Головна

Суб'єкт злочину - осудна фізична особа, яка досягла 14-річного віку.

1.  Сучасні технології фізичного розвитку і виховання дітей дошкільного віку.
  2.  Sf 22. Реальність об'єктивна і суб'єктивна. Проблема ідеального.
  3.  Автономна область і автономний округ, їх юр. природа як національно-державних суб'єктів РФ.
  4.  Автори, правонаступники - суб'єкти авторського права
  5.  Агентство як суб'єкт державного управління.
  6.  Адаптивне фізичне виховання в шкільному віці
  7.  Адаптивне фізичне виховання дітей з ДЦП

71 питання. вимагання - Злочин, що посягає на чужу власність.

предметом злочину може бути майно, право на майно або дії майнового характеру.

об'єктивна сторона характеризується вимаганням, яке полягає у вимозі:

- Передачі чужого майна;

- Права на майно;

- Вчинення інших дій майнового характеру.

Вимога обов'язково пред'являється під погрозою застосування насильства або знищення чи пошкодження чужого майна, а так само під загрозою поширення відомостей, що ганьблять потерпілого або його близьких, або інших відомостей, які можуть завдати істотної шкоди правам чи законним інтересам потерпілого або його близьких.

Вимагання є закінченим з моменту пред'явлення вимоги про передачу майна під загрозою заподіяння шкоди потерпілому або його близьким.

Як вимагання під загрозою поширення відомостей, що ганьблять потерпілого або його близьких, слід кваліфікувати вимога передачі майна, що супроводжується загрозою розголошення відомостей про вчинений потерпілим чи його близькими правопорушення, а також інших відомостей, оприлюднення яких може завдати шкоди честі та гідності потерпілого або його близьких. При цьому не має значення, чи відповідають дійсності відомості, під загрозою розголошення яких здійснюється здирництво.

Вимагання може бути скоєно:

- Із застосуванням насильства, яке не є небезпечним для життя і здоров'я, - побої, заподіяння легкого тілесного ушкодження, що не спричинило за собою короткочасний розлад здоров'я або незначну стійкої втрати працездатності, а також інші насильницькі дії, пов'язані із заподіянням потерпілому фізичного болю або з обмеженням його свободи , якщо це не створювало небезпеку для життя і здоров'я;

- Із застосуванням насильства, небезпечного для життя і здоров'я, - заподіяння потерпілому менш тяжкого тілесного ушкодження або легкого тілесного ушкодження, що спричинило за собою короткочасний розлад здоров'я або незначну стійку втрату працездатності, а також інше насильство, яке хоча і не завдало зазначеного шкоди, але в момент застосування створювало реальну небезпеку для життя і здоров'я потерпілого.

Розбій, тобто напад з метою розкрадання чужого майна, вчинене із застосуванням насильства, небезпечного для життя чи здоров'я, або з погрозою застосування такого насильства. |  Склад вимогательствасконструірован як формальний

статеві зносини |  Невиплата заробітної плати, пенсій, стипендій, допомог та інших виплат (ст. 145.1) |  Втягнення неповнолітніх у вчинення антигромадських дій (ст. 151 КК). |  Розголошення таємниці усиновлення (удочеріння) (ст. 155) |  Питання. Поняття розкрадання. |  Об'єктивні та суб'єктивні ознаки крадіжки |  Суб'єктивна і об'єктивна сторони шахрайства |  Питання. Привласнення або розтрата, тобто розкрадання чужого майна, довіреного винному. |  Об'єктивні ознаки грабежу |  Суб'єктивні ознаки. |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати