Головна

глава 21

Воробей збирав живокіст з грядки біля входу в табір. Краплі роси блискучою розсипом стелилися на м'яких листі папороті над головою кота. Наближався захід, загони племені Вітру, племені Тіней і Річкового племені очікувалися з хвилини на хвилину. Кот оглянув лапи: вони моторошно хворіли після цілого дня складання трав. Не тільки воїна доводиться працювати, не покладаючи лап, раз битва на порозі.

Воробей почув кроки, що пролунали позаду.

- Не забудь, чому Іскра нас навчила! - Кричала Білка Диму. - Воїни похмурого Ліси будуть мітити тобі в глотку, так що завжди будь готовий відбитися від смертоносного кидка.

- І як же мені нападати на ворога, якщо я весь час повинен захищатися? - Шарудячи шерстю по землі, кіт виповз з-під крутобокая.

Той, віддихавшись, запропонував:

- А як щодо працювати лапами в плечах, а голову тримати нижче?

Воробей висмикнув останній листочок і склав його до решти. Затиснувши оберемок в щелепах, кіт кинувся до табору. Він виринув з папоротевого тунелю і помчав уздовж кромки галявини, повз Шіповніци і Кротика, відточують хитрий бойовий прийом.

- Не здумайте повертатися спиною до кота похмурого Ліси! - Командувала Іскра.

- Можна тепер нам це спробувати?

Ліствічка неспокійно ходила з боку в бік, а Белохвост совався, сидячи на землі і знемагаючи від тривалого очікування.

Ожина стояв під Кам'яним карнизи з Львіносветом і Білкою.

- Медуниця, Терновік і Долголап відправляться в плем'я Тіней, - сказав він.

- А Белолапа, Ягідник і Орешница можуть піти в плем'я Вітру, - запропонувала Білка.

Воробей залишив трави біля своєї палатки і приєднався до них.

- Думаєте, ми встигнемо завершити всі приготування до битви?

- Ми зобов'язані їх завершити! - Рикнув Ожина.

Воробей розкуштував повітря.

- Де Огнезвёзд?

- Він розставляє пастки з медунки і Піщаної Бурею, - відповіла йому Голубка. - Натягує ожинові стебла на стежках і ховає кролячі нори під кропивою.

Різкий мяв Іскри розсік повітря:

- Утримуй рівновагу за допомогою хвоста, Шіповніца! Ти повинна битися, стоячи на двох лапах не гірше, ніж на чотирьох! Вороги не будуть з тобою церемонитися!

- Як нам їх вбивати? - Запитав Белохвост. - Адже вони вже мертві!

«Хороше запитання», - насупився Воробей.

- Я бачив, як воїни Зоряного племені розчинялися в повітрі, коли не залишалося нікого, хто міг би пам'ятати їх, - відповів він, підвищивши голос, щоб Белохвост його розчув. - Якщо Зоряні коти можуть загинути, то і воїни похмурого Ліси не безсмертні.

Воробей напружився, відчувши, як тьма раптово накрила Іскру. Пробравшись в її свідомість, він опинився в похмурому лісі.

Муравьятнік корчився під лапами Іскри. Її кігті все глибше впивалися коту в глотку, і життя покидало його тіло калюжею крові, розпливається поруч з ним. Силует кота почав танути, поки на його місці не залишилося нічого, крім багрових плям на пожухлой траві. Воробей відсахнувся, відчувши себе погано. «Вона вбила воїна похмурого Ліси!» Він було вирішив, Іскра зараз розповість білохвіст, що мертвих котів можна знищити навіки, але відчув, як кішка відганяє погані думки геть.

Ожина продовжив планувати оборону.

- Я відправлю лисохвіст, стрибунець і Шіповніцу в Річкове плем'я, - розсудив він. - Вони покажуть прийоми Іскри воїна Невидимою Зірки.

- Цікаво, а до нас вона кого пошле? - Задумався Воробей, перебираючи в голові Річкових войовників, які могли б виявитися в таборі Грозового племені.

- Нам що, полювати для них і спати в одних наметах аж до самої битви? - Розсердився Кротик.

- Саме так! - Обернувся Ожина до учня. - Поки Огнезвёзд не побажає зворотного. Відтепер вони наші союзники.

- Не збираюся я спати поруч з Тіньовим котом! - Вибухнув Белохвост.

- В такому разі я призначу тебе в патруль в Річкове плем'я! - Відрізав Ожина. - Зараз не час для міжплемінних чвар: ми протистоїмо силі, здатної покласти край усьому! І ми будемо боротися пліч-о-пліч з котами інших племен так, немов вони наші одноплемінники!

Хвіст Львіносвета нетерпляче розгойдувався в повітрі.

- Огнезвёзд ще вимагав призначити двох гінців, щоб передавати відомості під час битви.

- Кротик і Вишенька цілком підійдуть на цю роль, - відповів Ожина.

- Але я хочу битися! - Кротик підбіг з протилежного кінця галявини. - Це буде мій перший бій!

- І ти послужиш племені в якості гінця, - запевнив його глашатай. - Ти один з найшвидших котів в лісі. - Ожина знизив голос до шепоту, обернувшись до Білці і Львіносвету. - А ще нам треба з'ясувати, хто серед Грозових котів навчається в похмурому лісі, поки вони не застали нас зненацька.

- Може, запитаємо у Іскри? - Воробей подивився на молоду войовницю, тренуватися одноплемінників.

Голубка прямувала до намету старійшин зі свіжої дичиною. Зачувши Горобця, вона кинула видобуток і підбігла до присутніх.

- Огнезвёзд сказав, нам не обов'язково знати, хто це.

- А ми нічого не скажемо Огнезвёзду, - перервав її Ожина. - Але нам необхідно знати, хто може поповнити ряди ворога в годину битви. Іскра! - Покликав кіт і почекав, поки та наблизиться. - Скажи нам, хто з Грозового племені навчається в похмурому лісі.

- Я не можу зрадити їх! - Зітхнула Іскра, зробивши крок назад. Воробей відчув, як хвиля страху накрила її з головою. - Вони ж самі не розуміють, що роблять! - Залепетала вона. - Я впевнена, в бою вони зроблять правильний вибір!

- Не можна їх карати! - Підтримала сестру Голубка. - Вони ще нічого не зробили.

- Ми не покараємо їх, - вкратчіво промовив Ожина. - Ми спробуємо врятувати їх.

- Звездоцап запудрив їм мізки! - Нявкала Іскра.

- Я все розумію, - заспокоював її глашатай.

- А Звездолом загрожує їм смертю, якщо вони спробують піти!

- Так дай нам захистити їх, і скажи, хто навчається в похмурому лісі, - м'яко натиснув Ожина.

- Берёзовік, - прошепотіла Іскра. - Пестроцветік і Мишеус.

- Білохвіст, Кротик, Шіповніца! - Покликав глашатай, готуючись віддати розпорядження. - Наведіть Пестроцветік. Вона тренується на піщаному схилі. Берёзовік і Мишеус полюють - негайно знайдіть їх і доставте в табір.

Коли Белохвост, Кротик і Шіповніца помчали геть з табору, Ожина сіл і продовжив розмову:

- Вони зрозуміють. Ми переконаємо їх стати нашими союзниками в похмурому лісі, як ти, Іскра.

Воробей пригладив шкурку. Після стількох виснажливих місяців очікування племена, нарешті, готуються зустріти ворога лицем до лиця. Він обернувся до своєї печери.

- Мені потрібно перевірити запаси трав.

Він перетнув галявину і підібрав оберемок живокосту. Протиснувшись крізь ожинові зарості, він пройшов всередину. Іглогрівка мирно спала, згорнувшись серед розкладених на підлозі лікарських рослин.

- Іглогрівка! - Кіт акуратно торкнувся її мордою.

Вона підняла голову.

- Ой вибач. - Кішка схопилася на лапи. - Від усіх цих підрахунків я щось задрімала. Нам потрібно більше календули і кропиви.

- Іди ти в гніздо і виспись гарненько! - Велів їй Воробей. - Я сам займуся травами.

- Але я можу допомогти! - Заперечила Іглогрівка.

- Поспи! - Наказав Воробей.

- Але ...

- Спи!

Цілителя хотів бачити її бадьорою і повною сил, коли почнеться битва. Гніздо Іглогрівкі зашаруділо, коли кішка ковзнула в нього і почала влаштовуватися. Воробей нагострив вуха і вслухався, чекаючи, поки дихання кішки не стане рівним і глибоким. Тоді він почав збирати трави з купок, в яких вони зберігалися, і складати їх в пучки. Кожен пучок містив павутину і рослини, необхідні для надання допомоги при бойових пораненнях. Під час битви можна буде швидко звертатися до них і економити час.

- Воробей?

Цілитель здивувався, почувши голос Ліствічкі. Він підняв голову, злегка вскружённую концентрованими запахами трав.

- Я можу чимось допомогти? - Вона пройшла через ожину. - Після закінчення битви буде багато постраждалих. - Її вуса смикати від неспокою. - І я хотіла б зробити все, що в моїх силах, нехай навіть підносити змочений мох поранених котам.

- Мох? - Нахмурився Воробей. «Мох, звичайно ж!»

- Я розумію, що не маю права питати, але ...

- Я зовсім забув про мох! - Схопився на лапи Воробей. - Нам потрібні оберемки моху! Я відішлю патруль, попрошу їх набрати побільше. - Він пройшов повз Ліствічкі, кинувшись до виходу.

- Все зайняті або тренуванням, або полюванням, - м'яко нагадала йому Ліствічка. - Давай я сходжу?

- За мохом? - Кот зупинився, відчувши, як Ліствічка здригнулася і приготувалася діяти. - Це буде марною тратою твоїх здібностей, - сказав він, пожвавішавши. - Нехай Вишенька і Кротик наберуть його, коли повернуться. Ти мені потрібна тут.

- Що правда? - Ошелешено запитала Ліствічка.

- Ти знаєш цілительське ремесло не гірше за мене, - зазначив Воробей. - Безглуздо і безглуздо витрачати його даремно. Адже ти сама сказала, що буде багато поранених. Мені потрібно, щоб ти допомогла мені доглядати за ними.

- Як же закони Зоряного племені? - Зам'ялася Ліствічка. - Я не маю право бути цілителькою!

- Забудь про них! - Загарчав кіт. - Настали інші часи, коли нам потрібно діяти так, як буде краще для племені. І якщо це буде означати йти наперекір волі Зоряного племені - так тому і бути!

- Значить, ти мене прощаєш? - Кішка зробила крок назустріч.

Воробей повернувся до сортування трав.

- Мені нема чого прощати, - пирхнув він. - Ти зробила те, що вважала найкращим виходом із ситуації. І нікому тебе судити. - Він присунув до неї купку бурачнику. - Дивись, як я розкладаю трави, і роби так само. Клади побільше павутини в кожен пучок. І нагадай пізніше послати Кротик і Вишеньку за мохом.

Від шкури Ліствічкі відчувався потік глибокого полегшення, що забрав з собою біль за багато місяця. Вона сіла поруч з ним і почала розкладати трави з купок. Кот випадково зачепив її, потягнувшись за календулою, і відчув гострий камінчик, застряг у матері під кігтем.

- Календула закінчується.

- Я нагадаю тобі дати доручення кротик, коли він повернеться, - промуркотала Ліствічка.

Двоє працювали в тиші, поки протяжне виття не різав повітря зовні намету.

- Вони пропали! - Закричав Белохвост, увірвавшись в табір. - Ми не можемо їх ніде знайти!

- Кого? - Висунувся з намету Воробей.

- Берёзовіка, Пестроцветік і Мишеуса. - Білохвіст розтягнувся на землі поруч з ожини, Кротик і Вишенька лягли позаду, важко дихаючи.

- Чи впевнені, що всюди дивилися? - Запитав глашатай.

- Ми все плем'я опитали! - Доповів Белохвост. - Їх і слід прохолов!

Воробей перетнув галявину, обдумуючи те, що відбувається. «Голубка!» Він розкуштував повітря, розшукуючи кішку. Вона відпочивала позаду намету воїнів.

- Спробуй почути їх! - Поспішив він до неї. - Дізнайся, де вони!

Вона сіла, тремтіння брижами пробігла по її тілу.

- Добре.

Воробей проник в розум Голубки, коли вона напружила свої почуття і стала шукати котів по всьому лісу. «Де ж ви?» Його серце забилося сильніше, як тільки слух Голубки минув ліс і озеро і кинувся в темряву: вона заглиблювалася в Похмурий Ліс.

- Битва почалася? - Пролунав з тіней стривожений мяв Пестроцветік. Голубка зосередилася на ній: черепахова кішка йшла по звивистій стежці повз слизових кущів, а поруч з нею крокував Берёзовік.

Позаду плентався Мишеус, пильно вдивляючись крізь дерева.

- Як ми дізнаємося, коли атакувати?

Пестроцветік тремтіла від холоду і страху.

- Не турбуйся, ми зрозуміємо. Так обіцяв нам Звездолом, ти пам'ятаєш? Ні за що на світі він не дозволить нам уникнути долі битися в його рядах.

Голоси почали розсіюватися, і Голубка думками повернулася на поляну. Воробей випростався, його хитало.

- Де Іскра? - Заволала Голубка. - Вона повинна відправитися за ними і привести їх до нас до початку битви!

Воробей похитав головою.

- На це немає часу, - важко видихнув він. - Тепер вони самі по собі. - Кот розвернувся, вслухаючись в звуки підготовки до битви, які оточували його з усіх боків.

«Ми все самі по собі. І все, що ми можемо зробити - захистити себе від неминучої відплати похмурого Ліси ».

глава 20 | глава 22

глава 19 | глава 23 | глава 24 | глава 25 | глава 26 | глава 27 |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати