Головна

Подвійна природа перцептивного образу.

1. EVA- економічна природа, методи розрахунку, переваги і недоліки.
  2. Sf 25. Природа жива і нежива. Життя і розум у контексті
  3. А). Генезис держави і його природа.
  4. А. Природа науки
  5. Автономна область і автономний округ, їх юр. природа як національно-державних суб'єктів РФ.
  6. Аспірантам. Мистецтво як форма духовного освоєння світу. Природа художньої творчості.
  7. Квиток 16. Природа і сутність соціально - психологічних методів управління. Методи включення людини в організацію, його соціально - психологічні ролі.

З одного боку, образ сприйняття результат чуттєвого пізнання - якість об'єкта (А. Н. Леонтьєв - чуттєва тканина у кожного своя), з іншого боку - предметен за змістом.

Леонтьєв виділив чуттєву тканину і предметний зміст. Це означає, що будь-яка річ первинно покладена об'єктивно - в об'єктивних зв'язках предметного світу; що вона - вдруге - вважає себе також і в суб'єктивності, чуттєвості людини, і в людській свідомості (в своїх ідеальних формах). З цього треба виходити і в психологічному дослідженні образу, процесів його породження і функціонування. Факт полягає в тому, що коли я сприймаю предмет, то я сприймаю його як в його просторових вимірах і в часі, але і в його значенні. Коли, наприклад, я кидаю погляд на ручний годинник, то я, строго кажучи, не маю образу окремих ознак цього предмета, їх суми, їх "асоціативного набору". На цьому, до речі сказати, і заснована критика асоціативних теорій сприйняття. Недостатньо також сказати, що у мене виникає насамперед картина їх форми, як на цьому наполягають гештальтпсихологи. Я сприймаю не форма, а предмет, який є годинник.

Звичайно, при наявності відповідної перцептивної задачі я можу виділити і усвідомити їх форму, окремі їх ознаки - елементи, їх зв'язку. В іншому випадку хоча все це і входить в фактуру образу, в його чуттєву тканину, але фактура ця може згортатися, стушевиваются, заміщатися, не руйнуючи, не спотворюючи предметності образу.

Включеність живих організмів, системи процесів їх органів, їх мозку в предметний, предметно-дискретний світ призводить до того, що система цих процесів наділяється змістом, відмінним від їх власного змісту, змістом, що належить самому предметного світу.

Подання про сприйняття. | Види сприйняття.

Глядачеві | слухові | смакові | Пороги чутливості. | види порогів | Психометричні крива. | Методи вимірювання порогів. | Статистична природа сенсорних явищ. | Прямі та непрямі вимірювання і шкалювання відчуттів. | Основний психофізіологічний закон. |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати