Головна

Основні функції Федерального бюро медико-соціальної експертизи 4 сторінка

  1.  1 сторінка
  2.  1 сторінка
  3.  1 сторінка
  4.  1 сторінка
  5.  1 сторінка
  6.  1 сторінка
  7.  1 сторінка

64. Основи маркетингу в охороні здоров'я: базові поняття (ринок, потреба, потреба, запит, попит). Сучасна концепція маркетингу в охороні здоров'я.

Маркетинг - підприємницька діяльність, яка управляє просуванням товарів (послуг) від виробника до споживача (користувачеві) або соціальний процес, за допомогою якого прогнозується, розширюється і задовольняється попит на товари, послуги, ідеї і т.д.

Медичний маркетинг - це комплекс заходів, спрямований на вивчення попиту, організацію, виробництво і створення умов для задоволення потреби населення в різних видах медичних товарів і послуг.

Маркетинг охорони здоров'я відносять до соціального маркетингу, а всі види товарів і послуг, пов'язані зі здоров'ям, - до соціальних (суспільних) товарам.

ринок є сукупністю економічних відносин, що виявляються в сфері обміну товарів і послуг, в результаті яких формуються попит, пропозиція і ціна в умовах конкуренції.

Ринок медичних товарів і послуг - Це сегмент ринку, що надає медичні товари та послуги для збереження і поліпшення здоров'я населення. Він дає можливість отримувати і надавати медичні послуги, гарантує їх необхідний обсяг і відповідний рівень якості.

Ринок в охороні здоров'я включає в себе цілу систему взаємозалежних ринків: медичних послуг, лікарських препаратів, праці медичного персоналу, наукових розробок, медичних технологій, медичного обладнання та ін.

Потреби (первинні потреби).

В основі маркетингу лежить ідея людських потреб.

Нужда - це випробовуваний людиною недолік у чомусь необхідному. У людей безліч найрізноманітніших потреб. Їх можна розділити на фізичні - потреба в пише, одязі, теплі і безпеці; соціальні - у спілкуванні і прихильності; індивідуальні - потреби в знаннях і самовираженні. Ці потреби не винайдені маркетологами, вони обумовлені людською природою. Коли потреба незадоволена, людина робить одне з двох:

1. або шукає засіб, за допомогою якого нужду можна задовольнити;

2. або намагається знизити потребу в її задоволенні.

У промислово розвинених країнах люди намагаються знайти або створити предмети, які допомогли б їм задовольнити виниклі потреби. У менш розвиненому суспільстві люди намагаються стримати свої бажання або задовольняють їх за допомогою того, що є в їхньому розпорядженні.

Потреби.

Другою вихідною ідеєю маркетингу є ідея людських потреб.

Потребность- це нестаток, що прийняв специфічну форму відповідно до культурного рівня та індивідуальністю людини.

Для деяких південноафриканців смажена сарана - делікатес. Голодний філіппінець буде радий молоденькому поросяті, квасолі і манго. Зголоднілий російська людина віддасть перевагу яловичину зі смаженою картоплею. Потреби приймають форму об'єктів, здатних задовольнити потреби. Людські потреби зростають у міру розвитку суспільства. Разом з ними зростає і кількість об'єктів, що викликають у людей інтерес і бажання володіти ними. Виробники ж, з одного боку, намагаються розширювати асортимент товарів і послуг, здатних задовольнити ці потреби, а з іншого - стимулюють появу нових потреб.

У міру розвитку суспільства ростуть потреби його членів. Люди стикаються з дедалі більшою кількістю об'єктів, що будять їхню цікавість, інтерес і бажання. Виробники зі свого боку роблять цілеспрямовані дії для стимулювання бажання мати товари. Вони намагаються сформувати зв'язок між тим, що вони випускають, і потребами людей. Товар пропагують як засіб задоволення однієї або декількох потреб. Проізводітельтовара або послуги не створює нестаток, він вже існує. На жаль, руковолітеля і підприємці часто плутають потреби з нестатками.

Якщо людина має можливість заплатити за реалізацію своїх потреб, останні переходять в категорію запитів.

Запити.

Потреби людей практично не обмежені, чого не скажеш про ресурси для їх задоволення. Тому кожна людина вважає за краще вибирати товари, які мають вищу споживчу цінність і здатні забезпечити максимальне задоволення з урахуванням своїх фінансових можливостей. Якщо людина має можливість заплатити за реалізацію своїх потреб, останні переходять в категорію запитів.

Запит - це потреба, підкріплена купівельною спроможністю.

Споживач розглядає товар як сукупність певних якостей і вибирає той продукт, який забезпечує оптимальне поєднання цих якостей, доступних за ту суму грошей, яку має даний індивід. Наприклад, автомобіль Ноndа - це швидкість, низька ціна і економія пального, а Мегсеdec - це комфорт, розкіш, показник високого суспільного становища. Зіставляючи свої потреби з наявними в розпорядженні ресурсами, споживач пред'являє попит на ті товари, які забезпечують максимальне задоволення його потреб.

Компанії, які серйозно займаються маркетингом, витрачають величезні зусилля для визначення потреб, потреб і запитів своїх клієнтів.

Неважко оцінити запити конкретного суспільства в певний період. Суспільство могло б планувати обсяги виробництва на наступний рік, виходячи із сукупності запитів попереднього. Саме так і планувалося виробництво в період командно-адміністративного управління економікою. Однак у міру розвитку сучасного суспільства потреби неминуче змінюються. Людям набридають речі, які нині в ходу, вони шукають розмаїтості. На вибір товарів впливає також зміна цін або рівня доходу. К. Ланкастер відзначає, що товари - це по суті справи, набір властивостей, і люди зупиняють вибір на тих продуктах, які забезпечують їм отримання кращого набору вигод за свої гроші.

Попит - одне з фундаментальних понять ринкової економіки. Стосовно до охорони здоров'я попит (потреба) - Це кількість медичних товарів і послуг, яке бажає і може придбати товариство (окремі пацієнти) в даний період часу за певною ціною.

Розрізняють такі види попиту на ринку медичних товарів і послуг:

негативний попит: на щеплення, прийом до лікарів окремих спеціальностей, хворобливі, дорогі процедури і ін .;

прихований попит: окремі пацієнти можуть відчувати потребу, яку неможливо задовольнити за допомогою наявних на ринку медичних товарів і послуг, наприклад, послуги сімейного лікаря, одноразові вироби медичного призначення, сервісні послуги, індивідуальне харчування в стаціонарі і ін .;

падаючий попит: наприклад, останнім часом впав попит на шприци, системи переливання крові багаторазового використання, гіпотензивні препарати вітчизняного виробництва, тому ринок відреагував підвищеною пропозицією на шприци та системи переливання крові одноразового використання, імпортні лікарські препарати;

нерегулярний попит обумовлений сезонними тимчасовими коливаннями. Наприклад, попит на СКЛ вище в весняно-літній період, ніж в осінньо-зимовий. Звернення до окремих лікарів-спеціалістів залежать від сезонності деяких захворювань (грип, виразкова хвороба, вірусний гепатит та ін.);

надмірний попит: на ургентну медичну допомогу в святкові і післясвяткові дні, коли хворі, які страждають хронічними захворюваннями, порушують дієту, режим, зловживають алкоголем; зростає рівень травматизму.

Виходячи із загальної теорії маркетингу, виділяють наступні концептуальні підходи ведення маркетингової діяльності:

- Концепція вдосконалення виробництва;

- Концепція інтенсифікації комерційних зусиль;

- Концепція соціально-етичного маркетингу;

- Концепція "маркетингу взаємодії". Розглянемо кожну з них стосовно діяльності

організацій охорони здоров'я.

Концепція вдосконалення виробництва виходить з того, що споживачі готові придбати ті медичні товари та послуги, які широко поширені і доступні за ціною. Застосування цієї концепції доцільно в двох ситуаціях. Перша: попит на медичні товари та послуги перевищує пропозицію, і вкрай важливо знайти спосіб збільшення їх виробництва (наприклад, препаратів крові, їх замінників, а також інфузійних розчинів для внутрішньовенних вливань).

Друга ситуація: необхідно знизити собівартість продукції або послуг і зробити їх більш доступними широкому колу споживачів (наприклад, стоматологічні послуги, сучасні методи лікування безпліддя, виробництво ряду лікарських препаратів, таких як еналаприл та ін.).

Концепція інтенсифікації комерційних зусиль ґрунтується на тому, що споживачі не будуть купувати медичний товар і послуги в бажаному для виробника кількості, поки він не зробить необхідних зусиль для їх реалізації. Основний принцип цієї концепції - широке використання рекламних засобів, активний пошук покупців, наприклад реалізація пакетів медичних послуг за програмами добровільного медичного страхування.

Концепція соціально орієнтованого, етичного маркетингу визначає в якості головного завдання вивчення інтересів і потреби цільових ринків і досягнення наповнюваності їх більш продуктивними та ефективними, ніж у конкурентів, способами, з одночасним збереженням і задоволенням інтересів споживача, зміцненням благополуччя суспільства в цілому.

В охороні здоров'я концепції соціально орієнтованого, етичного маркетингу належить чільна роль, оскільки ринок медичних товарів і послуг пов'язаний із задоволенням життєво важливих потреб людини, збереженням і зміцненням здоров'я. На цьому ринку співчуття і милосердя повинні домінувати над прагматизмом підприємництва.

З теоретичними основами цієї концепції тісно пов'язані етичні проблеми маркетингової діяльності. Етика маркетингу - це цілий напрямок в сучасному маркетингу, яке можна охарактеризувати наступним чином. З одного боку, воно вивчає з етичної точки зору маркетингові методи і наслідки їх застосування, з іншого - розробляє етичні стандарти і норми для її оцінки. До сфери її розгляду відносяться такі етичні проблеми, як правдивість реклами, чесність конкурентної боротьби, соціальна справедливість ціноутворення, збереження конфіденційності інформації, гарантії безпеки товарів для здоров'я, порядність взаємин конкурентів. Етика маркетингу має виключно важливе значення на ринку медичних товарів і послуг, що пов'язано з моральними проблемами у взаєминах лікар-пацієнт і особливою специфікою медичних послуг, про що говорилося в одній з попередніх лекцій.

З реалізацією концепції соціально орієнтованого маркетингу тісно пов'язане рішення цілого комплексу етичних проблем маркетингової діяльності.

Вивчення теорії зародження і практики маркетингової діяльності в охороні здоров'я дозволило нам виділити наступні три основні функції маркетингу в системі управління охороною здоров'я

1. Дослідження ринку медичних товарів і послуг:

- Вивчення споживачів;

- Аналіз діяльності організації охорони здоров'я;

- Вивчення медичного товару або послуги;

- Аналіз зовнішнього і внутрішнього середовища діяльності організації охорони здоров'я.

2. Організація виробництва (розробки) нових медичних товарів або послуг:

- Управління якістю та конкурентоспроможністю виробленої продукції.

3. Організація реалізації вироблених медичних товарів і послуг:

- Організація системи руху товару;

- Організація системи формування попиту і стимулювання збуту вироблених медичних товарів і послуг.

Концепція "маркетингу взаємодії". Організації, які здійснюють свою діяльність на ринку медичних товарів і послуг, беруть до уваги інтереси своїх партнерів по бізнесу, надаючи тим самим солідарну можливість реалізувати їх потенціал. Таким чином досягається благополуччя споживачів, партнерів, суспільства в цілому. Це найбільш прийнятна для системи охорони здоров'я концепція маркетингу.

65. Маркетинг в охороні здоров'я. «Ринок здоров'я». Основні характеристики, що відрізняють послугу від товару.

Маркетинг - підприємницька діяльність, яка управляє просуванням товарів (послуг) від виробника до споживача (користувачеві) або соціальний процес, за допомогою якого прогнозується, розширюється і задовольняється попит на товари, послуги, ідеї і т.д.

Медичний маркетинг - це комплекс заходів, спрямований на вивчення попиту, організацію, виробництво і створення умов для задоволення потреби населення в різних видах медичних товарів і послуг.

Маркетинг охорони здоров'я відносять до соціального маркетингу, а всі види товарів і послуг, пов'язані зі здоров'ям, - до соціальних (суспільних) товарам.

Діючи в умовах ринкової економіки, охорону здоров'я, як і будь-яка інша галузь, підпорядковується законам ринку.

ринок є сукупністю економічних відносин, що виявляються в сфері обміну товарів і послуг, в результаті яких формуються попит, пропозиція і ціна в умовах конкуренції.

Ринок медичних товарів і послуг - Це сегмент ринку, що надає медичні товари та послуги для збереження і поліпшення здоров'я населення. Він дає можливість отримувати і надавати медичні послуги, гарантує їх необхідний обсяг і відповідний рівень якості.

Ринок в охороні здоров'я включає в себе цілу систему взаємозалежних ринків: медичних послуг, лікарських препаратів, праці медичного персоналу, наукових розробок, медичних технологій, медичного обладнання та ін.

Розрізняють такі основні поняття ринку: попит; пропозиція; послуга; ціна; конкуренція; маркетинг.

Попит - одне з фундаментальних понять ринкової економіки. Стосовно до охорони здоров'я попит (потреба) - Це кількість медичних товарів і послуг, яке бажає і може придбати товариство (окремі пацієнти) в даний період часу за певною ціною.

Розрізняють такі види попиту на ринку медичних товарів і послуг:

негативний попит: на щеплення, прийом до лікарів окремих спеціальностей, хворобливі, дорогі процедури і ін .;

прихований попит: окремі пацієнти можуть відчувати потребу, яку неможливо задовольнити за допомогою наявних на ринку медичних товарів і послуг, наприклад, послуги сімейного лікаря, одноразові вироби медичного призначення, сервісні послуги, індивідуальне харчування в стаціонарі і ін .;

падаючий попит: наприклад, останнім часом впав попит на шприци, системи переливання крові багаторазового використання, гіпотензивні препарати вітчизняного виробництва, тому ринок відреагував підвищеною пропозицією на шприци та системи переливання крові одноразового використання, імпортні лікарські препарати;

нерегулярний попит обумовлений сезонними тимчасовими коливаннями. Наприклад, попит на СКЛ вище в весняно-літній період, ніж в осінньо-зимовий. Звернення до окремих лікарів-спеціалістів залежать від сезонності деяких захворювань (грип, виразкова хвороба, вірусний гепатит та ін.);

надмірний попит: на ургентну медичну допомогу в святкові і післясвяткові дні, коли хворі, які страждають хронічними захворюваннями, порушують дієту, режим, зловживають алкоголем; зростає рівень травматизму.

Наступне основне поняття ринку - пропозиція. Величина пропозиції визначається кількістю товарів і послуг, яке виробник (продавець) бажає і може продати за даною ціною в певний період часу.

Стосовно до охорони здоров'я пропозиція - Це кількість медичних товарів і послуг, яку виробники можуть надати за певний період часу населенню. Пропозиція при інших рівних умовах також змінюється в залежності від зміни ціни: у міру зростання цін виробники (продавці) пропонують пацієнтам більшу кількість товарів і послуг. При падінні ціни їх зацікавленість зменшується і відповідно зменшується обсяг вироблених ними медичних товарів і послуг.

послуга - будь-який захід або вигода, які одна сторона пропонує інший і які невловимі і не приводять до заволодіння чим-небудь.

Медична послуга - структурний елемент профілактичної, лікувально-діагностичної, реабілітаційної, санаторно-курортної, санітарно-епідеміологічної, лікарської, протезно-ортопедичної та інших видів допомоги, що має певну вартість.

За умовами та місця надання медичні послуги можна розділити на надавані на дому, в амбулаторно-поліклінічних, лікарняних, санаторно-курортних та інших закладах охорони здоров'я. Медична послуга може бути простою і комплексної. під простий медичною послугою розуміють неподільну послугу, наприклад, діагностичну маніпуляцію, огляд лікаря та ін.

комплексна послуга може бути представлена ??як сукупність простих послуг, що відбивають сформований в кожному конкретному закладі технологічний процес надання медичної допомоги при даній хвороби.

Крім того, розрізняють стандартні і індивідуальні медичні послуги.

Стандартні медичні послуги в основному надають за уніфікованою технології для переважної більшості пацієнтів; вони мають відносно стійке ціноутворення.

Індивідуальні медичні послуги мають широкий спектр маніпуляцій діагностичних, лікувальних процедур, великим набором лікарських засобів і виробів медичного призначення. Вони мають диференційовані прейскуранти цін, максимально враховують індивідуальність витрат при їх виконанні.

Послуги мають чотири основних якості, які відрізняють їх від товарів (характеристика послуг):

1. невідчутність послуг означає, що їх неможливо транспортувати, зберігати, упаковувати чи вивчати до покупки. Не можна побачити, почути, помацати зміна стану свого здоров'я до початку лікування, можна лише вірити в результат. Можна лише відчувати ефект, який з'явиться в результаті отримання послуги.

2. неможливість зберігання послуг означає, що їх не можна зберігати з метою подальшої реалізації. Наприклад, якщо фірма не виконала миття автомобіля, на яку йде чверть години, то вона не зможе пропустити через мийну установку, розраховану на одну машину, дві протягом наступних 15 хвилин. Це час втрачено. Тому іноді потрібно регулювати споживання, щоб забезпечити постійний попит на протязі різних періодів дня, тижня, місяця, року.

3.  Невіддільність від джерела властива багатьом видам послуг. Контакт з споживачами -невід'ємна частина надання послуги. Якщо ви хочете, щоб вас лікував лікар, то потрібно спілкуватися з лікарем.

4. мінливість означає непостійність якості послуги. Наприклад, якість ремонту автомобіля залежить від кваліфікації механіка, якість юридичного обслуговування - від кваліфікації юриста. Якість по-різному навіть в тих випадках, коли обслуговування здійснює один і той же чоловік. Зміни можуть бути викликані його настроєм або нездатністю клієнта чітко викласти свої потреби в послугах, а також відсутністю стандартизації виробництва послуг. Вплив цих особливостей найбільш велике при особистому обслуговуванні.

Товар - будь-яка річ, яка бере участь у вільному обміні на інші речі, продукт праці, здатний задовольнити людську потребу і спеціально зроблений для обміну. Предмети, вироблені для особистого споживання, в економічному сенсі товарами не є.

Ціна - це та сума грошей, за яку «покупець» може купити, а «продавець» готовий продати цей товар або медичну послугу. Ціна - це свого роду компроміс економічних інтересів учасників ринку.

З урахуванням того, що ціна органічно пов'язана з пропозицією і з попитом, виділяють такі поняття: ціна попиту, ціна пропозиції, ціна рівноваги.

Ціна попиту - Така ринкова ціна при такому стані попиту і пропозиції, коли складається ринок покупця. За цією ціною «покупець» здатний купити медичну послугу або товар. Вище цієї межі ціна піднятися не може, так як у пацієнтів не буде можливості її придбати.

Ціна пропозиції - Ринкова ціна при такому стані попиту і пропозиції, коли складається так званий ринок продавця. Це ціна, по якій «продавець» пропонує свою послугу або товар. При цьому ціна пропозиції повинна окупити витрати на виробництво медичного товару і послуги.

У разі рівного розподілу попиту і пропозиції на ринку встановлюється так звана ціна рівноваги. При зниженні ціни попит збільшується, так як люди хочуть придбати більше товарів або послуг, і, навпаки, при збільшенні ціни попит може піти на спад.

Головною ланкою ринкового механізму є конкуренція.

конкуренція - Змагання між економічними суб'єктами, боротьба за ринки збуту товарів і послуг з метою отримання більш високих доходів, інших вигод.

Конкурентна боротьба за економічне виживання і процвітання - закон ринкової економіки.

66. Основи менеджменту в охороні здоров'я. Принципи, функції, методи і стилі управління. Характеристика рівнів управління в охороні здоров'я

Менеджмент - «мистецтво керувати інтелектуальними, фінансовими, сировинними, матеріальними ресурсами з метою найбільш ефективної виробничої діяльності».

Cистема управління будь-якого об'єкта по суті має 3 рівня:

- - Стратегічний (головний лікар),

- - Тактичний (заступник головного лікаря);

- - Оперативний (завідувачі відділеннями);

Завданнями стратегічного рівня є:

- - Забезпечення досягнення поставлених цілей в запланованих обсягах і в зазначені терміни;

- - Вдосконалення діяльності ЛПУ;

- - Розробка нових цілей на основі прогнозу ситуації в зовнішньому середовищі і врахування можливостей ЛПУ.

Тактичний рівень відповідальний за оптимальний розподіл ресурсів до обраної стратегії, організацію і контроль досягнення поточних результатів за окремими напрямами діяльності установи. До ресурсів включають: кадри, фінанси, основні фонди та матеріально-технічне оснащення ліками. Найскладнішим для управління визнані кадри - велика різниця в професійній підготовці, демографічних параметрах, особистісні особливості, виражений динамізм в потребах зумовлюють виділення спеціальної функції управління-роботи з кадрами, завдання та функції якої по праву повинні стати предметом спеціального розгляду.

Оперативний рівень забезпечує ефективне виконання виробничих процесів в окремих підрозділах, що визначається відповідністю з технологією і оптимальним використанням ресурсів.

Механізми управління включає в себе способи впливу керівництва на виконавців, що забезпечують найкраще виконання працівниками своїх виробничих завдань. Виділяють наступні способи впливу: принципи, методи, функції та цілі управління.

Методи управління. Методи управління поділяються на 3 основні групи:

  1. організаційно-розпорядчі (адміністративні)
  2. економіко-математичні;
  3. соціально-психологічні.

Головна мета всіх методів - комплексний вплив на працівника, в результаті чого він прагне найкращим чином виконати виробничі завдання.

В основі управлінської діяльності лежать організаційно розпорядчі методи (адміністративні) при цьому організаційний вплив відображає статику управління і проявляється у формі наступних документів:

- Нормативні документи, які підтверджують структуру установи, штати, порядок і правила діяльності ЛПУ, статут установи,

договори, контракти та ін.

Розпорядчі документи, відбивають динаміку управління, тому що стосуються виконавчої діяльності. Формами розпорядчого впливу є наказ, розпорядження, рекомбінації. В управлінні охороною здоров'я використовується досить велика кількість способів адміністративного впливу, в тому числі:

- Стабілізуючі або регламентують методи встановлюють певні правила, точні розпорядження до дії і рамки діяльності. До стабілізуючим методів належать: положення (про заснування охорони здоров'я, про підрозділ ЛПУ, про комісіях ЛПУ і т.д.), норми навантаження, нормативи, штатний розклад ЛПУ і ін.

- Розпорядчі методи спрямовані на вирішення конкретних завдань в ситуаціях, які не передбачені встановленими і діючими положеннями і правилами. Слід зазначити, що в управлінні можуть використані дві форми реалізації розпорядчого методу:

- Документальна (директиви і постанови);

-Усні (усні накази, розпорядження та вказівки);

- Дисциплінарні методи впливу включають не тільки суворе дотримання планової, виробничої і фінансової дисципліни, а й встановлення відповідальності: особистої та колективної, моральної і матеріальної, службової та цивільної.

В даний час в нашій країні пріоритет мають економічні методи. Вони засновані на застосуванні економічного стимулювання колективів, створення матеріальної зацікавленості окремих членів колективу в досягненні поставленої мети. Ці методи дозволяють шляхом активізації економічних інтересів об'єкта управління орієнтувати його діяльність в напрямку ефективного використання наявних ресурсів без безпосереднього постійного втручання суб'єкта управління (тобто керівника).

Це пояснюється тим, що низькі заробітні плати не забезпечували задоволення базових потреб людини, до яких відносять потребу безпечного фізичного існування і безпеку всього накопиченого людиною.

Застосування економічних методів стимулювання викликало напругу у взаєминах між членами колективу. Крім того, з західного менеджменту відомо, що в міру задоволення базових потреб в цілому для працівника, все більшого значення починають набувати потреби більш високого рівня: приналежність до соціальної групи, потреба в повазі і в самоствердженні. Це зажадало розширення використання соціально-психологічних методів, в тому числі розробки методів мотивації.

Соіально-ппсіхологіческіе методи управління являють собою сукупність способів щодо здійснення впливу на духовні інтереси працівників, формування їх світогляду. Вони засновані на міжособистісних відносинах і використанні соціально-психологічних закономірностей розвитку особистості і трудових колективів.

Соціально-психологічні методи управління можна розділити на дві групи:

- Прямі методи;

непрямі методи;

Прямі методи соціально-психологічного впливу включають:

- Навіювання (цілеспрямований вплив шляхом впливу на психіку людини);

-переконання (аргументування за допомогою логічних засобів);

-подражаніе (вплив на основі особистого прикладу);

-залучення (вплив шляхом використання цивільних почуттів і соціально-психологічних мотивів);

-прінужденіе (застосування авторитету і влади керівника);

-побужденіе (підвищення морально-суспільної значущості майбутньої роботи);

Непрямі методи розрізняються формами опосередкованого впливу, вони створюють заздалегідь задану ситуацію, в рамках якої виконується робота.

Це опосередкування може здійснюватися:

-Умови праці, тобто створенням певної ритмічності, привабливості і ступеня навантаження;

-елементом системи управління: положеннями, посадовими інструкціями, організаційною структурою, формами контролю і стимулювання;

-шляхом створення відповідного соціально-психологічного клімату в колективі.

В умовах централізованого управління спостерігається відповідно превалювання організаційно-розпорядчих методів, що найчастіше формує командне адміністрування; якщо акцент і орієнтир в першу чергу на економічні методи, це може призвести до зміщення цілей і переважанню особистих цілей над професійними, соціально-психологічні методи в цілому сприяють розвитку особистості.

Стиль управління - це система відносин, що склалися між керівниками та колективом з приводу прийняття і реалізації управлінських рішень.

Стиль управління формується і під впливом переважно використовуваних керівниками методів управління. Прийнято виділяти 3 основні стилі:

- Авторитарний стиль управління характеризується мінімальною контактностью керівника з колективом, жорсткістю у виробленні та реалізації рішень. Рішення підлеглим нав'язується, мотивація здійснюється за допомогою погроз. Діяльність підлеглих суворо регламентується.

ліберального стиль управління є повною протилежністю авторитарному. Керівник кожне рішення погоджує з колективом, йде на нескінченні поступки формальним і неформальним лідерам і групам. По суті колектив управляє керівником.

демократичний стиль управління або система групового участі в управлінні засновані на активному залученні підлеглих як до визначення цілей організації або підрозділів, так і до контролю за їх досягненнями.

 Основні функції Федерального бюро медико-соціальної експертизи 3 сторінка |  Основні функції Федерального бюро медико-соціальної експертизи 5 сторінка


 Лікуючий лікар |  Керівник установи охорони здоров'я |  Головний спеціаліст з експертизи ВН МОЗ РФ |  Екологічна ситуація та умови праці |  Обмеження здатності до трудової діяльності |  Організаційна структура установ медико-соціальної експертизи в Російській Федерації |  Основні функції бюро медико-соціальної експертизи |  Основні функції Федерального бюро медико-соціальної експертизи 1 сторінка |  Основні функції Федерального бюро медико-соціальної експертизи 2 сторінка |  Основні функції Федерального бюро медико-соціальної експертизи 6 сторінка |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати