Головна

А) середньорічна

  1.  Середньорічна величина активів
  2.  Середньорічна вартість основних засобів
  3.  Середньорічна вартість основних фондів.
  4.  Середньорічна чисельність жінок відповідного віку
  5.  Середньорічна чисельність населення
  6.  Середньорічна чисельність населення

число відвідувань лікарів, за рік / (число зайнятих лікарських посад на прийомі

б) среднечасовая навантаження лікарів на прийомі в поліклініці (на дому):

число відвідувань лікарів в поліклініці (або на дому) за рік (квартал, місяць) / число зайнятих лікарських посад на прийомі * 283дня * 4 години

2) Повнота охоплення населення періодичними медичними оглядами:

(Число оглянутих / число осіб, які підлягають огляду) х 100%.

3) Частота виявлення захворювань при періодичних медичних оглядах:

(Число захворювань, виявлених в результаті огляду / число оглянутих) х 100.

4) число відвідувань на 1 жителя в рік

Число відвідувань на рік / число жителів даного району

5)участковость на прийомі в поліклініці

число відвідувань жителів свого уч терапевта / число відвідувань до всіх терапевтам

6)показник укомплектованості штатів

число зайнятих посад / число штатних посад * 100%

7) Внутрішнє сумісництво

Число зайнятих посад + ч фізичних осіб / год. Зайнятих посад * 100%

8) Показник діяльності лабор служби

Загальна кількість аналізів амбулаторних болно / ч амбулию відвідувань

35) Організація диспансеризації населення. Цілі і завдання диспансеризації. Групи диспансерного спостереження.

основною метою диспансеризації є здійснення комплексу заходів, спрямованих на формування, збереження і зміцнення здоров'я населення, попередження розвитку захворювань, зниження захворюваності, збільшення активного творчого довголіття.

Диспансеризація включає:

- Щорічний медичний огляд всього населення з проведенням встановленого обсягу лабораторних та інструментальних досліджень;

- Дообстеження потребують з використанням усіх сучасних методів діагностики;

- Виявлення осіб, які мають фактори ризику, що сприяють виникненню і розвитку захворювань;

- Виявлення захворювань в ранніх стадіях;

- Визначення і індивідуальну оцінку стану здоров'я;

- Розробку і проведення комплексу необхідних медичних та соціальних заходів і динамічного спостереження за станом здоров'я населення.

Загальна диспансеризація населення проводиться всією мережею лікувально-профілактичних і санітарно-профілактичних установ, за участю медичних вузів і НДІ, товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, а також центральних органів виконавчої влади, підприємств, організацій, установ, комітетів профспілок та інших громадських організацій.

Диспансеризацію міського населення здійснюють: територіальні поліклініки і амбулаторії, медико-санітарні частини, відомчі поліклініки. Організаційне забезпечення та облік диспансеризації всього населення покладаються на відділення профілактики (для дорослих); педіатричні, дошкільно-шкільні відділення. Долікарське обстеження може проводитися медичним персоналом здоровпунктів. Для проведення диспансеризації і дообстеження використовуються також диспансери, стаціонари лікарень та інші заклади охорони здоров'я.

Для сільського населення - дільничні лікарні та амбулаторії, поліклініки (амбулаторії) районних лікарень, центральних районних лікарень.

Центральна районна лікарня здійснює організаційно-методичне керівництво диспансеризацією, направляє фахівців в сільські та інші населені пункти району для здійснення цієї роботи. Для проведення диспансеризації також використовуються лікарні, диспансери, інші установи охорони здоров'я району.

Органи охорони здоров'я республік, країв і областей організовують бригади спеціалістів з республіканських, крайових, обласних лікарень, медичних ВНЗ і науково-дослідних інститутів, а при необхідності - з міських закладів охорони здоров'я для диспансерного обстеження дорослого і дитячого населення в сільських районах з недостатнім числом лікарів-фахівців . Бригади забезпечуються необхідним обладнанням і засобами пересування.

Завдання диспансеризації:

 - Оцінка стану здоров'я людини при щорічних оглядах;

- Диференційоване спостереження за здоровими особами, які мають фактори ризику, і хворими;

- Виявлення і усунення причин, що викликають захворювання зубів, боротьба з шкідливими звичками;

- Своєчасне і активне проведення лікувально-оздоровчих заходів;

- Підвищення якості та ефективності медичної допомоги населенню шляхом взаємозв'язку і наступності в роботі всіх типів установ, широка участь лікарів різних спеціальностей, впровадження нових органі-заційну форм, технічного забезпечення, створення автоматизованих систем для оглядів населення з розробкою спеціальних програм.

групи диспансерного спостереження: Д-I здорові, в т. Ч. Особи з так званими прикордонними станами, у яких виявлені незначні відхилення від встановлених норм у величині АТ і інших характеристиках; Д-II практично здорові особи, які мають в анамнезі захворювання, яке не позначається на функціях життєво важливих органів і не впливає на працездатність; Д-III хворі, які потребують лікування. Після проведення диспансерного огляду осіб, віднесених до перших двох груп, ставлять на облік у відділення (кабінет) профілактики.

За результатами диспансеризації можна в сучасних умовах визначити 5 груп здоров'я:

I група- Практично здорові громадяни, що не потребують диспансерного спостереження, з якими проводять профілактичну бесіду про здоровий спосіб життя;

II група - Громадяни, схильні до ризику захворювання, що потребують профілактичних заходах; для них складають індивідуальну програму таких заходів, здійснюваних в амбулаторно-поліклінічному закладі за місцем проживання;

III група- Громадяни, які потребують дообстеження і лікування в амбулаторних умовах;

IVгруппа- Громадяни, які потребують дообстеження і лікування в стаціонарних умовах;

Vгруппа- Громадяни, які потребують високотехнологічних видах медичної допомоги

36) Медичні огляди. Види, цілі, основні статистичні показники.

- є однією з форм лікувально-профілактичної допомоги, що полягає в активному обстеженні населення з метою виявлення захворювань.

Медичні огляди:

- попередні

- періодичні

 Організація наркологічної допомоги |  ЗАХВОРЮВАНІСТЬ ЗА ДАНИМИ медичних оглядів


 перинатальна смертність |  Середньорічна чисельність населення |  Всі випадки Мс ділять |  Показник структури первинної захворюваності; |  Джерела інформації |  Інфекційні захворювання підлягають оприлюдненню |  Інфекційна (епідемічний) ЗАХВОРЮВАНІСТЬ |  Організація надання медичної допомоги хворим на туберкульоз |  Профілактика алкоголізму. |  Фактори, що визначають особливості організації медичної допомоги сільському населенню |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати