Головна

ER-діаграми. Класифікація зв'язків і сутностей.

У діаграмах ER-моделі сутність представляється у вигляді прямокутника, що містить ім'я сутності. При цьому ім'я сутності - це ім'я типу, а не деякого конкретного примірника цього типу.

Зв'язок - це графічно зображається асоціація, що встановлюється між двома типами сутностей. Як і сутність, зв'язок - це типове поняття, всі екземпляри обох пов'язують типів сутностей підкоряються встановлюються правилами зв'язування.

Між двома сутностей, наприклад, А і В можливі чотири види зв'язків:

1. Зв'язок ОДИН-К-ОДНОМУ (1: 1): в кожен момент часу кожному представнику (екземпляру) сутності А відповідає 1 чи 0 представників сутності В:

Студент може не "заробити" стипендію, одержати звичайну чи одну з підвищених стипендій.

2. Зв'язок ОДИН-КО-багато (1: М): одному представнику сутності А відповідають 0, 1 або кілька представників сутності В.

Квартира (кімната) може бути порожнім, в ній може жити один чи кілька мешканців.

За правилами Мінвузу кожен студент може бути зарахований рівно в одну навчальну групу. Тому кардинальність зв'язку з цим з боку сутності СТУДЕНТ дорівнює одиниці.

Так як між двома сутностями можливі зв'язки в обох напрямках, то існує ще два типи зв'язку:

3. Зв'язок БАГАТО-К-ОДНОМУ (М: 1)

4. Зв'язок БАГАТО-КО-багато (М: N).

 Класифікація моделей даних в АІС |  Моделі документообігу АІС-БУ


 Поняття інформації. Інформація та дані. |  ТЕХНІКА ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ ОБРОБКИ ДАНИХ. |  Класифікація та архітектури інформаційних систем. |  Рівні моделей предметної області в АІС |  Реляційна модель даних. Основні терміни реляційної моделі. |  Переваги реляційної моделі даних. |  Реляційна алгебра. Операція з'єднання. |  Реляційна алгебра. Операція ділення. |  Нормалізація моделі. Мета нормалізації. Аномалії БД. |  Етапи нормалізації. 1НФ. |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати