Головна

IV етап статистичного дослідження - аналіз отриманого матеріалу, висновки і пропозиції на основі результатів дослідження.

12План і програма статистичного дослідження. Об'єкт дослідження, одиниця спостереження, методи відбору одиниць спостереження і збору інформацііОрганізація статистичного дослідження ділиться на кілька стадій:

Основними питаннями плану є:

1. визначення мети дослідження;

2. визначення об'єкта спостереження;

3. визначення терміну проведення роботи на всіх етапах;

4. вказівку виду статистичного спостереження і методу;

5. визначення місця, де будуть проводитися спостереження;

6. з'ясування, якими силами і під чиїм методичним і організаційним керівництвом будуть проводитися дослідження.

визначення одиниці спостереження і складання програми збору матеріалу;

одиниця спостереження - Кожен первинний елемент статистичної сукупності.
 Одиниця спостереження наділена ознаками подібності та відмінності, які підлягають обліку і подальшого спостереження, тому ці ознаки називаються враховуються (обліковими).

враховуються ознаки - Ознаки, за якими розрізняються елементи одиниці спостереження в статистичної сукупності. Ознаки класифікуються:

Приклад: в нашому дослідженні одиницею спостереження є студент, який навчається в даному медичному вузі протягом усіх років. Враховуються ознаки за характером поділяються на:
 а) атрибутивні - підлогу, наявність шкідливих звичок, стан здоров'я і т.п .;
 б) кількісні - вік, число викурених сигарет, тривалість захворювання, стаж куріння і т.п .;
 в) за сукупністю факторних ознак - наявність шкідливих звичок і стаж куріння;
 г) результативні ознаки - стан здоров'я, наявність захворювання і т.п.

Програма збору матеріалу є послідовне виклад враховуються ознак - питань, на які необхідно отримати відповіді під час проведення даного дослідження. Це може бути спеціально складений дослідником опитувальний лист, анкета, карта. Документ повинен мати чітку назву. Питання (враховуються ознаки) повинні бути чіткими, короткими, відповідати меті та завданням дослідження; на кожне питання слід передбачити варіанти відповідей. Ці варіанти готових відповідей звуться "угруповання".

Угруповання ознак здійснюється з метою виділення однорідних груп для вивчення тих чи інших закономірностей досліджуваного явища. Угруповання відповідей по атрибутивною ознаками називається типологічної, за кількісними ознаками - варіаційної.

Приклад типологічної угруповання:

Приклад варіаційної угруповання:

Приклад карти, що заповнюється студентом-медиком при вивченні поширеності куріння, представлений нижче. Всі питання карти мають угруповання і рекомендації по її заповненню.

 III етап статистичного дослідження - обробка отриманий даних. |  Методи відбору досліджуваних явищ і формування вибіркової сукупності


 Предмет науки. |  Сучасний стан громадського здоров'я та охорони здоров'я. |  Кожен рівень вимагає різних підходів для оцінки стану здоров'я. |  головною метою |  Групування факторів ризику обумовлюють здоров'я |  Теорія фрейдизму. |  теорія Сельє |  Визначення одиниці спостереження і складання програми збору матеріалу; |  Динаміка населення. Види руху населення. |  Показник смертності за статтю |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати