Головна

Остеохондроз р о. п.

  1.  Дослідження пацієнта з остеохондрозом.
  2.  Клінічна картина ОСТЕОХОНДРОЗУ ПОПЕРЕКОВО-КРИЖОВОГО відділу хребта.
  3.  Консервативне лікування неврологічних проявів остеохондрозу хребта.
  4.  Особливості фізичних методів реабілітації, роль вправ в ізометричному і фізіологічному режимі роботи м'язів шиї в профілактиці загострень шийного остеохондрозу.
  5.  остеохондроз
  6.  остеохондроз хребта

остеохондроз хребта - Це дегенеративний процес, розвинувши-ійся в міжхребцевому диску і прилеглих до нього хребцях, що в сукупності зветься хребетного двиг-о сегмента ПДС.

Функції диска: Амортизація, Фіксація, Забезпечення руху. ОХП - дистрофія-кое його пораж-е або изм-е, кот-е поч-ється з пульпозного ядра, розпод-ся на фіброз кільце і потім на ін елементи ПДС і нерідко формують конфлікт з прилеглими нервово-посудину-ми забол-ями .

Теорія виник-я ОХП: инволюционная, гормон, посудину, генетич, инфекц, механічні, аномалійно, і ін. За етіології заб-е мультіфакотріальное. Виділяють 2 осн-них фактора: декомпенсація в трофіч системах і локальні перевантаження ПДС.

Патогенез. Етапи: · Хондроз - процес тільки в диску. · Остеохондроз - процес в диску і в кості.

Періоди: 1період внутрішньодискового перемещ-я пульпозного в-ва. всихання

пульпозного ядра, поява тріщин у внут відділі фіброз кільця.

2П-од нестабільності ПДС. Пульпозне ядро ??повністю тріснув. 3П-од формую-я грижі. 4П-од фіброзу диска і тотального зміни в ін структурах.

Фіброз - іммобілізація рубцем.

клініка ОХП визна-ся рівнем поразки. Перш за все, це вертебральні синдроми. Хар-ються слід проявами: біль в області вражений відділу (локальний біль при акт і пас рухах, обмеження рухів, вертебральна деформація (сколіоз, згладжені-сть лордозів / кифозов), напруга-е паравертебр-их м'язів, болез-сть виступаючих стор- р, остистих відростків), шийний простріл, цервікалгія, торакалгий, поперековий простріл (люмбаго), люмбалгія (підгострий ниючі болі в попереку), сакралгія, кокцігалгія.

Також виділяють екстраверт синдроми, вони разв-ся так: пост-ва афферент імпульсація з вражений ПДС по сіновертебр нерву, через зад роги распростр-ся на передні і пліч роги соотв-ного сегмента сп мозку. При цьому в одних б-х форм-ються мис-тонічні, у інших вазомоторні, у третіх - нейродистрофические.

Течія ОХП м. Б. хрон (немає повних ремісій), рецидив-ющим (чередов-е загострень і ремісій), хрон-рецидивуючим (поява нового синдрому або посилення клинич проявів на тлі повільно поточного заб-я). Кожні загострення має 3 етапи: прогресування, стаціонарний, регресування.

Вертебральний синдром - біль в обл. вражений. відділу твердженням-ка

1. Локальні. біль при акт. і пасивні. двіеніях.

2. обмежений. руху.

3. вертебральна. деформація (сколіоз, згладжена лордозів, кіфоз, несиметрії-ть поперечн. відростків).

4. напр-ня паравертебральной мускулатури.

5. хворобливість виступаючих структур, пораженнго ПДС

екстравертебральних синдром - Налич. симптомів на віддалі.

Корінцевий синдром:

-компрессію корінця може дзв-ть грижа диска, кост розростання, гіпертрофується-я жовта зв'язка, рубцево-спайкові вим-я в Епідуріт клітковині;

-дефіцітарная стадія: гипорефлексия, гіпотрофія, гіпотонія м'язів, гіп- і анестезія в зоні соотв-щих дерматом;

-іррітатівная стадія: рефлекси в нормі або жваві, гіперестезія.

Діаг-ка. Клініка + Рентгенпрізнакі:

-локальні зміна конфігурації хребця (сплощення физиологич лордозу, поява е кифоза, сколіозу)

-Зменшити-е висоти м / п диска

-образ-е ??крайових кісткових розростань «остеофитов» («вуса»)

-субхондральний остеосклероз

-патологіческая рухливість (туберкульоз) - зміщення тіл суміжних хребців.

А також МРТ, КТ, УЗД.

лікування: Исчерп і адекват інформація про недугу б-му; качест-ве, адекват, своеврем знеболювання ,; ортопедичні режим в гострий період.

Анальгетиками першого ряду явл-ся НПЗП:

-неселект інгібітори ЦОГ-1 і -2: ібупрофен, диклофенак, напроксен, індометацин, піроксикам, лорноксикам, кетопрофен, кеторолак

-високоселектівние инг-ри ЦОГ-1: низькі дози ацетилсаліцилової к-ти

-селкт инг-ри ЦОГ-2: німесулід, мелоксикам

-високоселект инг ЦОГ-2: коксиби.

Їх потрібно поєднувати з 1 табл. Омепразолу (для шлунка)

Застосовують міорелаксанти: баклофен, тизанідин, толперизон.

Хондропротектори: стим-ють продукцію осн компонентів хряща в хондроцитах + сприяють спізнюся-ю дегенерації хрящової тканини і відбудовні ю її структури.

Фіксація шиї з пом коміра Шанца.

Мануали. терапія, масаж, ІглоРефлТ, фізіолеч-е.

При хронич болев синдромі - антидепресанти.

Будинки: розтирання, мазі, аплікації, трави, банкових масаж, самомасаж, іглоапплікатори, рефлексотерапія перцевим пластирем, метало- і магнітотерапія.

Хір. лік-е. Абсолют. показ: гострий здавлення СП мозку і корінців кінського хвоста, відносить. показ: висловлю-сть і стійкість корінців. синдромів при відсутності ефекту від адекват консерватів терапії, що проводиться протягом більше 3-4 міс.

 Поразка нервової системи при СНІДі. Клінічні прояви. |  Псевдобульбарний синдром. Методика досл-я при псевдобульбарном синдромі.


 Паллидарная система. Основні причини поразки і клінічні прояви |  Принципи лікування енцефалітів |  Корінцевий синдром. |  Білет19 |  Спинальная травма. Клініка. Діагностика. Лікування. Поняття про спинальному шоці. |  Трійчастий нерв |  Лікування. |  Остеохондроз ш. о. п. клинич. прояви вертебральних синдромів ш. о. п. |  Синдром Мосто-мозочкового кута. Етіологія. Клінічні прояленія. |  Мозочок. Будова. функції. анатомо-фізіологічні зв'язку мозочка. |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати