Білет37 |  Паллидарная система. Основні причини поразки і клінічні прояви |  Принципи лікування енцефалітів |  Корінцевий синдром. |  Білет19 |  Спинальная травма. Клініка. Діагностика. Лікування. Поняття про спинальному шоці. |  Трійчастий нерв |  Лікування. |  Остеохондроз ш. о. п. клинич. прояви вертебральних синдромів ш. о. п. |  Псевдобульбарний синдром. Методика досл-я при псевдобульбарном синдромі. |

загрузка...
загрузка...
На головну

Поразка нервової системи при СНІДі. Клінічні прояви.

1.  A) Добре організовані системи
  2.  ART-підсистеми
  3.  B) Погано організовані (або дифузні) системи
  4.  B) Шляхом вирішення системи рівнянь імовірнісного рівноваги
  5.  D) установам і підприємствам кримінально-виконавчої системи, організаціям інвалідів
  6.  E) не мали операційної системи
  7.  I Етап. Ухвалення рішення про створення системи якості

Етіологія і патогенез. ВІЛ - інфекція - це захворювання, кіт. дзв-ся вірусом імунодефіциту людини. Цей вірус відноситься до Неонкогенні ретровірусів людини, так званим лентивірусу (повільним вірусам), основною точкою прог-я кіт-х явл-ся імунна система. Віруси мають довгих-ий инкуб-й період, здатні до персистенції в організмі. При попаданні їх в організм в першу чергу страждає Хелперні популяція Т-лімфоцитів. Крім того вони мають чіткий тропизмом до певних груп клітин - макрофагів, моноцитів, клітинам іейрогліі, що викликає хронічне демієлінізуюче пораж-е нерв сис-ми. Активізація ендогенної - умовно-патогенної флори (вірус герпесу, дріжджоподібні гриби) і ^ почуттів-ти до екзогенниммікробам (мікобактерії, криптококки, цитомегаловіруси, токсоплазми і ін.) Викликаючи вторинні пораж-я різні систем орган-а.

Клініка і діагностика. Неврологіч-е наруш-я познач-ся в 1/3 випадків забол-я і зазвичай відповідають III (стадія вторинних захворювань - церебральна форма) і IV (термінальна стадія - специфічне ураження ЦНС) стадіях. У рідкісних випадках в період інфікування може розвинутися гострий вірусний менінгоенцефаліт, що виявляється епілептичними припадками і порушеннями свідомості аж до коми. У цереброспінальній рідині виявляється лімфоцитарний плеоцитоз. До найбільш частих синдромів пізнього ураження нервової системи відносяться комплекс "СНІД-деменція", сенсорна полінейропатія або їх поєднання. Причиною комплексу "СНІД - деменція" є ураження головного мозку у вигляді многоочагового гігантоклітинної енцефаліту і прогресуючій дифузійної лейкоенцефалопатії. У початковій стадії хвороби хворий скаржиться на сонливість, порушення концентрації уваги, розлади пам'яті. Потім приєднуються легке підвищення м'язового тонусу, смоктальний і хапальний рефлекси, адиадохокинез, апатія, індиферентність до свого стану, брадикінезія, тремор. В розгорнутій стадії хвороби на тлі вираженого слабоумства виникають мутизм, епілептичні припадки, параплегія, атаксія і порушення функцій тазових органів. У цереброспінальній рідині виявляється незначний плеоцитоз. При комп'ютерної та магнітно-резонансної томографії виявляються атрофія кори головного мозку і розширення шлуночків.

Синдром сенсорної полінейропатії проявляється болями парестезиями в руках і ногах по типу "рукавичок" і "шкарпеток" в поєднанні зі зниженням або випаданням колінних рефлексів, млявими парезами і вегетативними "порушеннями. На різних стадіях хвороби можуть виникати множинні мононевропатии (ураження трійчастого і лицьового нервів) , а також ураження м'язів у вигляді поліміозіта і міопатії.:

лікування. Патогенетичного лікування в теперішній час немає. Застосовується зидовудин (по 200 мг 6 разів на добу), а також симптоматична терапія.

Синдром Мосто-мозочкового кута. Етіологія. Клінічні прояленія. |  Остеохондроз р о. п.
загрузка...
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати