Головна

Внутр-я політика Катерини II. Самодержавство і реформи

  1. Amp; 17. Зовнішня і внутрішня політика Івана III: освіту Московського централізованої держави
  2. Amp; 19. Внутрішня політика Івана IV.
  3. Amp; 21. Зовнішня політика Росії в першій половині XIX століття.
  4. Amp; 27. Реформи Петра I: початок модернізації Росії.
  5. Amp; 29. Внутрішня політика Катерини 2. Особливості освіченого абсолютизму в Росії.
  6. Amp; 35. Внутрішня політика Олександра I.
  7. Amp; 50. Зовнішня політика СРСР в 70-х початку 80-х років XX століття.

До моменту воцаріння Катерини II країна переживала занепад селянського госп-ва; ринок вільної робочої сили для розвитку промисло-ти отсутс-л; постійно не вистачало грошей в казні. Це вимагало розвитку вільного ринку, предпринимат-й ініціативи, обмеження кріпосної кабали.

Але наростання народного невдоволення, що вилився в "пугачовщину", революц-й вибух у Франції, критика крепостніч-х порядків російськими просвітителями вимагали поступовості та обережності в проведенні преобраз-й, а часом вели до посилення внутр-й політики.

Катерина змушена була рахуватися ще й з тим, що вона прийшла до влади, не маючи законних прав на престол. Тому обережність була потрібна їй і для того, щоб уникнути нового палацового перевороту.

Всі ці фактори в якійсь мірі вплинули на особ-ти внутр-й політики Катерини II.

1763 г. - реформа Сенату. Сенат розділений на 6 департ-в, очолюючи-х обер-прокурорами. Глава Сенату - генерал-прокурор. Сформовано дворянський стан з особливими вольностями і привілеями (свобода від тілесних покарань, рекрутської повинності і податей).

Адміністративної та кримінальної відповід-я реформа. Країна розділена на 50 губерній, на чолі з губернаторами. Губернії поділялися на повіти. На допомогу губернаторам створ-сь казенні та судові палати, а також наказ товариств-го презирства (соцзабез), куди, крім чиновників, входили виборні засідателі.

1764 г. -Ліквідація гетьманства на Україні.

Проведена секуляризація («перетворення в світські») церковних земель.

Відкрито Смольний інститут благор-х дівчат.

Введено оспопрививание.

Поширилося масонство.

1767-1768 рр. - Зроблено спробу скликання законодавчих-ї Комісії з 565 депутатів, в кіт. були представлені всі верстви населення, крім кріпаків. Осн-я мета - з'ясування народних потреб для реформи. Перше засідання пройшло в Грановитій палаті в Москві. Через консерватизму депутатів, Комісію довелося розпустити.

Формую-е і розвиток російської гос-ти, її особ-ти в період Нового часу (XIV-XVII ст.) | Соц-но-економічне становище Росії в першій половині XIX ст.


Створення давньоруського гос-ва (IX-XII ст.) | Внутр-я політика Олександра I. Спроби проведення реформ | Реформи в області гос-го управління | Російський абсолютизм в миколаївську епоху (друга чверть XIX ст.) | Модернізація економічного укладу та політичне життя-го ладу в 60-90-х рр. XIX ст. | Політич-е | Столипінські преобраз-я, їх результати і наслідки | Росія в роки Першої світової війни (1914 - лютий 1917 р.) | Революц-е події і їх розвиток в лютому-березні 1917 р | Росія від лютого до жовтня 1917 р Сповзання країни на грань нац-й катастрофи |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати