На головну

Слово двадцять шосте. Слова, які передав авва Петро, ??учень Ісаї, казав: чув їх від нього

1. b. при медичному обстеженні учнів шкіл району частина даних про зростання представлена ??в сантиметрах, а частина - в метрах
  2. O інші умови, які рекламодавець і рекламне агентство вважають за необхідне передбачити в договорі;
  3. Present Simple Виберіть підходящого змісту слово
  4. Абревіація як спосіб словотворення. Типи абревіатур.
  5. Агароза і деякі її похідні
  6. Акт складається у двох примірниках, які призначаються складу ВМ і бухгалтерії організації.
  7. Антидетонаційні присадки - речовини, які при додаванні до бензину у відносно невеликих кількостях значно підвищують його детонационную стійкість.
  1. Сказав батько мій: будь сильний відновити те, що повинно виправити. Чистота молиться Богу. Страх Божий і утискання (себе у всьому) залишають гріхи. Якщо людина має злобу помсти в серці своєму, то марна молитва його. І не бажай питати поради або слова (про справи) часу сього - і сам не давай його питальний тебе. Невпинно май вуха свої (слухало) тим, котрі говорять в тобі, і моли Бога дати тобі дар дізнаватися, чиїм з них слову послухатися. Створи силу свою - не говорити одне устами, інше маючи в серці своєму.
  2. Знову сказав: що повержений себе перед Богом з розумом і покора заповідей зі смиренністю приносять любов, а любов - безпристрасність.
  3. Ще сказав: що мовчить має відчувати себе щогодини, минув він тих, котрі мають утримувати його в повітрі, і звільнився від них, ще тут перебуваючи. Бо доки підлягає він рабству їх, досі не звільнився ще (від них). Чому праця предлежит йому, поки не буде милість з ним.
  4. Сказав знову: людина, що має засудження в серці своєму, далекий від милості Божої. Коли ж я запитав його про це, він сказав: якщо хочеш піти Господу нашому Ісусу Христу, дотримуйся слово Його; якщо хочеш розп'ятий з Ним старого чоловіка, то повинен ти відсікти тих, котрі зводять тебе з хреста, приготувати себе до перенесення приниження, спочивають серце озлоблює тебе, вгамовувати себе, панувати над бажаннями своїми, мати мовчання вуст, і не засуджувати нікого в серці.
  5. Сказав ще: що знаходиться в мовчанні повинен мати страх стрітення Бога такий, щоб він попереджуючий дихання його; бо доки гріх тягне до себе його серце, досі ще не відбувся в ньому страх, і далека ще від нього милість.
  6. Знову сказав: Оце я шкода, що безпристрасність маємо ми в устах, а беззаконня і зло маємо в серці.
  7. Сказав ще: що якщо людина не восподвізается навіть до смерті зробити тіло своє таким, яке носив коханий Ісус, то чи не зустріне Його з радістю; і не звільнений ще буває від гіркого рабства.
  8. І ось що ще говорив: помилуй! помилуй! помилуй! До чого дійшла душа! В яку чистоту створена була вона - і під якою владою полягає тепер, і якою суєтність пов'язана!
  9. Сказав також: поки ти в цьому тілі, чи не попускають, прошу тебе, серцю своєму; бо, як людина не може віру яті ніякому плоду, поки він сходить тільки на поле його, тому що не знає, що трапиться з ним, перш ніж замкнений він буде в коморі його: так не може людина послабити і серцю своєму, поки є дихання в ноздрех його (Іов.27: 3); і як не знає людина, яка пристрасть зустріне його, до останнього подиху, так не можна людині послабити серцю своєму, поки має він подих; але кричати має йому завжди до Бога про допомогу його і милості.
  10. Запитав я його, кажучи: що є покору, і що породжує його? І він сказав мені: слухняність, відкидання своєї волі в покорі без праці, чистота, перенесення образ, стерпеваніе слова ближнього без тяготи - ось що є покору.
  11. Знову сказав: Блаженний здобував нову людину перш стрітення Христа. Це і апостол сказав, що плоть і кров Царства Божого наследіті не можуть (1Кор.15: 50). І ще сказав: Идеже в вас зависть та чвари, що не плотстіі чи есте, і по людині ходите (1Кор.3: 3)?
  12. Знову сказав: тому в таких працях знаходимося ми від ворогів наших, вони не пізнали належним чином гріхів своїх і плачу не зазнали з розумом; бо якби відкрився в нас плач, то він виявив би перед нами гріхи наші. Коли ж дано буде нам побачити гріхи свої в істині, тоді соромитися маємо ми навіть глянути на обличчя майбутніх або навіть дружин безсоромних, тому що вони чесніше нас; бо вони з такою зухвало роблять гріхи свої тому, що не знають Бога, наші ж серця складаються з гріхами, тоді як ми - вірні.
  13. Сказав знову: перенесення паплюження і відступлені волі своєї ближнього по Богу, щоб не дати увійти посеред ворогові, виявляє людини-діяча; Бо кожен, хто бадьоро має розум і з розумом є під ногами Господа Ісуса, - то він стане піклуватися відсікти свою волю для того вже, щоб не вигнано їх від коханого свого Господа. Свою ж утримує в усьому волю навіть з вірними Немирів буває; тому що малодушність, гнів і смуток на брата усюди супроводжують серце його. Хто говорить: нічого мені не буде, якщо поговорю або послухаю, подібний до сліпого, який, і коли вводять його, і коли виводять, не бачить світла. Зрозумійте ж це ви з того, що буває з сонцем: що його світлість і теплоту покриває і мале набігли хмара. Але це не для всіх явно, а тільки для тих, котрі мають ведення.
  14. Знову сказав: людина, завжди дивиться на гріхи свої, не має мови, щоб говорити з будь-яким людиною.
  15. Знову сказав: зненавидь все, що в світі, і тілесний спокій, тому що вони роблять тебе ворогом Богу. Як людина, що має ворога, веде з ним бою, а так ми повинні воюватимуть проти своїм зростом, щоб не давати йому спокою.
  16. Сказав знову: делатель, хто любить Бога,, повинен слухати всякому помислу своєму, і радитися з ними і міркувати їх, суть вони від тіла його чи ні. Бо поколіку неприродності мають силу в будь-якому з членів його, потоліку не шанується ще він незайманим.
  17. Запитав я його: Що це слово молитви євангельської: Хай святиться ім'я Твоє (Мф.6: 9)? І він сказав: це відноситься до досконалим; тому що неможливо святиться ім'я Божу в нас, залежних пристрастями.
  18. Сказав знову: древні отці наші сказали, що видалення (від світу) є втеча від тіла (непоблажаніе тілу), а думки про смерть.
  19. Знову сказав про світ з ближніми: що, де немає миру, там і Бог не живе. Той, хто бачить же гріхи свої, бачить і світ. Бо не місце проживання відставляє гріхи, але покору. Давид, каже, впадши в гріх з Урііною, не знайшов нічого, щоб принести в жертву Богу за гріхи свої, крім наступних слів: Жертва Богові дух розтрощений: серцем скорботним і смиренним Бог не скине (Пс.50: 19).
  20. Сказав знову: що малодушність і осуд когось заколотом виконують розум і не дають йому бачити світ Божий.
  21. Сказав знову: сотвори силу твою уникнути від наступних трьох пристрастей, нізвращающіх душу: користолюбства, честолюбства і покоелюбія; тому що вони, взяли гору душею, не дають їй досягти успіху.
  22. Знову сказав: якщо коли сидиш в келії, прийде тобі (помисел) поміркувати ближнього; то суди його, від своїх гріхів (виходячи), зрозумівши, що Господь твоїх гріхів більше, ніж у ближнього. Також якщо думаєш тобі, що ти робиш справи праведні, то чи не даси, що вони бажані Богу. Всякий міцний член тіла ходить за хворим і печеться про нього, кажучи: у мене є щось (загальне) з ним, - і співстраждає йому, поки оздоровеет. Жорстока в серці своєму говорить: я ніколи не помилявся; а здобував покору на себе переносить осуд ближнього, кажучи: це я говорив нерозважно. Презирающий його (смирення) тримає на серці своєму, що він мудрий і ніколи не уражається нікого; а має страх Божий печеться про чесноти, не загинула б як-небудь хоч одна з них.
  23. Знову сказав: якщо, сидячи в келії, здійснюєш ти в мовчанні службу Богові, і серце твоє схиляється до чого-небудь, що не їсти Боже, ти ж думаєш, що це не гріх, - що це помисли, а не гріх; то (знай, що) служба, яка здійснюється тобою в мовчанні, не є щира. Якщо ти говориш: Бог сприймає службу серцеву, яку зробив я в мовчанні, то (повинен погодитися, що) і, коли серце твоє складається зі злом в мовчанні, мовчання ставиться тобі в гріх перед Богом.
  24. Запитав я його, і він мені сказав: що не знаходить допомоги під час бою і світу вірити не може.
  25. Знову сказав про навчанні: що (сему справі) страх притаманний, як би не грішити проти того, чого навчаєш: бо якщо згрішиш, не можеш навчити.
  26. Сказав знову про причастя: горе мені! горе мені! Бо якщо я общусь з ворогами Бога; то яке ж мені спілкування з Ним? Отже, до суду собі і засудження причащаюся я. - Бо ось яке слово говоримо ми: свята святих, Тобто святим (личить приймати) ці святі (таємниці). Але якщо я святий, то хто ж суть ці, що діють в мені?
  27. Запитав я його, кажучи: що є страх Божий? І він сказав мені, що людина, який схиляється на що-небудь, що не їсти Боже, не має страху Божого.
  28. Запитав я його ще: що є раб Божий? І він сказав мені, що доки хто працює пристрастям, доти не може шануватися рабом Божим, - але того він є раб, ким володіє.
  29. Сказав знову: горе мені! горе мені! що ні трудився очистити себе, щоб отримати милість. Горе мені! Горе мені! що ні трудився восторжествувати над ворогами моїми в бою, щоб царювати з Христом; бо як можливий рабство іншим наблизитися до Царю своєму? Горе мені! Горе мені! що лежить на мені ім'я Твоє, Господи, а працюю я ворогам Твоїм. Горе мені! Горе мені! що вкушаю харчів, якими гребує Бог мій, і за це Він не зцілює мене.
  30. Відвідав я його, коли він був хворий, і знайшов його сильно страждають. Побачивши печаль серця мого через страждань його, він сказав мені: тільки піддаючись таким немощам, ледь можу згадати про гіркий годині оном; здоров'я ж плоті некорисно (для таких занять). Вона шукає міцного здоров'я, щоб вражествовать проти Бога; а древо, напуває щодня, що не висихає і не перестає приносити плоди (по роду своєму).
  31. Знову сказав: людині потрібно було серце мужнє і велике, щоб піклуватися про зберігання заповідей Божих.
  32. Знову сказав: Горе мені, горе мені! що маю перед собою обвинувачів, яких знаю і яких не знаю, - і не можу отрещіся (відповісти. - Ред.). Горе мені! Горе мені! що маю обвинувачів. І як можу сере Господа мого і святих Його, коли вороги не залишили жодного члена мого здоровим перед лицем Його ?!
  33. Запитав я його: що потрібно робити мовчить? І він сказав мені: безмовнику потребни три наступні (чесноти): страх невпинний, повсякчасна молитва і безперервне непослабленіе серцю своєму.
  34. Знову сказав: що людина мовчить повинен зберігати себе, щоб жодного слова не почути некорисного йому, тому що це губить працю його.
  35. Знову сказав про авву Серапіон, що коли один старець запитав його: сотвори любов, скажи мені, яким ти себе бачиш, - і він відповів: я схожий на того, хто, перебуваючи на вежі і дивлячись зовні, коливає (дає знак. - Ред.) Проходить, щоб вони не наближалися до нього. А запитував його старець сказав йому: я ж бачу себе, що я як би зробив огорожу навколо і замкнув її залізними засувами, так що, коли хто постукає, я не впізнаю, хто там, або звідки прийшов, або чого хоче, або яким він , - і не відчиняю йому, поки не піде.
  36. Сказав знову: хто шукає Господа з уболіванням серцевим, того услишівает Він, якщо просить про те з розумом і дбайливо шукає того з уболіванням серця, і не пов'язаний нічим мирським, але печеться про душу зі страхом, щоб поставити її на судилище Божому цілі були по силі своєї.

Слово двадцять сьома. Про почуй собі (Втор.15: 9)

1. Послухай собі ретельно, дерзаючи і віруючи, що Господь наш Ісус Христос, Бог єси, і невимовну маючи славу і велич, той для нас зразком, да підемо стопах Його (1Пет.2: 21), заради нас упокорив Себе превеликим і будь-яку міру переважаючим смиренням, зрак раба прийнявши, зубожів, ні в що поставив на сором, зазнав багато і сороміцькі образи і, як написано, яко вівця на заколення ведено, і яко агнець перед тим, хто стриже його мовчить, так і Він не відкрив Своїх уст. У смиренні суд Його взятися (Іс.53: 7-8); (Нарешті) і смерті з великими поношені піддався за нас: щоб і ми, по заповіді Його і за власними гріхами нашими, охоче переносили, якщо хто праведно або неправедно буде паплюжити нас або обмовляти на нас, і - що говорити - якщо навіть до смерті (доводитиме нас), яко вівця на заколення та ведемося, і будемо, як нерозумний худобу, аж ніяк не суперечачи, але паче, якщо зможемо, молячись або, принаймні, мовчки, з великим смиренням.
  2. Послухай собі ретельно, віруючи, що многополезное і рятівною для душі (піддаватися) образам і безчестя заради Бога і переносити їх охоче і безтурботно, думаючи, що за гріхи мої я гідний і більше постраждати і що всіляко удостоювалися постраждати і понести щось за Господа, того заради, що, може бути, через багато страждань і безчестя, хоч малою некою рисочки, наслідувачем соделаюсь страждання Бога мого. І всякий раз, як згадаєш про образили тебе, від душі і щиро молися за них, як про що доставили тобі великі блага, аж ніяк не нарікаючи на них.
  3. Послухай собі ретельно, щоб, як смерть велику, як згубу душі своєї і вічну муку, так зневажати і цілком ненавидіти прагнення влади і славолюбство - бажання слави, або честі, або похвал людських, і то, щоб думати про себе, що ти щось, або що справив яку чесноту, або що ти краще кого-небудь; і всяке негідність похотіння і ласощі тілесну до найменшої відсікай; так само знайомитися з будь-ким без потреби; або стосуватися тіла іншого, і поїсти чого хоч трохи невчасно собі не дозволяй, щоб, дотримуючись себе таким чином і захищаючи в малому, не впасти тобі в тяжкі (гріхи) і, зневажаючи мале, мало-помалу не грішити в більшому.
  4. Послухай собі ретельно, щоб від душі і в істині вважати себе найменшим і грішних кожного християнина і завжди мати душу жалобу, упокорюється і Стеняев; і, як недостойний і ідіот, завжди мовчи, та й взагалі не говори без потреби.
  5. Послухай собі: завжди пам'ятати і перед очима мати вогонь вічний і вічні муки і засуджених туди - і почитай себе паче за одного з тамтешніх, ніж з живих.
  6. Послухай собі ретельно, знаючи, що Господь наш за нас помер і воскрес, щоб і ти не собі вже жив, але Господу, за нас померлому і воскреслому (2Кор.5: 15), дерзаючи і віруючи, що ти завжди знаходишся перед лицем Його і Він бачить серце твоє.
  7. Послухай собі ретельно - завжди бути готовим коритися волі Божій, на смерть чи, або на живіт, або на будь-яку скорботу, з усім бажанням і вірою, і завжди очікувати великих і страшних спокус, що йде на тебе, скорбот, мук і найгіркішою смерті.
  8. Послухай собі ретельно, щоб, як перед лицем Бога сущого (вездепрісущего.- Ред.), Нічого без волі Його не робити, навіть до найменшого чого. Що б не захотів: сказати чи, або зробити, або сходити до кого, або поїсти, або напитися, або лягти спати, або ще шось захотів би ти зробити, дізналися раніше, по Богу чи то, і сповідуй причину, чому хочеш того, - і тоді роби те, як личить перед Богом. Так у всіх справах і словах сповідайся Богу, щоб здобути більшу свикновеніе з Ним і більше до Нього відвагу.
  9. Послухай собі ретельно, щоб - якщо хто чим-небудь образить тебе і буде в тобі печаль або гнів, - мовчати і нічого не говорити, окрім належного, поки перш молитви не приборкаєш серця свого; і тоді, нарешті, переговори з братом. Якщо буде тобі потрібно (викрити) брата, і бачиш себе в гніві і негараздів, то аж ніяк нічого не говори йому, щоб не прийти в більшу розлад. Але коли побачиш і себе і його в доброму і лагідності, тоді і поговори з ним, не як викриває, а як нагадує, зо всякою покорою.
  10. Послухай собі ретельно, щоб щодня очікувати майбутнього на тебе спокуси, на смерть чи або на скорботи і біди великі, і (коли прийде) терпи його охоче і без збентеження, думаючи, що багатьма скорбмі нам треба ввійти в Царство Боже (Деян.14: 22).
  11. Послухай собі ретельно - у всьому, що б не передлежачих тобі, в слові чи або в справі і думці, аж ніяк не шукати своєї волі і свого спокою, але волю Божу дізнавати ретельно і її виконувати досконало і, хоча важким що здасться, переносити то і робити, заради Царства Небесного, віруючи від щирого серця, що то корисно тобі паче всякої мудрості людської, бо заповідь Його життя вічне є, і взискающіі Господній не позбудуться всякого блага (Пс.33: 11).
  12. Послухай собі ретельно, як завжди сущий перед лицем Бога, щоб ні від кого нічого не сподіватися, але все від Нього єдиного, з вірою. І в чому б не мав ти потреби, моли Бога, нехай буде тобі потрібно то з волі Його. За все, що знаходиться у тебе, дякуй завжди Бога, як все те дарував тобі. Якщо втратиш чого, аж ніяк не сподівайся на людину, так само не журися і не нарікай ні на кого, але терпи то благодушно і без сум'яття, думаючи в собі: ще більших утисків гідний я за гріхи мої; втім, якщо хоче йти Бог помилувати мене, - може. Якщо будеш так розташовуватися, то Він виконає будь-яку твою нужду.
  13. Послухай собі ретельно - аж ніяк не погоджуватися прийняти що, якщо не впевнишся, що Бог посилає тобі то від праведних трудів; і тоді прийми то з усяким миром. Коли ж бачиш, що то від неправди, або лайки, або лукавства і лицемірства, кидай і відкинь то, думаючи, що краще частка мала з острахом Господнім, ніж скарби велія без остраху (Прітч.15: 16).
  14. Послухай собі ретельно і примушуй себе зберігати мовчання, щоб Бог дарував тобі силу боротися і змагається. Якщо ж кому буде потреба говорити з тобою, і ти довідався перш сам по собі, що потреба та благословна і що по Богу в цьому випадку краще говорити, ніж мовчати: тоді нарешті, відчини свої уста зі страхом Божим і трепетом, маючи особа долу (звернене ) і слово шанобливе і належне. Коли говориш з ким, говори трохи, любові заради, і скоріше замовкни. Якщо спитали будеш про що, послухай (сказати) тільки потрібне і більше того нічого не говори.
  15. Послухай собі ретельно, щоб, як утримуєшся від блуду, так утримуватися і від похоті ОЧЕС, і слуху, і мови, і дотику; щоб очі свої завжди мати тільки тобі слухало і рукоділля твоєму, і не звертати їх на іншу людину, хіба тільки коли бачиш, що є благословная в тому потреба. На жінку ж, або на чоловіка доброзрачного аж ніяк не дивись, без потреби. Вухам своїм не дозволяй слухати що проти кого-небудь, ні розмов непотрібних. Уста твої мовчать і аж ніяк не говорять без потреби.
  16. Коли будеш читати це, коханий, сотвори силу твою попещісь про (виконанні) того, так покриє тебе Бог в годину спокуси. Амінь.

Слово двадцять п'яте. До авве Петру, учневі своєму | Слово двадцять восьме. Про гілках зла

Слово тринадцяти. Про що трудилися і вчинили (подвиг) свій добро | Слово чотирнадцяте. діяння плачу | Слово п'ятнадцяти. Про зречення від світу | Слово шістнадцяте. Про радість, яка буває в душі, яка бажає працювати Богу | Слово сімнадцятого. Про помислах при зречення від світу і мандрівництва | Слово вісімнадцяти. Про незлопам'ятство | Слово дев'ятнадцятого. Про пристрасті | Слово двадцять перше. Про покаяння | Слово двадцять друге. Про действованіі нової людини | Слово двадцять третє. Про досконалість |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати