Головна

Крістіану і Кеті 7 сторінка

  1.  1 сторінка
  2.  1 сторінка
  3.  1 сторінка
  4.  1 сторінка
  5.  1 сторінка
  6.  1 сторінка
  7.  1 сторінка

- Боже, як світло.

- Ви показали неймовірну стриманість, Лазар. Судячи по вашій репутації, я припускала, що ви розгризе пута і вб'єте пару людей по дорозі сюди.

Булава промовчав, лише потер зап'ястя, на яких все ще виднілися глибокі синці від мотузок.

- Ви майстерно билися біля річки, - продовжила вона. - Де ви цього навчилися?

- Ми повинні їхати далі.

Келсі ненадовго затримала на ньому свій погляд і потім повернулася назад до міста.

- Я знаю, ви обіцяли доставити мене в Фортеця в цілості й схоронності. Однак я звільняю вас від цієї обіцянки. Ви вже зробили достатньо.

- Леді, моя клятва належить померлої. Ви не можете звільнити мене від неї.

- А що, якщо ми зараз йдемо назустріч своїй смерті?

- У такому разі, ми дійсно парочка не від світу цього.

Келсі підставила обличчя м'якому пориву вітру.

- Якщо у вас немає ідеї краще, то давайте вже поїдемо.

Булава окинув поглядом сільську місцевість, його погляд був спрямований до Нового Лондону, а потім кивнув.

- Добре, поїхали.

Дівчина пріщёлкнула мовою, і її кінь поскакав вниз по схилу пагорба поруч з конем Булави.

Келсі і Лазар провели кілька важких годин в дорозі, перш ніж маленька стежка, яку показав їм Спритник, вивела їх на Мортскій тракт шириною близько п'ятдесяти футів. Цією дорогою велася основна торгівля між Тірлінгом і Мортміном, і її покривав настільки щільний і вторований шар бруду, що в повітрі майже не було пилу. Тракт був досить людним, і Келсі пораділа тому, що на ній був темно-фіолетовий плащ, подарований їй спритник.

Замість сірого шати стражника на Булаву був довгий чорний плащ, і він розсудливо сховав свою булаву, хоча Келсі сподівалася, що вона як і раніше при ньому. Багато людей, які їхали в бік Фортеці, також були в плащах з капюшонами і здавалися повністю зануреними в свої справи. Дівчина дивилася в обидва, остерігаючись нових найманих вбивць з Кейда і перевіряючи, щоб ніщо не видавало в її супутнику приналежності до королівської сторожі.

Але через деякий час людей на тракті стало ще більше, і Келсі не могла зосереджувати свою увагу на будь-кого досить довго, тому вона довірилася Булаву, який міг у разі чого краще відчути небезпеку, і просто стала уважно дивитися на дорогу попереду.

Спритник говорив їй, що вони з легкістю доберуться до Нового Лондона за пару днів. Келсі хотіла подолати відстань до міста за один перехід, але ближче до заходу довелося відкинути цю ідею. Їй було необхідно поспати. Її рана починала боліти, про що вона тихо повідомила Булаву, і той кивнув.

- Я можу обійтися без сну, Леді. Тому можете спати всю ніч.

- Вам все одно коли-небудь доведеться поспати.

- Навряд чи. Цей світ занадто небезпечний, щоб можна було дозволити собі таку розкіш, як сон.

- А в дитинстві ви спали?

- У мене не було дитинства.

Один з перехожих зіткнувся з конем Келсі і, пробурмотів «Вибачте, сер», пішов далі. На тракті яблуку ніде було впасти. Дівчина була оточена людьми, які їхали верхи або йшли пішки, і їй в ніздрі била гостра сморід від їх немитих тіл. Це було зрозуміло, оскільки дорога йшла з півдня, де не було води, щоб помитися.

Попереду їхала візок, на якій сиділа ціла сім'я: батьки і двоє маленьких дітей. Останні, хлопчик і дівчинка не старше восьми років, зібрали пучок трави і коріння і грали в кухарів на днище вози. Келсі захоплено спостерігала за ними.

У всі свої придумані гри вона грала одна: вона завжди була головним героєм і уявляла, що навколо неї радіє натовп, а поруч з нею стоять її вигадані друзі. Однак Келсі ніколи не переставала думати про інших дітей, їй сильно хотілося подивитися на них і побути поруч з ними. Дівчина так довго спостерігала за двома дітьми, що їх мати вже почала підозріло озиратися і супити. Келсі пошепки попросила Булаву їхати повільніше.

- Чому на тракті так багатолюдно? - Запитала вона, коли візок пропала з поля зору.

- Це єдина пряма південна дорога в Новий Лондон з Крайз. З нею пов'язано безліч дрібних стежок.

- Але це торговий тракт. Як тут зможе проїхати караван?

- Так багато людей тут не завжди, Леді.

Вони їхали до глибокої ночі, сонце вже давно зайшло, і багато інших подорожні вже зупинилися на нічліг. По обидва боки дороги деякі час виднілися точки багать, і було чути чиїсь розмови і спів, але незабаром багаття зникли. Часом Келсі здавалося, що вона чує позаду стукіт копит, але, обертаючись, вона бачила тільки темряву. В дорозі дівчина задавала Булаву різні питання про поточний стан її уряду. Її супутник відповідав на всі з них, але Келсі відчувала, що кожен відповідь він формулював обережно, замовчуючи про що. Однак навіть та мала частина відомостей, яку вона отримала, була невтішною.

Велика частина тирського населення голодувала. Сільське господарство, за яке відповідали розкинулися по Альмонтской рівнині фермерські господарства, було малорентабельним: все продовольство, яка перевищувала дозволені встановлену міру, переходило у власність землевласника, який потім продавав його, забираючи прибуток собі, або на ринках Нового Лондона або на чорному ринку в Мортмін. Бідняки рідко могли добитися правосуддя. Юридична система була майже повністю зруйнована корупцією, а більшість чесних суддів було переведено на інші урядові посади. Келсі зрозуміла, наскільки вона погано підготовлена ??до цього, і відчула майже відчутний вантаж на своїх плечах. Ці проблеми було необхідно вирішувати і швидко, але вона не знала, як зробити це. Карлін дуже багато часу приділяла історії на своїх заняттях, але майже не говорила про політику. Келсі не знала, як переконати людей коритися їй.

- Лазар, ви сказали, що ми трохи не від світу цього. Що означає цей вислів?

- Моїми предками були шотландці, які жили до Переселення. Цей вислів означає, що ти бачиш свою смерть і Радієш побачивши її.

- На мене це не схоже.

- Можливо, вам тільки так здається, Леді.

Після чергового повороту Келсі знову почувся стукіт копит. Мабуть, їй не здалося, тому що Булава різко зупинив коня і, обернувшись, уважно подивився кудись у далечінь.

- Хтось їде позаду нас. Кілька вершників.

Келсі нічого не могла розгледіти при тьмяному світлі місяця. Вона взагалі погано бачила в темряві, значно поступаючись в цьому вмінні Барті.

- Далеко?

- Може бути, з милю звідси. - Булава постукав пальцями по сідла, розмірковуючи. - Ми не зможемо сховатися під тутешньої листям, тому для нас безпечніше їхати вночі і відпочити вранці. Ми продовжимо шлях, але якщо вони почнуть наближатися, то доведеться з'їхати з дороги і ризикнути. Давайте поїдемо трохи швидше.

Він продовжив шлях, і Келсі направила коня слідом за ним.

- А ми не можемо з'їхати з дороги зараз і пропустити цих людей?

- Якщо вони переслідують нас, Леді, то це ризиковано. Однак не думаю, що вони з Кейда або Морта. Я не бачив яструбів, а наш слід уже охолов. Ваш рятівник, ким би він не був, чудово зробив свою роботу.

Згадка про спритник змусило Келсі внутрішньо здригнутися, і вона не без деякого задоволення зрозуміла, що не думає про нього вже кілька годин. Її прагнення дізнатися про нього більше зіткнулося з бажанням тримати його особистість в таємниці тільки для себе. Після короткої боротьби вона, на свій сором, придушила другий порив.

- Він сказав мені, що його звуть Спритник.

Булава посміхнувся.

- Я так і підозрював, хоч мої очі і були зав'язані.

- Він дійсно такий великий злодій, яким себе виставляє?

- Набагато більше великий, Леді. Тирский історія може похвалитися безліччю злочинців, але жоден з них не зрівняється з спритників. Він вкрав у вашого дядька більше речей, ніж у мене коли-небудь було.

- Він сказав, що за його голову призначена нагорода.

- П'ятдесят тисяч фунтів - останнє, що чув щодо цього.

- Але хто він такий?

- Ніхто не знає, Леді. Його вперше побачили приблизно двадцять років тому, але вже тоді він носив маску.

- Двадцять років тому?

- Так, Леді. Точно двадцять років. Добре це пам'ятаю: він вкрав одну з улюблених жінок вашого дядька, коли вона пішла за покупками в місто. Потім кілька місяців по тому ваша мати оголосила про свою вагітність. - Булава посміхнувся. - Напевно, це найгірший рік в житті вашого дядька.

Келсі обдумала почуте. Спритник виявився набагато старше, ніж можна було сказати по його виду.

- Лазар, чому ж його не зловили? Навіть якщо йому диявольськи щастило, він повинен був попастися вже давно, діючи так помітно і відкрито.

- Ну, прості люди вважають його героєм. Якщо хтось обкрадає Регента або кого-небудь з дворян, то все розуміють, що це справа рук Спритника. З кожної втраченої частиною стану якогось багатія бідняки починають любити його ще більше.

- Він роздає гроші бідним?

- Ні, Леді.

Келсі з розчаруванням відкинулася в сідлі.

- Він уже вкрав багато грошей?

- Сотні тисяч фунтів.

- Тоді що він робить з таким багатством? Я точно не бачила ніяких грошей в таборі. Вони всі живуть в наметах, а їх одяг знала кращі часи. Я навіть не впевнена ...

Булава стиснув її руку, обриваючи на півслові.

- Ви бачили?

- Що?

- Вам не зав'язали очі.

- Я явно не такий грізний воїн, як ви.

- Ви бачили його обличчя? Особа Спритника?

- Лазар, я не сліпа.

- Ви мене не так зрозуміли, Леді. Вони зав'язали мені очі не через мою репутацію зухвалого воїна. Регент не може зловити Спритника, тому що поняття не має про те, як виглядає цей злодій чи хто-небудь з його людей. На моїй пам'яті Спритник двічі майже вбив Регента, але при цьому так і не прийшов йому на очі. Ніхто не знає, як він виглядає, крім тих, хто не видасть його ні за які гроші.

Келсі підняла погляд на зірки, яскравими точками усипане небо. Вони не могли дати їй відповіді. Раніше дівчині хотілося спати, вона ліниво розгойдувалася в сідлі, але тепер сну не було ні в одному оці. Їй слід відтворити образ Спритника при першій же можливості або описати його зовнішність того, хто вміє малювати. Але все ж вона знала, що ні зробить ні того, ні іншого.

- Леді?

Келсі глибоко зітхнула.

- Я не видам його ні за які гроші.

- От чорт, - Булава зупинив коня посеред дороги і на мить застиг.
 Дівчина відчула його невдоволення. Келсі знову ніби відчула себе в кутку бібліотеки Карлін, де вона ховалася, згорнувшись калачиком і намагаючись стати якомога непомітніше, коли не знала відповіді. Як би її наставниця відреагувала на останні події? Келсі воліла не думати про це.

- Я не пишаюся цим, - пробурмотіла вона в свій захист. - Але не бачу сенсу прикидатися, що це не так.

- Ви знаєте, хто такий спритник, Леді?

- Шахрай.

- Ні. Спритник - це істота з давнього міфу, провісник смерті. Наш Спритник - неймовірно умілий злодій, проте багато інших його справи при найближчому розгляді викликають дуже великі сумніви.

- Я не бажаю зараз чути про інші справи Спритника, Лазар. - Раптово вона відчула зовсім протилежне бажання. - Кажу вам це тільки тому, що у нас повинно бути повне розуміння даної проблеми.

- Що ж, - за мить відповів Булава смиренним голосом, - мабуть, ця людина - просто яблуко розбрату. Можливо, нам краще взагалі не говорити про нього.

- Згодна.
 Келсі злегка смикнула поводи, направляючи коня вперед. Вона шукала іншу тему для розмови.

- Карлін говорила мені, мій дядько одружений. Що тоді щодо однієї з його жінок?

З деякою неохотою Булава пояснив своєї супутниці, що Регент взяв приклад з кадірскіх правителів і організував гарем з молодих жінок, проданих до палацу сім'ями будинків. У підсумку, мало того, що успадковане нею королівство загрузло в корупції, так до того ж королівський двір перетворився на бордель. У Келсі просто слів не вистачало, щоб виплеснути весь свій гнів. Вона попросила Булаву навчити її декільком лайливим словами, популярним серед солдатів, але той відмовився. Жінок продають і купують! Це зло мали викорінити ще під час Переселення.

- Все, що робить мій дядько, будучи Регентом, кидає тінь і на моє правління. Виглядає так, ніби це я санкціонувала цю торгівлю.

- Навряд чи, Леді. Ваш дядько не особливо популярний серед народу.

Ці слова зовсім не змусили Келсі охолонути. Але крім гніву вона також відчувала глибоке занепокоєння. За словами Булави можна було зрозуміти, що торгівля жінками почалася ще до її народження. Чому ж її мати нічого не зробила? Дівчина було почала питати стражника, але потім зупинилася. Природно, він не дасть їй відповіді.

- Мені доведеться позбутися Регента, - рішуче сказала Келсі.

- Леді, він все-таки ваш дядько.

- Мені все одно. Як тільки я займу трон, то відразу ж викину його з Фортеці.

- Леді, вашому дядькові сильно благоволить Червона Королева. Якщо ви просто скине його з престолу, це може дестабілізувати відносини з Мортміном.

- Дестабілізувати? Я думала, у нас з ними договір.

- Це так, Леді. - Булава прочистив горло. - Але світ з Мортміном досить крихкий. Відкрита ворожість може привести до жахливих наслідків.

- Чому?

- У Тірлінга немає навчених воїнів, щоб впоратися з будь-чиєї армією, тим більше з мортской. І у нас немає стали.

- Значить, нам потрібна зброя і справжня армія.

- Леді, жодна армія не вистоїть проти Мортміна. Я, звичайно, не забобонна людина, але я вірю чуткам про Червону Королеві. Мені довелося побачити її кілька років тому ...

- Яким чином?

- Регент відправив дипломатичну місію в Дьомін, і я був в числі стражників. Червона Королева правила своїм королівством на той час вже понад століття, але, клянусь вам, Леді, вона виглядала не старше вашої матері дев'ятнадцять років тому.

- І все ж це всього лише одна жінка, нехай і не старіюча, - сказав Келсі твердим голосом, але при цьому відчуваючи занепокоєння.
 Розмовляти про королеву-відьму на безлюдній дорозі пізно вночі було не найкращою ідеєю. Точки табірних багать зовсім зникли з поля зору, і тепер здавалося, що крім них з Булавою в темряві нікого не було. Нудотно-солодкий запах гнилі почав поширюватися по дорозі, вказуючи на те, що болото вже було неподалік.

- Будьте обережні, Леді. Хоч у вас і благі наміри, але прямий шлях не завжди найкращий.

- І все ж, Лазар, ми як і раніше йдемо по прямій дорозі.

- Ну да, тому що краще нічого немає.

Вони зупинилися на нічліг незадовго до світанку, на відстані чотирьох-п'яти годин їзди від міста. Булава заборонив Келсі розводити вогонь і в якості запобіжного заходу для їх стоянки вибрав місце, приховане від дороги заростями ожини. Напевно, вершники, які їхали позаду них, теж розбили табір, оскільки до Келсі більше не доносився стукіт копит. Дівчина запитала свого супутника, чи можна зняти обладунки на ніч, і той кивнув.

- Але коли ми в'їдемо в місто при світлі дня, Леді, вам доведеться надіти обладунки. Без меча від них користі небагато, але це все ж краще, ніж нічого.

- Як скажете, - пробурмотіла Келсі вже в півсні, незважаючи на пульсуючий біль в шиї. Їй необхідно поспати. Все вирішується завтра. Чи не від світу цього, подумала вона. Ті, що скачуть назустріч смерті. Дівчина заснула, і її наснилися нескінченні поля, поля на Альмонтской рівнині, за якими вона тікала раніше. Безліч чоловіків і жінок, пошарпані, схожі на лякала, фігури, обробляли землю. За полями сходило сонце, і небо було немов охоплено полум'ям.

Келсі підійшла ближче до найближчої фермерші, яка звернула до неї своє дивно молоде гарне вольове обличчя, обрамлене темними розгорнутими волоссям, і простягнула їй сніп пшениці немов для перевірки.

- Червоне, - прошепотіла жінка, її обличчя перекосилося, очі налилися божевіллям. - Все червоне.

Келсі знову опустила погляд і побачила, що в руках у жінки не була сніп пшениці, а закривавлене тіло маленької дівчинки. Очі дитини були вирвані, і очниці були наповнені кров'ю. Келсі пронизливо закричала, але Булава вирвав її з обіймів кошмару.

 Крістіану і Кеті 6 сторінка |  Крістіану і Кеті 8 сторінка

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати