Цілі і завдання СД |  Розвиток і становлення сестринської справи за кордоном. |  Внесок Ф. Найнтінгейл в розвитку СД |  Внесок В. Хендерсон у розвитку СД |  Історія СД в Росії |  Функціональні обов'язки постової медичної сестри |  Функціональні обов'язки медсестри приймального відділення |  Перерахувати основні фактори, що сприяють поширенню ВЛІ |  Найбільш поширені ВЛІ, збудники ВЛІ, основні резервуари госпітальних інфекцій. |  Ланки епідеміологічного процесу. |

загрузка...
загрузка...
На головну

Визначення філософії СД, його принципи та сутність. Етичні компоненти філософії СД.

O ФІЛОСОФІЯ(Від грец. Кохаю и мудрість, Любов до мудрості) - це форма духовної діяльності людини, в якій знаходять своє відображення питання цілісної картини світу, положення людини в світі, відносин між людиною і світом в результаті цієї взаємодії з метою формування цілісного погляду на світ і на місце людини в цьому світі . Розрізняють політичну філософію, філософію сімейного життя, філософію медицини та інші.

O Сутність філософії СД - Полягає в тому, що вона є фундаментом професійної життя м / с, виразом її світогляду і лежить в основі її роботи, спілкування з пацієнтом.

Сестра, яка розділяє сестринську філософію, приймає на себе:

?етичні обов'язки - Це обов'язкові, правильні вчинки, дії: говорити правду; робити добро; не завдавати шкоди; поважати зобов'язання інших; тримати слово; бути відданою; поважати право пацієнта на самостійність.

?Етичні цінності - це, відповідно до теорії сестринської філософії, цілі, до яких прагне сестра, тобто результати її діяльності (ідеали - вищі цілі, до яких прагне людина, або група людей): професіоналізм; здоров'я; здорове навколишнє середовище; незалежність; людську гідність; турбота (догляд, увагу, піклування);

?чесноти - це особисті моральні якості мед. працівника, якими він повинен володіти, що визначають, що є добром, а що злом в людях: доброта; знання; вміння; співчуття; милосердя; терпіння; гуманність( «Золоте правило моральності» першого тисячоліття до н. Е .: поступай по відношенню до інших так, як би ти хотів, щоб вони надійшли по відношенню до тебе).

O Основні принципи СД - повага до життя, гідності, прав людини. Реалізація принципів залежить від взаємодії сестри і суспільства. Ці принципи передбачають відповідальність сестри перед суспільством, пацієнтом і відповідальність суспільства перед м / с. Товариство зобов'язане визнавати важливу роль СД в системі охорони здоров'я, регламентувати, заохочувати його через видання законодавчих актів.

?Еще в клятві Гіппократа етичний принцип, повага до життя, Звучить так: «Я не дам нікому просимо у мене смертельного засобу і не покажу шляху для подібного задуму, точно також я не вручу ніякій жінці абортивного пессарія».

?гідність як етичний принцип формується в людині тоді, коли він сам поважає високі моральні якості особистості та все життя відповідає їм, усвідомлює свою відповідальність перед собою як особистістю, що займає певне місце в світі.

?Уважая права людини, Пацієнта, його життєві цінності, звичаї, переконання, вік, національність, мед. працівники зобов'язані уважно і по-партнерськи ставитися до пацієнтів, співпрацювати з ними для досягнення головної мети - здоров'я.

Основні поняття (пацієнт, СД, навколишнє середовище, охорона здоров'я, здоров'я, хвороба).

O здоров'я - Стан організму, при якому правильно, нормально функціонують всі його органи.

O хвороба - Порушення життєдіяльності організму.

O Охорона здоров'я - охорона здоров'я населення і підтримання громадської гігієни і санітарії.

O пацієнт - Людина (індивід), що потребує в сестринській догляді і отримує його.

O СД - Частина медичного догляду за здоров'ям, наука і мистецтво, спрямовані на вирішення існуючих і потенційних проблем зі здоров'ям в умовах зміни навколишнього середовища.

O Довкілля - Сукупність природних, соціальних, психологічних і духовних чинників і показників, які зачіпають активність людини.

14. Визначення термінів «етика», «біоетика», «деонтологія», їх основні принципи.

O медична етика (Лат. Ethica, від грец. Ethice- вивчення моральності, моралі) - сукупність норм і принципів поведінки, прийнятих в даному суспільстві в певному проміжку часу.

O деонтологія (Грец. deon - Борг; термін «деонтологія» широко використовувався у вітчизняній літературі останніх років), - сукупність етичних норм і принципів поведінки медичних працівників при виконанні ними своїх професійних обов'язків.

Отже, мед. етика визначає моральні відносини, а мед. деонтологія - професійні відносини в рамках між медиками, пацієнтами та родичами.

O Біоетика - Як мед. етика - наука про закони, принципи і правила регулювання професійної поведінки мед. працівника, але в умовах використання медичних технологій. У широкому сенсі слова - це наука про етичні, біомедичних дослідженнях та їх практичне застосування.

Основні принципи сестринської етики і деонтології, біоетики:

1) гуманність (розглядає людину як найвищу цінність, заохочуючи його творче і моральне розвиток) і милосердя (означає «робити добро»), любов і турбота;

2) співчуття;

3) доброзичливість;

4) безкорисливість;

5) працьовитість;

6) чемність

7) Справедливість (неупередженість, повагу до людської рівності і рівний розподіл дефіцитних засобів);

8) Правдивості (повідомлення правди пацієнтові)

9) автономії (вимагає поваги до особистості кожного пацієнта і його рішенням. Кожна людина може розглядатися тільки як мета, але не як засіб її досягнення. З принципом автономії пов'язані такі аспекти надання медичної допомоги, як конфіденційність, повага до культури, релігії, політичних та інші переконання пацієнта, інформовану згоду на медичне втручання та спільне планування і здійснення плану догляду, а також самостійне прийняття пацієнтом рішень, або прийняття рішень законним представником даного пацієнта) та інші.

Кінець 80-х років. Реорганізація сестринської справи |  Моральні та професійні якості медичної сестри
загрузка...
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати