Головна

Бщепрізнанние принципи міжнародного права як джерело Њ-Я

1.  Amp; 41. Скасування кріпосного права в Росії: причини, шляхи здійснення та наслідки.
  2.  D) нормами Загальної частини адміністративного права
  3.  I. Пристрій Європейського Суду з прав людини
  4.  II. Аналіз основних груп джерел вивчення теми.
  5.  II. Колізії інтересів і відмова від права
  6.  II. Принципи громадянства РФ.
  7.  II. Принципи, пов'язані з експлуатацією майна

Ќа всю область міжнародних відносин поширюється ті принципи, які ви знаєте під назвою загальні або основні принципи міжнародного права. Вони зафіксовані в "еклараціі принципів міжнародного права, що стосуються мирних і дружніх відносин між державами, 1970 року народження. -е По суті справи основний документ, в якому перераховані ці принципи один за іншим.

1. Џрінціп заборону використання сили і погрози силою в міжнародних відносинах. ЂгрессіЯ Р це міжнародний злочин, яке може зробити тільки держава.

ќтот принцип повністю поширюється на невластного відносин. ... Сли, скажімо, одна фірма з іншого чогось не поділили, вони хіба повинні силу застосовувати, вбивати один одного? <Юбого роду тиск заборонені і в міжнародних приватно-правові відносини.

2. Џрінціп невтручання у внутрішні справи. Ќа приватно ставлення поширюється? "Так, звичайно. Ніхто не повинен втручатися в справи інших. Љак ми говоримо, що в приватне життя людини ніхто не має права втручатися, так само і в справи фірми і міжнародної організації ніхто не має права втручатися і диктувати, що їм робити і як працювати, як чинити.

3. Џрінціп рівності і поваги суверенітету. , Міжнародних приватно-правові відносини повністю діє цей принцип. "Изические і юридичні особи суверенітетом не володіють, але щодо рівності (имеетсЯ на увазі юридичну рівність, не якесь інше) це повністю поширюється і на цю область правових відносин.

4. Џрінціп співпраці. Він має певний зміст у міждержавних відносинах, тому що говорити про те, що держави повинні співпрацювати і в деяких областях вони зобов'язані співпрацювати: в області захисту прав людини, в області боротьби з міжнародними злочинами. Точно так само і в приватно-правові відносини ми говоримо про те, що співпраця повинна вестися так, щоб це мало місце. Понад те, з приводу принципу співпраці можна сказати, що нині як би розширює його утримання в порівнянні з тим, як було в 70-му році, тому що додає: співпраця задля розвитку. , Приватно-правові відносини, особливо в економічних відносинах це дуже добре видно, тому що мова йде не просто про співпрацю, а про співпрацю взаємовигідному, яке буде вести до поліпшення добробуту, наприклад, якщо це стосується підприємств, длЯ получениЯ прибутку, длЯ развитиЯ.

5. Џрінціп поваги прав людини. Не можна співпрацювати, не поважаючи права один одного, не поважаючи права людини. Џрі співробітництво в галузі Њ-Я не можна чинити правами людини.

6. Џрінціп Pacta sunt servanda Р договори повинні дотримуватися, тобто мова йде про сумлінному виконанні прийнятих на себе зобов'язань. "ЛЯ Њ-Я це просто як хліб, тобто, якщо не будуть виконувати зобов'язання, міжнародного права ніякого не буде Р ні публічного, ні приватного.

7. Џрінціп самовизначення. Здавалося б, принцип самовизначення не стосується Њ-Я, але, тим не менш, він все одно стосується Њ-Я, бо, як сказано в пактах про права людини, там першої статті Р це про право нації на самовизначення, а потім вже кажучи вже про решту, тобто не може бути свободи, не може діяти людина, якщо пригнічена вся нація. Џоетому в даному випадку це прямо торкається і Њ-Я.

, Њ-Я є і свої специфічні принципи, тобто принципи, які поширюються саме на цю область невластних міжнародних відносин.

С ™ спеціальним принципам Њ-Я относЯтсЯ:

Џрінціп рівності правових систем. Він означає, що всі правові системи світу рівні, і якщо виникає питання про застосування норми права якогось зовсім іншого, відмінного від того, яке діє в конкретній державі, наприклад, в ђоссіі, то ми не можемо сказати, що ми не будемо застосовувати норму іноземного права, тому що вона з іншої правової системи. , Се системи права рівні: Континентальний, англо-американський Р система загального права, система мусульманського права. А далі йдуть підсистеми: китайське право окремо ставити, іноді про Японське кажуть, але ці дрібниці вже нас з вами не стосується.

, Заімодействіе відбувається при наданні правової допомоги. Ќапрімер, вам треба допитати свідків, який знаходиться за кордоном. -то повинен зробити прокурор або суддя? Він повинен направити туди запит і по вашому запиту якийсь французький або англійський суддя допитуватиме когось і надішле протокол. Џроісходіт взаємодія.

Џрінціп рівності суб'єктів. , Њ-Я немає відносин влади і підпорядкування. -е невластного відносин. ... Стественно, що всі суб'єкти там рівні, тобто на всіх однаково всю поширюється, і навіть в тому випадку, коли держава як владний суб'єкт вступає в невластного відносин, скажімо, держава укладає контракт з юридичною особою, в такому випадку держава не має ніяких імунітетів і має рівні права з цією юридичною особою. Тоді до нього можна позов пред'являється, вимагати чогось, що за інших обставин неможливо.

'Ледующий принцип Р право на захист. "Олжна сказати, що право на захист зазвичай ЯвлЯетсЯ конституційним принципом. Џочті в будь-якій державі в конституції ви можете побачити статтю, в якій йдеться про те, що всі мають право на захист, причому це стосується як власних громадян, так і іноземців. € у нас точно так само. "нас в Љонстітуціі навіть сказано, що кожен має право на захист своїх законних прав та інтересів. , Будь-якому випадку іноземець може звернутися в будь-який орган, який у нас є в державі, длЯ того, щоб поскаржитися на кого-то, вимагати, щоб його права не порушувалися, щоб, якщо вони були порушені, це було відновлено. -е всеосяжний принцип, який діє в міжнародних відносинах невластного характеру.

С ™ спеціальним принципам відноситься і принцип недискримінації. Він тісно пов'язаний з принципом рівності, але він має як би свій власний зміст, тому що відповідно до цього принципу недискримінації всі громадяни є рівними, всі користуються правом на захист незалежно від їх громадянства, національності, віросповідання, належності до тієї чи іншої правової системи .

Џрі цьому в міжнародних відносинах особливе значення ще має і те, що в зміст цього принципу включають не дискримінацію громадян і юридичних осіб не визнаних держав.

"Навіть якщо немає ніякого визнання, це не означає, що це невизнання і громадян, і юридичних осіб цієї держави. Вони так само щодо і з громадянами якоїсь третьої держави, і щодо них не повинна заборонена дискримінація тільки тому, що вони ЯвлЯютсЯ громадянами такого невизнаної держави.

Нарешті, є ще такий принцип, який по латині звучить, як лекс форе (форе Р суд), закон суду. ќтот принцип говорить, що кожен суд взагалі-то застосовуються своє право, і матеріальне, і процесуальне. Ѓивают винятку, коли суд може застосовувати норми іноземного права, але при наявності договору, коли договором це передбачено. А в основному ж суд завжди користуються своїм правом. -е ж стосується і процесуальних норм. Кожний суд працює за своїми процесуальними нормами, і не тільки суд, а будь-який інший орган працює за своїм процесу. € сключеніе може бути зроблено тільки при наявності міжнародного договору.

Сторі развитиЯ російської доктрини Њ-Я |  Іжнародний договір як джерело Њ-Я види, механізм применениЯ

ОнЯтіе і предмет Њ-Я. Њесто і роль Њ-Я в юридичній системі. |  Оотношеніе Њ-Я з національним правом і міжнародним публічним правом |  Етод регулювання в Њ-Я поняття, особливості применениЯ |  НіфікаціЯ і гармонізації в Њ-Я. Њеждународние організації, які беруть участь в процесі созданиЯ норм Њ-Я, їх узагальненні та кодифікації. |  Сторі развитиЯ зарубіжної доктрини Њ-Я. 'Овременного доктрини Њ-Я |  Іжнародний звичай як джерело Њ-Я поняття, механізм применениЯ |  Бича міжнародного комерційного обороту поняття, особливості применениЯ |  Кти міжнародних організацій як джерело Њ-Я види і особливість применениЯ |  УдебнаЯ практика національних і міжнародних судів як джерело Њ-Я |  Егосударственние регулятор Њ-Я доктрина, норми soft law, lex merсatoria, субправо. |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати