Головна

Оцінка впливу на навколишнє середовище і збитку

  1. Amp; 30. Радянсько-німецькі відносини в 1930-і роки: історія і сучасна оцінка.
  2. III. Бактеріологічна оцінка молока.
  3. III. оцінка контрольного пакету акцій.
  4. IV. Оцінка прогностіческойвалідності.
  5. Puc.2. Індивідуальна оцінка проблемного поля організації учасником № 1
  6. А) оцінка діяльності ЖК
  7. Аварійно хімічно небезпечні речовини. Дати визначення ахова, способи впливу на організм людини.

Найчастіше екологічна складова в виступає у вигляді еколого-економічного збитку, негативною величини, що знижує ефективність проектів. Під економічним збитком від деградації навколишнього середовища (або еколого-економічним збитком) розуміється грошова оцінка негативних змін у навколишньому середовищі в результаті її забруднення, як і кількості природних ресурсів, а також наслідків таких змін. Екологічні збитки і його наслідки можуть проявлятися в самих різних видах і областях: погіршення здоров'я людини через споживання забрудненої води та забруднення повітря (соціальний збиток), зниження врожайності в сільському господарстві на забруднених викидами промисловості землях, зменшенням термінів служби обладнання через корозію металів і т.д. Зазвичай при вимірі збитків природі спочатку виявляються зміни / погіршення в натуральних показниках, а потім дається їх економічна оцінка.

Проведені в самий останній час дослідження показують зростаючу частку економічного збитку, пов'язаного зі здоров'ям, у порівнянні з більш ранніми дослідженнями. Так, недавнє вивчення економічних наслідків забруднення повітря у великих містах різних країн світу показало, що близько 60% збитку припадає на погіршення здоров'я, тоді як це може зашкодити нерухомості, обладнання, матеріалів та ін. Припадає 12%, на шкоду для глобального стану біосфери планети - 28%. Глобальне погіршення стану навколишнього середовища призводить до значних економічних ущербам в світі в результаті деградації природних ресурсів, забруднення, погіршення здоров'я населення. Вплив екологічного чинника на економічний збиток і здоров'я показано нами в попередніх розділах нашого сайту-огляду.

Величину еколого-економічного збитку можна представити у вигляді суми різноманітних видів витрат, витрат, збитків в різних областях:

де Ui - економічний збиток, викликаний натуральними змінами i-го фактора;

xi - натуральне зміна i-го фактора;

Економічна ефективність природокористування | Екологічні обмеження економічного розвитку


види екстерналій | Підходи до визначення економічної цінності природи | Система економічних оцінок природних ресурсів | Метод кореляційного аналізу визначення економічного збитку навколишньому природному середовищу | Основні завдання оцінки впливу на навколишнє середовище та екологічної експертизи. | Екологічна ємність території | Різниця природоохоронних заходів за змістом | Концепція світового розвитку в зв'язку з екологічними обмеженнями | Поняття стійкого розвитку. Слабка і сильна стійкість | Індикатори сталого розвитку |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати