Головна

туберкульозний менінгіт

1.  бактеріальний менінгіт
  2.  Більш небезпечний східноафриканської кліщовий поворотний тиф, що супроводжується менінгітами і паралічами.
  3.  Збудник епідемічного цереброспинального менінгіту. Таксономія. Характеристика. Лабораторна діагностика. Специфічна профілактика і лікування.
  4.  Питання 77. Туберкульозний перитоніт. Клініка, діагностика та лікування.
  5.  Диференціальний діагноз гнійних і серозних менінгітів у дітей.
  6.  Диференціальний діагноз менінгококового менінгіту з гнійними бактеріальними менінгітами іншої етіології
  7.  Клінічна картина менінгітів

Менінгіт - инфекц сприймали е м'якою і павутини про-чек гол і сп мозку. Є гнійні (бактерії) і серозні (вірус, сіфілітіч, ??туберку).

Туб менінгіт в бол-ве випадків разв-ся поступово, проявляючись наростаючою гол болем на тлі невисокий темп-ри, до якої лише через дек-ко днів присоед-ся блювота, адинамія, оглушення. На початку 2-го тижня б-зни виявляючи-ся поразки краніальних нервів, як правило, глазодв-го і (або) відвідного; в кінці 2-го тижня виникають расс-під ф-ції таз органів і спут-ть свідомості. У половині випадків туб менінгіт виникає на тлі актив туб процесу, найчастіше у б-них з гематогенно-діссемінірует туб-зом легень. У наст час заб-е однаково часто спостерігається як у дітей, так і у дор. На ран стадіях б-зни значить труднощі представляє діфференц-ие туб менінгіту від вир менінгітів. Навіть незначит ознаки порушення глазодв-ної іннервації і зниження вмісту глюкози в лікворі - найбільш важ доводи на користь туб поразки об-чек.

Він явл-ся вторинним при наявності привчає вогнища туб інфекції.

При люмбо пункції: покращення тиску, СМЖ опалесцирует, через добу в спинномозковій рідині можна обнаруж фібріноз плівку; сниж кількості глюкози, хлоридів; цитоз лімфоцитарний 800-1000клеток, білок 1 гр / л.

лікування. Потрійна тер-я протівотуб ср-вами на протязі року і більше! Ізоніазид (тубазид) по 0,3 г 3 рази на день (дорослим), стрептоміцин в / м 1 раз на добу в дозі 1 000 000 ОД, рифампіцин. Нерідко доп-но призначають атамбутол. Хіміотерапевтіч пр-ти поєднують з глюкокортикоид гормонами - 15-30 мг / добу преднізолону всередину. При явищах менінгоенцефаліту необхідна інтенсив тер-я набряку мозку. Для проф-ки що викликаються іноді тубазидом і його аналогами полиневропатий і судом призначають вітамін B6 і фенобарбітал.

Прогноз. При своеврем початку лік-я, що триває багато місяців, як правило, настає повне виздор-е. У разі запозд диаг-ки, особливо якщо спостерігаються затемнення свідомості, вогнищ пір-я мозку і гідроцефалія, результат неблагопр, а серед що залишилися в живих бол-під мають резидуальную симп-ку.

Распол-е ядер череп нервів в стовбурі гол мозку |  Сенсорна сис-ма. Атаксія.

Субарохноідальное крововилив (не травматичний). |  Основні корінцеві синдроми при шийному ОХ. |  Поразка крижового сплетення (КС) і його гілок |  Дисциркуляторна енцефалопатія. |  Склад ліквору. |  Глибока чутливість. |  міастенія |  Основні методи дослідження |  Альтернирующая-е синдроми. |  бактеріальний менінгіт |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати