали говорити, дозволь висловити тобі свою думку, щоб твоє відчай згодом не розривають моє серце.

Через мої руки і моє серце пройшли сотні людей, що страждали від того, що вони не змогли кинути цю згубну звичку. Скарги однакові і починаються з невинної прохання: "Щось у мене з легенями ..."

Так і у тебе після 10-15 років куріння виникає бронхіт курця, і ти починаєш кашляти. І прокидатися вночі, щоб викурити сигарету

Нещодавно мій знайомий звернувся з таким же проханням. Домовилися про зустріч. Він прийшов через кілька місяців. Коли на операційному столі ми розкрили грудну клітку, виявилося, що все проросло метастазами, я нічим не склад йому допомогти ... Важко знати, що вмирає хворий. Ще важче знати, що вмирає твій близький товариш.

У цих рядках, звернених до тебе, будуть слова і цифри, знайдені моїми однодумцями, але тільки я - хірург - уявляю, що стоїть за цими цифрами і відсотками ...

Я не буду стверджувати банальні істини про те, що крапля нікотину вбиває коня. Не буду говорити про те, що 20 викурених сигарет скорочують життя на 8-10-12 років. Ти молода, і твоє життя здається тобі нескінченним.

За даними англійських лікарів, кожна викурена цигарка коштує курцеві 15 хвилин життя. Дрібниця, якщо тобі тільки 20. І що тобі до того, що злісні курці хворіють на рак легенів в 30 (!) Разів частіше, чому не курці, хоча рак на 95-98 відсотків залежить від куріння, що середній вік померлих від серцевих нападів 67 років, а у курців - 47.

Що таке 20 років різниці, коли тобі тільки 20 і все ще попереду?

З величезним жалем для себе я бачу, як дівчатка курять біля школи, затиснувши сигарету в кулак. Вони навчилися курити, взявши приклад з піонервожатою ... Що в студентському гуртожитку дівчата збираються, щоб покурити і поговорити про заміжжя.

Соціологи провели анонімне анкетування, в якій один з питань був: "Чому ви курите?" 60 відсотків дівчат відповіли: "Це красиво, це модно". А 40 відсотків курять тому, що хочуть подобатися хлопцям. А як хлопчики відносяться до цього?

Було опитано 256 юнаків. Їм запропонували 3 варіанти відповіді: позитивно, байдуже, негативно.

Питання, перший: в твоїй компанії дівчата. курять. Як ти до цього ставишся? 41 відсоток відповіли - позитивно, 17,4 - байдуже, 41,6 - негативно.

Питання друге: дівчина, з якою ти дружиш, курить. Як ти до цього ставишся? 1 відсоток відповіли - позитивно. 15 - байдуже, 84 - негативно.

Питання третє: хотів би, щоб твоя дружина курила? Буря протестів! З 256 тільки двоє сказали: їм все одно. А все решта категорично заперечили. Ось так то!

Я тепер спробую намалювати твоє майбутнє, як воно видається мені. Від куріння у тебе стане сиплим голос, поступово почорніють, псуються зуби. Шкіра обличчя придбає землистий відтінок. Різко постраждає твоє нюх і погіршаться смакові відчуття. Напевно, ти вже звернула увагу, як часто спльовують курці. Запах з рота кращий неприємний. Ти будеш прокидатися з гіркотою в роті і головними болями від того, що, всю ніч кашляла. Дуже рано шкіра обличчя стане зморшкуватою і сухою. Жінки-курці в 25 років виглядають набагато старше своїх ровесниць.

Чим раніше ти почнеш курити, тим небезпечніше для тебе впливу отрут тютюнового диму. І, якщо ти пристрасть до куріння задовго до того, коли в тебе почнуться вікові зміни, тим повільніше буде йти розвиток організму. Під впливом нікотину відбувається стійке звуження кровоносних судин, а вміст кисню знижується за рахунок з'єднання гемоглобіну крові з чадним газом - одним з компонентів тютюнового диму.

При курінні під впливом високої температури з тютюну виділяється 30 шкідливих речовин: нікотин, сірководень, аміак, азот, окис вуглецю і різні ефірні масла. Серед них особливо небезпечний бензопірен - стовідсотковий канцероген ( "канцер" на латині - рак).

Американські дослідники встановили, що в тютюновому димі при згорянні тютюну виявлено значну кількість полонію-20, який випромінює альфа-частинки. При викурюванні однієї пачки сигарет ти отримаєш дозу опромінення в 7 разів більше дози, встановленої міжнародною угодою по захисту від радіації.

Нікотин - це наркотик! Така думка вищого органу світової медицини - Всесвітньої організації охорони здоров'я. Він на короткий час викликає розширення кровоносних судин, посилюючи кровопостачання клітин мозку. За цим наступає різкий спазм судин, в результаті чого з'являються різні мозкові розлади. Далі нікотин порушує діяльність нервової системи, легенів, печінки, органів травлення, статевих залоз.

Давно доведено, що ти будеш вболівати в 3-4 рази більше в порівнянні з некурящими подругами. Невідворотно настане час, коли ти будеш погано себе почувати, постійне нездужання перетворить твоє життя в тяжке перебування.

Але давай поговоримо про інше. Адже жінки - це продовжувачки роду. А злісні курці не можуть народити дітей, оскільки відбулися глибокі зміни в зародковому апараті. Найчастішим ускладненням після куріння є передчасне переривань вагітності до 30 тижнів. У курящих це трапляється в 2 рази частіше. Найчастіше у них і недоношеність плода, і менший ніс новонародженого, і патологія при пологах. Куріння вкрай негативно впливає на розвиток новонародженого. І може прийти день, коли лікарі скажуть тобі: "На жаль, ви вже ніколи не зможете народити".

Зараз тобі це важко зрозуміти. Але в моїй практиці були сотні випадків, коли жінки готові були на все, на будь-які операції, на будь-які жертви, аби народити дитину. І повір, ти не будеш винятком. Природа створила тебе, щоб ти була матір'ю, і природа змусить тебе мати дітей, піклуватися про них, жити ними.

Сигарета може скалічити твоє життя. Спочатку твою. А коли тобі скажуть, що у тебе не буде дітей, то і чоловіка. Він може піти до більш гідної, ніж ти, тільки за щастя називатися батьком, тому що справжні батьківські почуття не менш сильні, ніж материнські.

А якщо ти куриш, будучи вагітною, то знай: встановлено, що варто вагітній жінці закурити сигарету, як через кілька хвилин нікотин (через плаценту) надходить в серця і мозок ще не народженої дитини. І ця отрута руйнує мозок і серце. Вчені простежили особливості розвитку дітей, що народилися від матерів, які курили під час вагітності. Ці діти, що спостерігалися до 5-6-річного віку, значно відставали в своєму фізичному і розумовому розвитку.

І весь час ваша дитина буде хворіти. Його чекає і пневмонія, і бронхіт. У розпачі ти будеш шукати причини, не знаючи. що вони - в тобі. Якщо ти курила цигарку в коридорі, на майданчику, навіть крихітної частки диму, що потрапила в кімнату, буде досить для твоєї дитини.

У кращий матері 100 відсотків дітей курять. І твоя дитина, що почитає тебе за саму розумну, саму ласкаву, найдобрішу, бачачи тебе з сигаретою, теж починає курити. А це значить, що ти заздалегідь запрограмувала свою дитину на ті ж муки, які очікують тебе.

Пригадується такий випадок. В одній зі шкіл-інтернатів вранці не змогли розбудити хлопчика. Він вночі помер. Розтин показав, що у нього було хворе серце від того, що він рано навчився палити, курив багато, а напередодні смерті, як сказали хлопці, накурився "досита".

У сім'ї, де курили батьки, починають курити 67 відсотків хлопчиків і 78 відсотків дівчаток. Можливо, ти одна з них.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, 80 відсотків курців дітей зберігають цю звичку, і ставши дорослими.

Вже встановлено, що якщо підліток викурив хоча б 2 сигарети, то в 70 випадках з 100 він буде курити все життя.

А тепер мені б хотілося знати, навіщо ти куриш? Напевно, думаєш, що ти красивіше. Ні. Це хвилинне задоволення - бачити з боку себе з сигаретою, затиснутої між пальцями.

І будь ласка, не посилайся на приклади артистів, яких ти бачиш на екранах з сигаретою. З повною відповідальністю я стверджую - це аморально! І тільки тому, що герої і героїні екранів стають зразками, для тебе і для таких, як ти. Нехай в житті вони і дозволяють собі палити - це їх особиста справа, але показувати це мільйонам телеглядачів означає повну безвідповідальність людей, які готують, ставлять і стверджують ці фільми.

І твоє захоплення я б кваліфікував не як юнацьку дурість, а злочин перед собою. Так, так, ти можеш написати собі три слова: "Куріння - повільної самогубство".

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, в якій багато і наполегливо вивчають проблему куріння, від вживання тютюну вмирає кожен п'ятий. Це означає, що ми щорічно втрачаємо 500 000 людей! У їх числі можеш виявитися і ти, твій чоловік, твої діти, друзі і знайомі.

І останнє. Я розумію, що в пошуках причин, що виправдовують твої безвольність, ти можеш вигукнути: "Якщо так все жахливо, навіщо продають сигарети і цигарки в такому достатку і асортименті?" Згоден з тобою. Так, організації, що стимулюють розвиток тютюнової промисловості, вважають, що народне господарство отримує більшу вигоду. Однак це ілюзія. Країна і народ втрачають від тютюну набагато більше, ніж купують.

Сьогодні Всесвітня організація охорони здоров'я виступає з гаслом: "Куріння або здоров'я? Вибирайте, самі!"

Я, лікар, і зобов'язаний тобі запропонувати те ж.

З книги "Ти і я". - М .: Вища школа, 1989,

із серії "Бібліотека молодої сім'ї"

література:

Александров А. А. Профілактика серцево-судинних захворювань у молодому віці. - М .: Медицина, 1987.

Александров А.., Прохоров А.., Александрова В.. Організація профілактики куріння серед дітей і підлітків. // 3доровье Російської Федерації, - 1992. - с. 18-21.

Казьмін В. Д. Куріння, ми і наше потомство. - М .: Радянська Росія, 1989.

Коростильов Н. Б. Від А до Я. - М .: Медицина, 1987.

Куріння і здоров'я (Матеріали МАИР). Під ред. Д. Г. Зарадзе, Р. Пето. - М .: Медицина, 1989.

Радбиль О. С., Комаров Ю. М. Куріння. - М .: Медицина, 1988.

Здоров'я світу. - 1980. - Лютий-березень. - С. 38.

Методи, форми і засоби антитютюнового виховання школярів і студентів (методичні рекомендації). - М .: ЦНІІСП, 1986.

Профілактика пияцтва, наркоманії, токсикоманії, куріння, СНІД (курс лекцій з програмою). - М., 1991. - 232с.

П'ятирічний план дій. Європа без тютюнового диму! ВООЗ, Європейське регіональне бюро. - Копенгаген, 1988.

Соколов Ю. А. Тверезість, протівокуреніе (методичні рекомендації). - Л., 1989. - 356с.

Соколов Ю. А. Вибрали життя. - СПб: «Золотий вік», 2004. - 304с.

Спасибі, не курю! - М .: "Молода гвардія", 1990.

Толкачов В. А. Шлях до тверезості. - Мн., 1988.

Толкачов В. А. Теорія і практика оптімалізма. - Мн .: «Фініст», 1994. - 73с.

урок 4

Статистика про тютюнопаління | Хай живе чисте повітря!

Історія Сірого Джина | Інформація для вчителя | Це важливо знати | Домашнє читання | Руйнівна дія тютюну на людину | Нотатки для вчителя | Три втрачених року | Не курити! | Короткочасні і тривалі наслідки куріння | М. А. Оганова |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати