Головна

Закон Вебера - Фехнера

Е = до х Ln J + C,

де: Е - інтенсивність відчуттів

J - інтенсивність подразника

до, З - const

Величина відчуттів змінюється повільніше, ніж сила подразника

24. Ергономічні основи курсу (ергономіка, антропометрія, біомеханіка: фізіологія і гігієна праці)

Ергономіка - наука про правильну організацію людської діяльності.

Ергономіка (від грец. ????? - робота і ????? - закон) - відповідність праці фізіологічним і психічним можливостям людини, забезпечення найбільш ефективної роботи, що не створює загрози для здоров'я людини і виконуваної при мінімальній витраті біологічних ресурсів. Ергономіка - це наукова дисципліна, що комплексно вивчає людину в конкретних умовах його діяльності в сучасному виробництві. Основний об'єкт дослідження ергономіки - система «людина - машина - середовище». Ергономіка вивчає дії людини в процесі роботи, швидкість засвоєння ним нової техніки, витрати його енергії, продуктивність і інтенсивність при конкретних видах діяльності. Анртопометрія і біомеханіка

Антропометрія або вимір людини дозволяє отримати дані для правильного розташування органів управління і визначити розміри робочого простору. Біомеханіка вивчає додаток сил тілом людини, вона вносить в ергономіку два Вижній компонента: фізіологію і гігієну праці. Фізіологія вивчає процес виробництва енергії організмом людини. Гігієна праці - профілактична медицина, изуч-а умови і характер праці, їх вплив на здоров'я і функціонал-е стан людини, разрабат-я заходів профілактики шкідливого і небезпечного діяння факторів виробничого середовища і трудового процесу на працюючих.

 таксономії НЕБЕЗПЕК |  Шляхи зниження втоми


 ОСНОВНІ ПОНЯТТЯ |  ПРОБЛЕМИ ВІДНОСИНИ ЛЮДИНИ І ОС |  Екологічні фактори, закон толераетності |  Локальні забруднення атмосфери (Уральський регіон) |  Устаткування для очищення повітря, що викидається |  Вибір чистих технологій і обладнання, ССЗ |  Моніторинг ОС, санітарно-токсичний моніторинг |  Основні споживачі і забруднювачі води |  Промислові відходи, методи знешкодження, полігони для твердих відходів |  Категорії стандартів, характеристика ССБТ |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати