На головну

Специфіка і коло проблем філософії епохи Відродження: гуманізм, натурфілософія, пантеїзм, соціально-політична думка.

1.  Corpus Areopagiticum. Склад, значення для східного і західного богослов'я, проблема авторства. Поняття про божественне походження, про зло, про молитву.
  2.  I. ПРЕДМЕТ ФІЛОСОФІЇ
  3.  II. Шість основних шкіл китайської філософії і їх особливості.
  4.  III. Пріоритети Російської Федерації у вирішенні глобальних проблем
  5.  Puc.2. Індивідуальна оцінка проблемного поля організації учасником № 1
  6.  Quot; Позитивно прекрасний "герой в романі« Ідіот »і його літературні попередники. Проблема позитивного героя в контексті творчості Достоєвського.
  7.  Sf 22. Реальність об'єктивна і суб'єктивна. Проблема ідеального.

Ф-я епохи Возр. (14-16 ст.) - Це перех. період від середньовіччя до Нового часу, коли происх. відроджено. антигод. культури, епоха становл. товарно-грошові. отнош. і первонач. накопичений. капіталу.

Ф-я в цей період хар. слід. принц .: пошук житт. орієнтирів, соотв. новим соц. ум .; обосн. ідеї довіри до їсть. чол. розуму; закладення основ ф-та, своб. від религ.-Світоглядні. предпос .; антропоцентризм (Ч-к - центр світу); гуманізм; пантеїзм (Розчинення Бога в природі, їх отожд .. Виділяють 3 перех. Періоду: раннє, високе і середнє Возр.. 3 осн. проблеми: ч-к, т-во і природа.

До кінця середньовіччя позиції церкви в Європі починають слабшати. Світська влада все більше тіснить влада релігійну. починаючи з XII ст. з'являються перші університети, наростає престиж наукового знання. починається бурхливий розквіт мистецтв, перш за все в Італії і в Іспанії. Все це супроводжувалося наростаючою критикою релігійного світогляду. Бурхливо розвивається натурфілософія (філософія природи). філософія Ренесансу приділяє увагу і соціально-політичним вченням. Вона набуває рис антропоцентризму (антропосе - людина): в центрі уваги філософів - особистість, її інтереси і розвиток, її творчого потенціал. Філософи критикують існуючі громадські порядки і соціальну несправедливість. Гуманісти епохи Відродження поширювали ідеї рівності всіх людей перед Господом на їх земне буття, стверджуючи їх рівність у своїх правах і можливостях бути розумними, вільними і гідними істотами. Захищаючи свободу і гідність людини незалежно від його походження і соціального статусу, вони пов'язували цінність людини з його діяльністю і заслугами. Основними рисами культури Відродження є: - антропоцентрізм- гуманізм- модифікація середньовічної християнської традіціі- особливе ставлення до античності - відродження античних пам'ятників мистецтва і античної філософії-нове ставлення до світу.

Т. о., Ф-я епохи Возр. по-новому вирішує проблеми чол-ка, т-ва і природи. Центр. фігурою її явл. лю-на, представл. єдність інтелекту і моральності. Ф-я епохи Возр. - Родонач. автономної ф-та, вільної від релігійно-Світоглядні. передумов.

Філософські системи Платона і Аристотеля. |  Проблема наукового пізнання в Філософії Нового Часу. Раціоналізм і емпіризм.

Поняття Світоглядні., Його структура та основні ф-ії |  Філософія: визначення, виникнення розвиток. |  Основні передумови виникнення. |  Основні Розділи Філософського Знання. |  Філософія Стародавньої Індії. |  Древнекитайская філософія: конфуціанство і даосизм |  Рання (Досократівська) грецька школа |  Філософія Сократа. Атомистическое вчення Демокріта. |  Англійська емпіризм 17-18 вв (Бекон, Локк, Берклі, Юм) |  Раціоналізм у філософії Нового часу (Декарт, Спіноза, Лейбніц) |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати