Головна

Три втрачених року

Згадуючи зараз, чому ж я все-таки закурила вперше, мені пригадується час, коли я з батьками переїхала з Далекого Сходу в ... Перший час я вчилася в школі, де за куріння тягали на педради і вивішували список з іменами курців на дошку в вестибюлі. Я була врівноваженою (як правило) дитиною, майже відмінницею, як, втім, і велика частина моїх однокласників. Але потім мені довелося поміняти школу. Там я відразу ж відчула себе білою вороною: я часто знала більше, ніж мої нові однокласники. На мене дивилися, відкривши очі, і питали: "Звідки ти така?" Мене це дуже зачіпало, і, врешті-решт, я вирішила стати, як усі. Я "подружилася" з однією дівчинкою, яка на той час вже пила, курила і робила багато чого того, про що я навіть гадки не мала. Але нічого кращого я тоді не могла вибрати. Я їй потрібна була, щоб списувати з мене, а вона мені - щоб налагодити відносини з класом. На жаль, тоді я ще не знала, до якого рівня я сяду з вини свого безвілля. Вона мені дала закурити. Спробувавши вперше, я і не думала, що це мене так затягне. Я періодично курила, але не постійно (пачки 3 в місяць). А потім прийшло літо. Маса вільного часу, яке не знаєш куди подіти. Ось тут-то я почала серйозно курити. Це був самообман. Я опускалася в очах інших людей, а в своїх очах я ставала взрослей, більш значущою серед "подруг". До моєї думки стали вважатися, я стала "своєю". Тоді я не розуміла, що мене просто використовують для виманювання сигарет, або грошей на них. Я поступово скочувалася: поведінка до 10-го класу незадовільний, старанність - задовільний. І тільки в 11 класі я стала замислюватися, що ж я роблю? Мені вже самій набридло, що мама постійно плаче через моїх пристрастей до тютюну, що вона постійно п'є ліки від серця. Я стала надолужувати програму по школі, незабаром зрівнялася з кращими за класом, але від тютюну відмовитися не було сил. Я не змогла вступити до вищого закладу. У мене з'явився час, щоб подумати над своїм життям. Мій прихід до вас - результат моїх роздумів.

Нотатки для вчителя | Не курити!

Історія Сірого Джина | Інформація для вчителя | Це важливо знати | Домашнє читання | Руйнівна дія тютюну на людину | Короткочасні і тривалі наслідки куріння | Статистика про тютюнопаління | Відкритий лист кращий дівчині | Хай живе чисте повітря! | М. А. Оганова |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати