Головна

Перевірка роботи.

  1. D - тригери, позначення на схемах, призначення входів, діаграма роботи.
  2. I частина. Перевірка закону зворотних квадратів
  3. I. Характеристика основних напрямків комплексної системи роботи.
  4. I.3. Геодезичні роботи.
  5. II частина. Перевірка другого закону освітленості (залежно освітленості від кута падіння променів)
  6. II. Перевірка домашнього завдання
  7. LC-генератор з трансформаторної зв'язком. Принцип роботи. Призначення основних елементів.

Підготуйте фрагмент уроку російської мови по темі «Службові частини мови» на основі використання психологічних механізмів і педагогічних закономірностей засвоєння знань учнями. Розробіть систему творчих завдань при вивченні теми «Союз» в школі на основі використання психологічних механізмів і педагогічних закономірностей засвоєння знань учнями. Охарактеризуйте службові частини мови сучасної російської мови. Знайдіть в тексті прийменники, сполучники і частки, розмежуйте їх як частини мови. Проведіть морфологічний аналіз по одному слову кожної з цих частин мови.

Інформація про урок:
 Тема уроку: Морфологія. Самостійні і службові частини мови (повторення).
Мета уроку: повторити і узагальнити знання учнів по темі «Морфологія. Самостійні і службові частини мови »
завдання уроку:

- освітня: закріплення матеріалу про відмінності між самостійними і службовими частинами мови, відпрацювання навику знаходження і вживання самостійних і службових частин мови;

- розвиваюча:розвивати мовні та лінгвістичні компетенції, сприяти формуванню компонентів інформаційної культури;

- Виховна: сприяти формуванню екологічної грамотності, духовно-моральних якостей і розширенню кругозору.

Тип уроку: урок узагальнення, систематизації та контролю вивченого по даній темі
Форма навчання: індивідуальна, фронтальна, парна
Методи навчання:
 За джерела отриманих знань: словесні, наочні, практичні
 За способом організації пізнавальної діяльності: частково-пошуковий, репродуктивний, проблемний.

устаткування і наочність: роздатковий матеріал (картки), підручники, мультимедія інші ТСО
План уроку:
 I. Оргмомент:

- 1. Привітання

- 2. Внутрішня і зовнішня готовність учнів до уроку

- 3. Діалог з розвитку мовлення

II.Перевірка домашнього завдання
 III. Актуалізація опорних знань
 IV. Постановка мети заняття перед учнями
 V. Робота по узагальненню вивченого і введення його в систему раннє засвоєних знань;
 VI. Контроль за результатом навчальної діяльності
 VII. закріплення
 VIII. Домашнє завдання
 IX. Підведення підсумків уроку:

Хід уроку:

I. Оргмомент:
 1. Привітання
 2. Внутрішня і зовнішня готовність учнів до уроку
 3. Діалог з розвитку мовлення

II. Перевірка домашнього завдання: 1. перевір себе! (Тест стор. 38)

III. Актуалізація опорних знань:
 БЛІЦ ОПИТУВАННЯ:
 1. Про який розділі російської мови йшлося на минулому уроці? (Фразеологія)
 2. Що таке фразеологізми? (Стійкі сполучення слів, близькі за лексичним значенням одному слову)
 3. Як називається розділ російської мови, в якому вивчаються звуки мови? (Фонетика)
 4. Назвіть розділи граматики. (Морфологія, синтаксис)
 5. В якому розділі російської мови вивчаються частини мови? (Морфологія)

IV. Постановка мети заняття перед учнями:
 - Відкрийте зошити, запишіть сьогоднішнє число, тему уроку.
 - Сьогодні на уроці ми повторимо і узагальнимо знання з самостійним і службовим частин мови. Ваша задача взяти активну участь в роботі і підтвердити свої знання з даної теми.

V. Робота по узагальненню вивченого і введення його в систему раннє засвоєних знань;

1. Індивідуальна робота. (Хлопці отримують картки з назвою частин мови, про які їм необхідно розповісти в процесі складання алгоритму)
 2. Складання алгоритму: Отже, складемо алгоритм і ви мені в цьому допоможете. (За допомогою питань вчителя записується наступна схема)

Частини мови (10)

Самостійні частини мови: 6
 1. Ім'я іменник (хто? Що?)
 2. Прикметник (який? Чий?)
 3. Дієслово (що робити? Що зробити?)
 4. Займенник (хто? Що? Який? Скільки?)
 5. Числівник (який? Який? Скільки?)
 6. Прислівник (як? Де? Коли?)

Службові частини мови: 3 + 1
 1. Союз (а, але, та, і, або, або, як, що)
 2. Привід (в, на, за, до, під)
 3. Частка (ні, ні, ж, б, чи -ка)
 Вигук (Ах, ох, ой-ой)

VI. Контроль за результатом навчальної діяльності
 1. Робота з розвитку мовлення:
 - Читання тексту по ланцюжку, по абзацах (упр.60, стор 41)
 - Бесіда за змістом: про що йдеться в тексті? визначте основну тему тексту? (Про природу, про згубний вплив людини на природу, стоїть питання про необхідність захисту природи)

2. Синтаксичний розбір пропозиції:
 - У якому реченні виражена основна думка тексту?
 Ми, земляни, - члени гігантського спільноти, і закон в співтоваристві для всіх один: що взяв у природи, поверни.
 - Давайте його запишемо і позначимо самостійні і службові слова як частини мови. Скільки частин у цього складного пропозиції? Виділіть графічно. Які частини мови відсутні?

3. Робота в парах: (в роботі допоможуть таблиці на стр192-219)
 1 пара: Випишіть з 1 абзацу іменники, визначте рід, число, відмінок (земляни, члени, спільноти, закон, в співтоваристві, у природи, дерево, урожай, пшениці, грунті, рослини, рибу, мальків, ставок)
 2 пара: Випишіть з тексту прикметники, вкажіть розряд.
 (Гігантського, кам'яного, циклічної, безвідходної, бездимної, чистої)
 3 пара: Випишіть з тексту числівники, визначте розряд за значенням. Яке із зазначених числівників (один, три мільярди, сорок, п'ять мільярдів) має 2 відмінкові форми (сорок).
 4 пара: З 3 абзацу випишіть займенники, вкажіть розряд. (Це, вона, таке, все, все, наша, такий)
 5 пара: з 3 абзацу випишіть прислівники, визначте розряд (просто, можливо, чудово, усюди)
 6 пара: Провести морфологічний розбір дієслова надають
 4. Розподільчий диктант: по, а, до, або, перед, звичайно, не, через, з огляду на, щодо, протягом, напередодні, як, що, так як, про, навіть, навряд чи, фу, ах, ура
 Розподіліть в 3 колонки службові частини мови
 Союзи Причини того Частинки
 А, або, як, що, так як, По, до, перед, через, щодо, протягом, напередодні, про Б., ні, навіть, навряд чи
 Додаткові питання: Для чого служать союзи? вкажіть
 непохідні прийменники? Для чого служать частки? Чим вони відрізняються
 від самостійних частин мови (не можуть вживатися самостійно-але,
 не є членами речення). Які слова не включили ні в одну
 з колонок. Як називають ці слова?

VII. закріплення:
 1. Робота з деформованим текстом. Бережіть, всіх, звір, всередині, природа, вбивайте, лише, звір, всередині, себе (поміняти закінчення іменників)
 2. Тест-тренажер з автоматичною перевіркою і виставленням оцінки.

3. Заключна бесіда "Убивай звірів всередині себе".
 Сьогодні ми говорили про закони екології. Знання і виконання цих законів - найважливіша ознака екологічної культури. Але цього не достатньо. Потрібна ще й екологія душі. Це рядки поета Євгена Євтушенка:
Бережіть ці землі, ці води,
 Навіть малу билинку люблячи.
 Бережіть всіх звірів всередині природи,
 Вбивайте лише звірів всередині себе!

 Про що говорить тут поет?
 Зразкові відповіді:
 -Що Потрібно берегти природу
 -Що Можна вбивати звірів
 -Що Потрібно любити найменшу билинку і комашку.

2. поет закликає вбивати звірів всередині себе. Що це за звірі?
 Зразкові відповіді:
 -Це Жадібність, заздрість, дурість, злість, хитрість, боягузтво, лестощі, підлість, бездушність, гординя і т. П.
 -Це Все погане, чорне, дике, що є в людині.
 -Це Те, що заважає людині полюбити іншу людину і весь світ.

1. вправи.
 Пропоновані вправи дозволяють удосконалювати навички граматичного аналізу різних за значенням сурядних і підрядних спілок, навички граматичного конструювання, засвоїти синонимию спілок, тренувати навички правопису.

Завдання № 1.
 Прочитайте. Визначте основну думку тексту, озаглавьте його. Визначте стиль і тип мовлення. Спишіть текст. Вкажіть спілки та їх функції.
 (І ТАК, ОТЖЕ) вона прийшла довгоочікувана зима! Добре пробіжить .. ся по морозцем на початку зимн .. ранок. Здалеку .. підіймається вітерець пощіп .. кість особа і вуха, (ЗА ТО, ЗАТЕ) як красиво все навколо! Як не колючий Мороз .. ц, він (ТО Ж, ТЕЖ) приємний. Чи не (ЗА ТО, ЗАТЕ) чи все ми любимо зиму, що вона (ТАК САМО, ТАКОЖ), як і весна, наповнює груди хвилююче .. чу .. ством. Все живо, все яскраво в ін .. образівш .. йся природі, все повно бодрящ .. свіжості. Так легко дихай .. ся і так добре на душі, що мимоволі посміхаєшся .. ся. І хочеться сказати дружньо цього дивовижного .. зимн .. ранку: «Здрастуй, зима довгоочікувана, бадьора!»
 Завдання № 2.
 Продовжіть пропозиції двічі: щоб вийшло спочатку речення з однорідними членами, потім складне речення. В якому випадку потрібно кома перед однорідним союзом і? Позначте кордону простих речень у складі складного і виділіть союзи. Правильно розставте розділові знаки.
 Зразок: Листя пожовкло. ...
 1. Листя пожовкло і опало.
 2. Листя пожовкло, і вітер зірвав їх з дерев.
 1. Прийшла весна і ...
 2. Сонце світить і ...
 3. Дерева знову зазеленіли і ...
 4. Настрій у всіх веселе і ...
 Завдання № 3.
 Закінчити прислів'я, вживаючи протівітельние союзи.
 1. Не за словами судять ...
 2. на погляд-то він хороший ...
 3. М'яко стелять ...
 4. Під гору навскач ...
 5. книга в щастя прикрашає ...
 Завдання № 4.
 Прочитайте текст і вкажіть сурядні і протівітельние союзи. Проведіть морфологічний розбір спілок.
 ЗРАЗОК: Що - службова частина мови, союз. Це союз простий, так як складається з одного слова. Союз підрядний, тому що з'єднує підрядне речення з головним; з'ясувальних, так як вказує на те, про що говорять. Служить для зв'язку простих речень у складі складного.
 Як часто доводиться чути думку про те, що жорстоко тримати собаку в міській квартирі, але я ніколи не чув, щоб те ж саме говорили про кішку. Насправді квартира лише тільки простора буда для собаки, так як вона зазвичай супроводжує свого господаря на прогулянках, в той же час для кішок квартира не що інше, як велика клітина.
 Завдання № 5.
 Прочитайте, озаглавьте текст. Потім спишіть його. Знайдіть сурядні сполучники і вкажіть, що вони з'єднують: однорідні члени або частини складного пропозиції.
 Саме ін .. червоне слово на землі - мама, і воно звучить (на) всіх мовах світу однаково ніжно.
 У мами найдобріші і ласкаві руки, вони все вміють. У мами саме верн .. е і чуйним .. е сер .. це. (В) ньому ніколи (не) гасне любов, і воно ні (до) чого (не) залишиться равн .. задушливим.
 Тобі завжди потрібна мати, її ласка, її погляд, і твоя любов до матері робить радос .. ної і світлої твоє життя.
 (За З. Воскресенської)
 Завдання № 6.
 Прочитайте пропозиції, знайдіть союзи теж, зате. Поясніть їх написання. Вкажіть займенник то з часткою ж або приводом за. Спишіть, розкриваючи дужки, підкресліть союзи.
 1. Як мураха ухитряється піднімати ношу, у багато разів важче своєї ваги? - То (ж) загадка.
 2. Те (ж) слово, та не так би мовити.
 3. Тут була Єлань - то (ж) саме, що взимку в ставку ополонку.
 4. Припустімо, він знає лісові доріжки, не боїться води, (за) те нещадно їдять його мошки, (за) те йому рано знайомі праці.
 Завдання № 7.
 Знайдіть союзи і зробіть їх морфологічний розбір: вкажіть, простий союз або складовою, сочінітельний або підрядний, що він пов'язує.
 Струмки, дзюркочучи і звиваючись і між собою перегукуючись, в долину гучну поспішають, і розігралися води під біломармурові склепіння з веселим гуркотом летять. А там по нивах на просторі річка розкинулася, як море, сталевого дзеркала світліше. І річки до неї на середину за крижиною випускає крижину, як ніби стадо лебедів.
 (А. Фет)
 Завдання № 8.
 Прочитайте пропозицію і знайдіть граматичну основу в кожному реченні. Вкажіть сурядні і підрядні союзи та визначте їх значення. Спишіть, вставляючи пропущені букви і розставляючи розділові знаки. При списуванні вкажіть кордону пропозицій в складі складного.
 1. Вогонь в лампі дригнул і потьмянів але через секунду знову розм .. релся рівно і яскраво.
 2. Листя то летіли за вітром то прямовисно л .. жілісь в сиру траву.
 3. Всі встали зі своїх місць як тільки з .. тіхлі звуки музики.
 4. Наука любить працю .. любив бо праця це талант.
 5. Агр .. номи роблять все щоб ур .. жайность наших п .. лей
 зрост .. стала.
 Завдання № 9.
 Складіть пропозиції, в яких були б слова:
 За те зате по тому тому
 За тим потім по чому чому
 І так тепер що б щоб
 Від чого чому так само також
 Завдання № 10.
 Переведіть з давньоруського: які сучасні союзи повинні стояти на місці застарілого «яко»?
 1. Сказав же їм Ольга, яко мстилася вже образу.
 2. Бисть грім великий, яко чули в хаті сідящ.
 3. Сдумаша, яко ізгоніті князя свого.
 4. Хворого відвідайте, яко все смертвенни єсмь.
 5. Не захотів противитися братові своєму, яко великі хвилі тримаючи в руку свою.
 Завдання № 11.
 Классифицируйте і виправте помилки.
 1. в школі дають дітям не тільки знання, а виховують справжню людину.
 2. Учитель не тільки сам повинен рухатися вперед, але вести за собою своїх учнів.
 3. Але ж не тільки ця професія важко, вона і цікава.
 4. У школі кружевниц учні отримують не тільки практичні навички, а й набувають великі знання з мистецтва.
 5. Іспит не тільки розмова двох розумних, але і однаково зацікавлених.
 6. Успіх в змаганні залежить не тільки від вправності, а від знання технології.
 7. Хочеться купити шпалери, які не тільки можна мити, але і щоб вони були кольоровими.

2. таблиці, використовувані при вивченні теми «Союз».

Таблиця № 1.

Розрізняють.
 СПІЛКИ пишуть у ОДНЕ СЛОВО. ПОЄДНАННЯ займенник або прислівник із прийменниками і частками пишуться окремо.
 1. Теж = також = і
 Ви теж були вчора на виставі? (= І ви були на виставі?) Сьогодні вийшло те ж саме, що було вчора.
 2. Також = тоже = і
 Працюйте також сумлінно. Дитина робив все так же, як дорослі.
 3. Щоб
 У наш час, щоб дружити, треба або жити разом, або разом працювати. Що б не трапилося, він все одно прийде.
 4. Зате = але
 Вона не дуже красива, зате добра і розумна. Берися за те, до чого ти здатний.
 5. Отже (в значенні вступного слова)
 Отже, ви нічого не хочете визнавати? Він не підготував уроки, і так він надходить уже не перший раз.
 6. Причому, притому = в додаванні до цього, до того ж
 Вона дуже розумна і до того ж приваблива. До чого тут я?
 При тому магазині працюють різні кіоски.
 Таблиця № 2.
 Дану таблицю учні складають самі по аналогії з таблицею № 1.
 ЗАПАМ'ЯТАТИ.

СПІЛКИ. ПОЄДНАННЯ СЛІВ З ІНШИМИ ЧАСТИНАМИ МОВИ.
 Він не брехав, зате часто фантазував. Не за те вовка б'ють, що вівцю з'їв (прийменник + займенник в знахідному відмінку)
 Отже, товариші, почнемо. І так було кожен день (прислівник).
 Ми зраділи, тому що прийшли. Від того будинку нічого не залишилося. (Прийменник + займенник в родовому відмінку).
 Я закрив очі, тому що світло яскраво спалахнув. По тому, що ти робиш, можна зрозуміти і мета твою. (Прийменник + займенник в давальному відмінку)
 Він не вечеряв без Авдотьи, вона теж не вечеряла без нього. Він, так само як і раніше відвідує заняття (прислівник + частка)
 Валіза був грубий, притому фанерний. Це було ще при тому директорові (прийменник + займенник в місцевому відмінку)
 Я хочу жити, щоб мислити і страждати. Що б ви не вирішили, я все одно поїду (займенник в знахідному відмінку + частка)
 Він сів у машину, щоб поїхати. Що б придумати, щоб не було нудно (займенник в знахідному відмінку + частка)
 Таблиця № 3.

З Про Ю З И
 прості
 І, але, якщо Складові
 Начебто, так як, тому що
 сочінітельние
 1. Сполучні
 і. [], І []
 Як так і .

2. Протівітельние
 , а

але
 зате [], а []
 проте
 да = але

3. Розділові
 або
 [], Або []

Або або

підрядні

[ ] , (тому що ...)

[], (Коли ...)

[], (Щоб ...)

Таблиця № 4.
 Засвоєння визначення союзу може полегшити дана таблиця, на якій учні, перш за все, побачать різні групи тих слів, які називаються спілками, і осмислюють їх значення і роль у реченні на прикладах, даних в таблиці.

СПІЛКИ
 сочінітельние Підрядні
 Позначають з'єднання:

И
 Ні ні
 Також, теж позначають протиставлення:

А
 але
 Зате Позначають причину:

Тому що
 Від того, що
 Так як Позначають час:

лише тільки
 З тих пір як
 У міру того як
 Позначає пояснення:
 Тобто Означає мета:
 щоб

3. цікавий матеріал.
 Даний цікавий матеріал допомагає учням засвоїти матеріал по темі «Союз».
 Завдання № 1.
 Впишіть союзи (на пробіл в складеному союзі залишайте вільну клітину).

Завдання № 2.
 шаради
 Дві ноти, союз, Мій перший склад - на дереві.
 Всі разом - гра, Другий мій стиль - союз.
 В яку любить А в цілому я матерія
 Грати дітвора. І на костюм годжуся.
 (До - ми - але) (Сук - але)

Союз, привід і відмінкова форма
 особистого займенника
 Дають смачний плід
 Південноамериканської рослини.
 (А - на - нас)
 Завдання № 3.
 Бесіда про союзах.
 Серед всіх союзів і союзних слів ми виділяємо три: І, ТАК = І, АБО, при зустрічі з якими треба бути дуже уважними. Особливо небезпечні вони тоді, коли з'являються поодинці.
 До зустрічі з небезпечними союзами при листі необхідно ставитися як до сигналу: «Обережно! Не поспішайте! Розберіться в реченні! »Решта союзи (і навіть найнебезпечніші, якщо вони повторюються) можна уявити собі у вигляді чоловічків, які несуть плакати з написом:« Вимагаємо кому! »І тільки І зі своїми приятелями тримаються осторонь. У них в руках зовсім інші плакати «Ми небезпечні союзи!»
 Навіть мудра граматика «надвоє сказала», потрібна перед цими спілками кома чи ні. В одних випадках - потрібна, в інших - ні.
 В одному реченні може виявитися, кілька «небезпечних» спілок, і у кожного з них - своя робота, свої завдання. Бути чи не бути перед кожним з них коми залежить від характеру виконуваної ними роботи.
 Більш докладно про правила «хорошого пунктуаційних поведінки» спілок ви дізнаєтеся в старших класах.
 Завдання № 4.
 Історичний коментар. «З історії спілок».
 Історично сочінітельная зв'язок древнє підрядної. Спочатку сочінітельние були багатозначними і виконували функції засобу не тільки сочинительной. Але і підрядного зв'язку. Так союз А виконував функції спілок ЯКЩО, КОЛИ, і навпаки, були випадки синонімічного вживання декількох спілок, наприклад, аще, АЖЬ, НАВІТЬ - в значенні умовних спілок; Зане, занеже, поніжитися, позаяк - в значенні причинних спілок. Яскравий приклад цьому сцена з повісті А. П. Чехова «Мужики». Забита нуждою, забобонна селянка Ольга «кожен день читала Євангеліє, читала вголос, по - дьячковскі, і багато чого не розуміла, але святі слова чіпали її до сліз, і такі слова, як« аще »,« доки »вона вимовляла з солодким завмиранням тексту ».
 Трагікомізм цих слів у тому, що малограмотна Ольга не знала, що такі слова не що інше, як стародавні союзи (в значенні «якщо», «хоча», «хіба»).
 Велике значення представляє освіту спілок від знаменних слів, які втратили своє основне значення і отримали службову роль. Наприклад, союз ЯКЩО утворився від дієслова Є і частки ЧИ (спочатку: естьли). Хоча - за походженням короткий дійсне дієприкметник теперішнього часу від дієслова хотьті - «хотіти». Вже в пам'ятниках 13 століття воно вживається як союз. Союз ХОЧ - перетворена форма 2 - го особи од. ч. наказового способу того ж дієслова - хоти. Від дієслівних форм утворені і союзи нехай (хай), незважаючи на те що, завдяки тому що. Багато спілок є омоніми займенників, прислівників і часток (наприклад, ТЕ, ЩО, ТОЧНО, КОЛИ, МАЛО, ЛЕДЬ і інші).

Розробіть фрагменти уроків на тему «Складнопідрядна пропозицію» в школі на основі використання психологічних механізмів і педагогічних закономірностей засвоєння знань учнями. Покажіть на мовному прикладі з тексту методику синтаксичного аналізу складнопідрядного речення. Визначте поняття «синтаксис» і основні підходи до дослідження синтаксису в сучасній російській мовознавстві. Наведіть приклади різних синтаксичних одиниць і мовні ознаки, що розмежовують їх.

   
 мета уроку  Повторення і поглиблення відомостей про складнопідрядне речення, відомих учням по курсу 5-8 класів; поглибити знання про складнопідрядні речення, повторити і закріпити у свідомості учнів головні ознаки, за якими виділяється підрядне речення; дати поняття про класифікацію складнопідрядних речень з кількома підрядними, послідовному, однорідному, паралельному підпорядкуванні.  
 завдання  Навчальні: · Познайомитися з складнопідрядне речення, структурою СПП, засобами зв'язку в СПП, видами придаткових. · Знаходити в СПП головне і підрядне речення, бачити кошти связі.Развівающіе: · Знаходити СПП в текстах різних стилів і типах мовлення, з'ясовувати їх роль. · розвивати уміння працювати з комп'ютером і комп'ютерними програмами. · Розвиток навчально-пізнавальної компетенції - самоконтролю і самооценкі.Воспітивающая: · Виховання культури навчальної діяльності.  
 обладнання уроку  Мережевий (комп'ютерний) клас, мультимедійний проектор.  
 інструментальні засоби  Уроки російської мови «Кирила і Мефодія» - 8-9 класи: урок «Складнопідрядне речення» .Презентація PowerPoint.  
 Підручник  Російська мова: Підручник для 9 класу загальноосвітніх установ / [Л. а. Тростенцова, Т. а. Ладиженська, А. д. Дейкіна, О. м. Александрова; Наук. редактор Н. м. Шанский]. - 3-е изд., М .: Просвещение - ВАТ «Московські підручники», 2006. - 204 с., [4] л. Іл .: іл. - ISBN 5-7853-0534-8  
 етапи уроку  зміст уроку  Примітка, час
 1 етапОрганізаціонний  1. Організаційний момент (вітання, перевірка готовності учнів до уроку) .2. Інструктаж учнів з техніки безпеки при роботі в комп'ютерному классе.3. Цілепокладання.  1-3 мін.Запісь числа і теми уроку в зошити.
 2 етапПовтореніе вивченого матеріалу  «Синтаксична п'ятихвилинка». «Слово о полку Ігоревім» унікальне художній твір оповідає про військові подвиги русичів на захист рідної землі.Заданіе: Спишіть, розставте розділові знаки. Графічно поясніть з постановку. Складіть схему пропозиції. Перебудуйте пропозицію так, щоб воно стало складнопідрядне. Запишіть, підкресліть граматичні основи. Складіть схему цієї пропозиції. [--- ===], (Яке ===). Яке? яке  5 мін.Слайд презентації PowerPoint.Слайд презентації PowerPoint.
 3 етапОб'ясненіе новогоматеріала  1. Аналіз пропозицій. Завдання: Прочитайте. Яку з пропозицій більш точно виражає причинні відносини між двома ситуаціями?
  • Переходити річку небезпечно: лід ще дуже тонкий.
  •  Переходити річку небезпечно, тому що лід ще дуже тонкий.
 · У чому подібність першого і другого пропозицій? Чим вони різняться? · Як називається союз, який з'єднує прості речення в складі складного? · Як називаються такі союзні складні пропозиції? · Від якої частини союзного складного пропозиції можна поставити питання до іншого? · Яка частина, по-вашому, головна, а яка - залежна? · Згадайте основні типи синтаксичного связі.Сінтаксіческая связьСочінітельнаяПодчінітельнаяРавнозначность і незалежність частейНеравнозначность частин · Що називається складнопідрядне речення?Складне речення - вид складного пропозиції зі значенням неравнозначности частин. Це значення виражається підрядними союзами і союзними словами, які знаходяться в підрядному реченні.2. Робота зі складнопідрядне речення.Не залишай на завтра те, що можеш зробити сьогодні.Коляпроснулся вранці і, коли виглянулосолнце, був бадьорий.Якби солнцене світило, то було б темно.Учащіеся Визначають місце підрядного речення по відношенню до головного. · [===], (які ===). · [--- === І, (коли === ---), ===]. · (Якщо --- ===), [===] Особливістю приєднання додаткових пропозицій до головного.Підрядне речення приєднується спілками і союзними словами до всього головного пропозицією, але за змістом підрядне пояснює:· Одне слово (один член головного пропозиції): село, Де нудьгував Євгеній, була чарівний куточок. · Словосполучення: І довгобудутемлюбезен я народу, що добрі почуття я лірою пробуджував ... · все головна пропозиція: Чим глуше становіласьночь, тим яскравіше разгоралосьнебо.Основні Групписложноподчінённих предложенійпо їх значеніюс прідаточниміопределітельниміс прідаточнимііз'яснітельниміс прідаточниміобстоятельственниміс несколькіміпрідаточниміобраза действиястепениместавремениусловияпричинысравненияцелиуступкиследствия3. Спілки та союзні слова в складнопідрядних предложеніі.Учащімся повідомляється, що в одних складнопідрядних пропозиціях зв'язок між головною і придаточной частинами здійснюється за допомогою спілок, в інших - за допомогою союзних слов.Подчінітельние союзи
 прості  складові
 СловноЧтобиКогдаБудтоПокаЕсліКакЧто  Так какКак будтоТак чтоПотому чтоОттого чтоли тількиз тих пір Какво зв'язку з тим що

частина алгоритму | Відмінності спілок від союзних слів


організаційний етап | IV. Робота над темою уроку 1. лекція вчителя | Назвіть і охарактеризуйте основні способи словотворення в російській мові в синхронному та діахронному аспектах, зіставте їх із способами словотвору в шкільній програмі. | Виконайте словотвірний аналіз слів відчай, нітрохи, лукавство, існування, добродушний. Проведіть морфемний аналіз слова відрізав. | Особливості вживання імен числівників | Визначте, якою частиною мови є виділене слово: коротким прикметником, коротким причастям, власною мовою. Вставте пропущені букви. | кататися | Проведіть морфологічний аналіз слова займала. | Охарактеризуйте явище перехідності в системі частин мови як спосіб поповнення лексико-граматичних розрядів слів. | На душі у хлопців було радісно. |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати