На головну

Атмосфера, її вплив на здоров'я людини.

1.  Amp; 13. Монголо-татарська навала та її вплив на історію Росії.
  2.  B) комбінованим впливом рецессивной і ритмічною тен-денцій
  3.  D) просунута артикуляція (опереднеязичіваніе) кореневих голосних під впливом г або j подальшого складу
  4.  II. Вплив монголо-татарського ярма на розвиток російських земель.
  5.  L-форми бактерій, їх особливості та роль в патології людини. Фактори, що сприяють утворенню L-форм. Мікоплазми та захворювання, викликані ними.
  6.  А. Вплив на органи репродуктивної системи і молочні залози.
  7.  Аварійно хімічно небезпечні речовини. Дати визначення ахова, способи впливу на організм людини.

Атмосферою - газова оболонка землі. Утворена сумішшю газів, званої повітрям. Повітря складається з суміші газів (азот, кисень, вуглекислий газ, інертні гази), зважених аерозольних часток, водяної пари. Його основні складові - азот і кисень. Роль атмосфери: захищає біосферу від космічного, ренгенівського і короткохвильового ультрафіолетового випромінювання; бере участь в утворенні магнітосфери Землі, і додаткового магнітного поля; є передавальної середовищем, через яку надходить сонячна радіація; забезпечує збереження на Землі води; служить одним з головних чинників клімотообразованія; є резервуаром, які приймають газоподібні продукти для обміну речовин; є місцем, де здійснюється енергообмін між живою і неживою природою; є джерелом харчування для деяких організмів (деякі мікроорганізми засвоюють азот атмосфери; з вуглекислого газу і води рослини синтезують органічні речовини); впливає на властивості ґрунту; є джерелом деяких видів сировини (азоту, кисню, гелію і аргону); необхідна для дихання людини, тварин, рослин; дозволяє людині орієнтуватися в навколишньому середовищі, сприймаючи органами почуттів різні сигнали; через повітряне середовище відбуваються процеси теплообміну організму з зовнішнім середовищем.

На здоров'я людини впливають: Різкі зміни фізичних властивостей атмосфери, різкі зміни хімічних властивостей, забруднення токсичними речовинами, загрязнененіе патогенними мікроорганізмами. В атмосфері постійно присутні пил, різноманітні токсичні речовини, гази, мікроорганізми. Хімічні речовини природного походження, що містяться 59. в повітрі, можуть активно впливати на людину. Так, морські солі, що містяться в морському і приморському повітрі, ароматіческеіе речовини рослин (базилік, троянда, розмарин, шавлія і т.д.), фітонциди впливають, особливо на хворих із захворюваннями ВДП і легенів. Летючі речовини, що виділяються дубом, тополею, березою, сприяють підвищенню окисно-відновних процесів в організмі, а летючі речовини сосни і ялини пригнічують тканинне дихання. Тому висока концентрація терпенів в повітрі хвойних лісів можуть шкідливо діяти на хворих з серцево-судинною патологією. Токсична дія надають леткі речовини дурману, хмелю, магнолії, черемхи та інших рослин.

Техногенні гіпермікроелементози |  Вплив сполук вуглецю, сірки та азоту в атмосфері на здоров'я людини.

Дефіцит мікроелементів причини і ознаки). |  Недостатність вітаміну Е (токоферолу) |  Залізодефіцитні стану. |  Група речовин, які називаються умовно неаліментарнимі. |  Речовини в складі продуктів, мають фармакологічну активність. |  Антіаліментарние чинники. |  Харчові мікотоксикозів. |  Клінічні реакції на їжу. |  Забруднювачі харчових продуктів, причини, вплив на здоров'я. |  Харчові добавки, їх вплив на стан здоров'я.- |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати