Головна

Домашнє читання

  1. III. Конкурс розуміння письмових текстів (читання)
  2. Автоматичне ЧИТАННЯ ТЕКСТУ
  3. ПОЗАКЛАСНИЙ ЧИТАННЯ
  4. Домашнє завдання
  5. Домашнє завдання № 2
  6. Домашнє завдання.
  7. Домашнє завдання.

"Хімічна війна"

Усі пам'ятають літо і осінь, коли раптом все тютюнові фабрики в нашій країні закрилися на ремонт і нещасні курці знемагали в безплідних пошуках бажаного зілля. Вони були готові платити за отруту і три, і п'ять цін. Тоді-то американські тютюнові компанії продали нам за валюту величезну партію сигарет (Згадаймо, що на закупівлю ліків в той же період держава валюти не знайшло, і забезпеченість аптек препаратами становила 15%).

Західні медики оцінили поставки американського тютюну в СРСР як "хімічну атаку" на нашу країну, повідомила ТАСС 28 вересня 1990 року. Голова національної ради директорів Онкологічного товариства США Джон Сеффрін заявив, що американські сигарети "можуть прищепити звичку курити незліченною мільйонам дітей, які в даний час не палять".

Газета американських бізнесменів "Уоллстрит джорнел" пише, що в останні роки з 285 мільйонів наших співвітчизників курили 120 мільйонів чоловік, а на частку хвороб, викликаних або обостяремих курінням, в СРСР припадало 30 відсотків усіх смертей у віковій групі від 35 до 59 років. Рівень смертності від таких же причин в групі від 55 до 64 років в Радянському Союзі майже на 25 відсотків був вище, ніж у США.

В останні десятиліття доходи тютюнових компаній на Заході скоротилися, оскільки багато людей стали відмовлятися від тютюнового самоотруєння. З 1970 по 1985 роки в США число курців скоротилася на 9 відсотків, а в Англії - на 25 відсотків. Тому радянські закупівлі цієї отрути стали справжнім подарунком для тютюнових магнатів. Чи немає якогось зв'язку між раптово виникли "тютюновим кризою" в СРСР і інтересами американських виробників зілля? Чи випадково була знайдена валюта на ці закупівлі, тоді як на ліки і корисні товари її не вистачило?

"Оскільки росіяни самі просили про ці постачання сигарет, було б, мабуть, не зовсім правильно називати цей імпорт хімічної війною, - наводить кореспондент ТАРС слова з" Уоллстрітджорнел ". - Однак його наслідки будуть такими ж, як і в разі застосування хімічної зброї. .. "

Від себе додамо, що в світі, за даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, від причин, пов'язаних з тютюном, вмирає кожен п'ятий чоловік (а від алкоголю - кожен третій). У нашій країні тютюнова отрута вбиває в рік 500-600 тисяч чоловік, а алкоголь - 900 тисяч. Воістину немає такого хімічної зброї в світі, яке забрало б за всю історію людства стільки життів, скільки забрали ці отрути за останні десятиліття!

В. Коровін,

лікар-субордінатор

література

Герасименко Н. Епідемія куріння в Росії. // Анти-зомбі. - 2002. - № 22. - с. 7.

Гриньов В. І. самопозбавлення від куріння тютюну. - М.-Тула, 1997. - 186 с.

Денисов В. Г., Онішенко В. Ф., Скрінец А. В. Куріння. Здоров'я. Працездатність. - К .: Здоров'я, 1986. - 128 с.

Довженко А. Р. Здоров'я - у вашій волі. - К .: Т-во "Знання" УРСР, 1990. - 64 с.

Казьмін В. Д. Куріння, ми і наше потомство. - М .: Сов. Росія, 1989. - 64 с.

Каннінгхем Роб. Димова завіса. Канадська тютюнова війна. - М .: РАОЗ, 2001. - 495 с.

Кігель Д. Г., Мартинов В. В. Гірка мода на отруту. - Перм: економічна. вид-во, 1986. - 125 с.

Клещева Р. П. Тютюнопаління і мозок. - М .: Наука, 1991. - 125 с.

Куріння і здоров'я. (Матеріали МАИР): Пер. з англ. Під ред. Д. Г. Заридзе, Р. Пето. - М .: Медицина, 1989. - 384 с.

Основні факти про тютюн. - К., 1998. - 27 с.

Радбиль О. С., Комаров Ю. М. Куріння. - М .: Медицина, 1988. - 160 с.

Рязанцев В. А. Психотерапія і деонтологія при алкоголізмі. 2-е изд. - К .: Здоров'я, 1983. - 144 с. (Б-ка практичного лікаря)

Соколов В. Н. Сім днів і все життя. // Аврора. - 1996. - № 4. - с. 37-137.

Стойко А. Г. Хронічний нікотинізм (тютюнопаління) і його лікування. - М .: Медгиз, 1958. - 108 с.

Стоппард М. Кинемо курити. Пер. з англ. - М .: Фізкультура і спорт, 1986. - 80 с.

Теленгатор А. Я. Куріння і здоров'я. - К .: Здоров'я, 1988. - 56 с.

Шичка А. Курс занять з профілактики, групового та індивідуального позбавлення від тютюнопаління. - Л., 1990. - 79 с.

Ягодинський В. Н. Школяру про шкоду нікотину і алкоголю. - М .: Просвещение, 1985. - 112 с.


урок 2

Це важливо знати | Руйнівна дія тютюну на людину


Історія Сірого Джина | Інформація для вчителя | Нотатки для вчителя | Три втрачених року | Не курити! | Короткочасні і тривалі наслідки куріння | Статистика про тютюнопаління | Відкритий лист кращий дівчині | Хай живе чисте повітря! | М. А. Оганова |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати