Головна

Основний інструментарій економічних розрахунків і обґрунтувань в інвестиційних стратегіях

Це сукупність-ть методич. прийомів і способів розрахунку, к-які забезпечують коректне рішення задач ІС.

інструментарій:

1. співвіднесення витрат і прибутку.розраховується До еф-ти інвестицій= Рік. інвест. прибуток / суму вкладень.

2. дісконтірованіе-розглядаються як ден. ср-ва, отримані або витрачені в різні періоди часу, т. е. вони мають різну вартість. Природа цієї різниці: гроші, отримані раніше, м. Б. задіяні в обороті і раніше принести прибуток. Рассчит-ться: Буд-щая стоїмо-ть грошей FV = PV * (1 + d)n, PV-поточн. ст-ть, n-число періодів, d-ставка% (прибутковість) + розрахунок ЧДД.

3. облік часу. Ускор-ня термінів реалізації проекту призводить до більш раннього вироб-ву товарів, їх реалізації. Значить отримання доходу. Рассчит-ться Ефект від ускор-я реалізації проекту (Євр) = Розрахунково. нома прибутковості (Rнорм) * Час сокращ-я реалізації проекту (тліти).

4. Облік інфляції (Зниження купівельної ст-ти грошей) Рівень інфляції х-ся 2 показниками: Темп її зростання (= Ціни КП-Ціни НП) / Ціни НП * 100%. Ця ф-ла показує, на скільки% збільшені ціни. І Індекс зростання інфляції = Ціни КП / Ціни НП- у скільки разів збільшити. ціни на рес-си.

Необх-ть обліку інфляції необх-ма внаслідок її неоднорідності в різні періоди і внаслідок перевищений-я рівня інфляції курсу нац. валюти. Інфляція впливає на показники екон. еф-ти внаслідок зміни стоїмо-ти запасів і осудність-тей фірми, завищення податків за рахунок відставання аморт. отчисл-ий (необх-мо робити переоцінку ОПФ), зміни фактич. умов предоставл-я позик (номінальний. і реальн. ставка%).

5. облік факторів ризику і невизначеності.Еф-ть від инвестиц. проекту проявляє себе через визна. період часу. час підсилює ефект ризику. фак-ор невизначеності багато в чому пов'язаний з умовами макро середовища, а ф-ор ризику з визна. сили і слабкості компанії. Для вірного визна. джерел ризику використовуються методи кільк. і кач. оцінок инвестиц. ризиків. Методи оцінки:

кількісні - 1. аналіз чувствит-ти (Опр-ет изм-е чистий. Первонач. Влож-ий при вим-ії одного з параметрів. Н: изм-е ставки% по кредиту), 2. аналіз варіантів (Вчить. Вим-я кількох параметрів + розробка можл. Рішень проблеми, в к-их, порівнюються ступінь ризику + еф-ть), 3. розрахунок критичного. точок. Т. беззбитковості Q = пост. витрати / (виручка-змін. витрати), Необх. обсяг реалізації = (пост. витрати + валовий дохід) / (Ціна-витрати на од. продукції), Термін окупності = Порівнюючи. інвест / Чист. рік. потік. Період окупності настає після обнулення залишку неповернених інвест. вкладень.

якісні - 1 метод аналізу у місцевості витрат 2 метод аналогії.

 Класифікація видів фінансової політики підприємства |  Реалізація фінансової політики підприємств на стратегічному та оперативному рівні управління


 Держ. регулювання страхової деят-ти і його совершенствова ня для подолання перешкод до розвитку ринку |  Основи розмежування доходів і витрат. |  Головна мета і основні завдання інвестиційної діяльності підприємства. |  Фондова біржа її структура функції основні операції. |  Економічна сутність та види інвестицій в сучасних умовах. |  Методи фінансування інвестиційних проектів. |  Інноваційні проекти: ознаки, класифікація, система відбору |  Результати інноваційної діяльності: інтелектуальна власність в інноваційному процесі. |  Особливості неспроможності (банкрутства) кредитних організацій |  Місце фінансової політики в управлінні фінансовою діяльністю підприємств |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати