Головна

Індустріалізація і колективізація

  1. Amp; 22. Колективізація сільського господарства та її наслідки.
  2. I. Індустріалізація початку XX століття
  3. Квиток 53 Індустріалізація і колективізація
  4. Великий перелом кінця 20-х - 30-ті РОКИ в СРСР. Індустріалізація.
  5. Питання 13. колективізація сільського господарства помилка або вірний крок на шляху розвитку
  6. Питання 40. Економічний розвиток СССр в кінці 20-30х рр. Індустріалізація СРСР і колективізація селянського господарства.
  7. Питання 62Індустріалізація країни і колективізація сільського господарства: організаційні та правові основи. Зразковий статут сільськогосподарської артілі 1935р

Індустріалізація (інд-я)

Проблеми інд-і як первоочер. завдання розвитку сов. економіки б. поставлені в кінці 1925р. тоді ж б. визначені і її осн. мети:

ліквідація техніко-екон. відсталості країни;

досягнення екон. неза-ти;

створення потужної оборонної пром-ти;

першочерговий розвиток базових галузей пром-ти (паливної, металлургич., хім., машиностр-я).

Вип-е цих завдань гальмувалося відсутністю необх. матер. і фін. ср-в, що змушувало керівництво йти по шляху все більшої централізації розподіл-я вже були в країні ресурсів. У 1927 р сов. економісти Пріст. до розробки першого п'ятирічного плану, кіт. д. б. передбачити комплексне розв. всіх районів і использ-е всіх ресурсів для інд-і країни. Коли цей план б. складений, Сталін сам виправив його, піднявши всі планові показники на запаморочливу висоту. Для вип-я сталінських планів треб. величезна кількість робочої сили. У короткий термін б. ліквідують. безробіття.

З країни інтенсивно вивозилося сировину, продовольство - хліб, масло, цукор, споживання кіт. населенням було різко обмежено. Вивозили нафту, золото, ліс, розпродавалися скарби російських музеїв.

І хоча завдання першої п'ятирічки були вип., В 1928-1932 рр. зроблений значить. крок в обл-ти інд-й. Вироб-во продукції тяж. пром-ти зросла за п'ятиріччя в 2,8 рази, машинобудування - в 4 рази. Стали до ладу Дніпрогес, Магнітогорський і Кузнецький металург. комбінати, великі вугільні шахти в Донбасі та Кузбасі.

Виконання другого п'ятирічного плану (1933-1937 рр.) Перетворило країну з аграрної в потужну индустр. державу, економічно незалежна. від ін. країн. Понад 80% всієї промисло. продукції дали новозбудовані чи реконструюють. підприємства, число кіт. поповнилося Уральським і Краматорським заводами тяж. машиностр-я, Челябинским тракторним і Уральським вагонобудівним заводами.

колективізація

Осущ-е інд-і вимагало докорінної перебудови аграр. сектора. В зап. країнах аграр. револ-я, т. е. сис-ма вдосконалення с / г вироб-ва, предшеств. революції промислової, а тому в цілому б. легше постачати продуктами міське насел-е. У нас в країні обидва ці процеси доводилося осущ. одновр. При цьому село розглядалося не тільки як джерело продовольства, але і як найважливіший канал поповнення фін. ресурсів для потреб інд-й. В кінці грудня 1929 Сталін оголосив про кінець непу і перехід до політики "ліквідації куркульства як класу".

Громадянська війна і інтервенція (1918-1920) | Суспільно-політичному житті в СРСР в 30-і роки XX століття


Селянська реформа 1861 | Буржуазні реформи 60-70-х років. Перехід до капіталізму | Кримська війна | Російська культура другої половини XIX ст. | Соціально-політичний та економічний розвиток росії | революція 1905-1907 | Столипін | Перша світова війна. Наростання кризи. | Лютнева революція 1917. | Жовтнева революція 1917 року в Росії. |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати