Головна

Автоапологія ап. Павла (2 Кор. 10-12).

У 2 Кор. апостол Павло змушений свою апологію починати з автоапологіі. Він захищається проти зводяться на нього звинувачень іудейством, які ще продовжували свою руйнівну діяльність в Коринті. Автоапологія апостола Павла - це боротьба за утвердження істинного Євангелія, а не боротьба за своє власне ображене самолюбство. Бо ще в першому Посланні до Коринтян він сказав: «Мені дуже мало важливо, як судять про мене люди, я і сам не суджу себе» (1 Кор. 4, 3). Але, відкидаючи апостольський авторитет Павла, іудействуючі відкидали авторитет того Євангелія, яке він проповідував. Тому Павло змушений захищати себе, щоб захистити те Євангеліє, яке доручив йому Христос.

Він, перш за все, з владою озброюється на тих, які говорять про нього, ніби він приносить плоди тіла (2 Кор. 10, 1-6). Його противники протиставляли строгість його послань і його слабкість в особистому спілкуванні (ст. 10: натяк на суворе послання). Але, на відміну від супротивників, він має об'єктивне підґрунтя для хвали (10, 12-17). У своїй любові до коринтян, противополагая себе своїм противникам (11, 1-15), Павло готовий, ніби в безумстві і не в Господі, теж похвалитися був у тілі «Так щоб і далі вас проповідувати Євангеліє, а не хвалитись готовим чужі твердять. Хто хвалиться, нехай хвалиться в Господі. Бо не той гідний, хто сам себе хвалить, але кого хвалить Господь » (11, 16-18), правда не зовнішніми перевагами, а працями і стражданнями свого служіння: «А якщо хто сміє [хвалитися] чому-небудь, то (скажу нерозумно) смію і я. Вони Євреї? і я. Ізраїльтяни? і я. Насіння Авраама? і я. Слуги Христові? (Говорю :) я більше. Я набагато більш [був] у працях, у ранах над міру, частіш у в'язницях, часто при смерті ... і т.д. » (Ст. 21б-32). (В XI чолі знову наводяться біографічні довідки). Він має більше прав, ніж його противники, іменуватися Христовим слугою, тому що більше їх страждав за Христа і трудився. В самозахисту Павла спогад про працях призводить його до спогаду про одкровення.

У 12, 1-6 апостол говорить про себе в третій особі як про людину у Христі, який був захоплений до третього неба (ст. 2), інакше кажучи, в рай (ст. 3), де йому дано було чути невимовні слова. але, «Щоб я пребагато об'явлень не величався, то дано мені в тіло колючку, посланця сатани, щоб бив в обличчя мене, щоб я не величався» (2 Кор. 12, 7). Господь не послухав молитві апостола і не звільнив його від цього страждання для того, щоб йому була дана благодать Божа, а сила Божа здійснюється в немочі. З цієї причини виявляється виправданою і хвала немочами (ст. 9-10) в автоапологіі Павла. У «безумстві» своєї хвали Павло бачить, що він не нижче інших апостолів, і такий своєї самозахистом показує, що заснована ним Коринфская Церква не в гіршому становищі порівняно з іншими Церквами (ст. 11-13) [Касіян].

Послання до Галатів відрізняє різкий полемічний тон і нагадує по емоційності 2 Кор.[Польський]. Як і в Коринті, бродіння в галатійських Церквах було викликано агітацією єретиків-иудействующих, які вчили про неможливість порятунку без дотримання приписів закону Мойсея і, в першу чергу, про необхідність обрізання. При цьому вони всіляко намагалися похитнути авторитет ап. Павла, знаючи його вчення про християнську свободу, ніж змусили апостола до автоапологіі. Мабуть, іудействуючі, як і в Коринфской Церкви, починали з того, що намагалися викрити апостола Павла в тому, що він не справжній апостол, Христа не бачив, проповідує від себе, у єрусалимських апостолів не вчився, влада не отримував [польський] . Але той успіх, який мали в Галатійської Церкви ці проповідники (Гал. 1, 6-7), змусив апостола з більшою силою, ніж в 2 Кор., Наполягати на своєму апостольській гідності, «яке має Божественне походження і було покладено на нього крім всякого людського посередництва »[Касіян]. Він пише: «Апостол Павло, поставлений [обраний] поставлений ні від людей, ані від чоловіка, але від Ісуса Христа й Бога Отця, що воскресив Його з мертвих» (Гал. 1, 1). Уже з цих перших рядків видно відміну автоапологіі від 2 Кор. тим, що тут Павло хотів показати - він не тільки не нижче старших апостолів («Я думаю, що у мене немає ні в чому лишаюсь« вищих апостолів » (2 Кор. 11, 5)), покликаних Господом в дні Його суспільного служіння, але навіть вище їх, тому що його покликав Господь, вже увійшов в славу [Касіян]. У захисті свого апостольського достоїнства Павло доводить два положення. Перше: його Євангеліє - не людське походження, а він йому був навчений через одкровення Самого Ісуса Христа (Гал. 1, 11-20). Друге: його служіння, покладене на нього згори, було визнане церквою (Гал. 1, 21 - 2). Так, в уривку Гал. 2, 1-10, що відноситься до Єрусалимського собору, Павло не тільки самосвідетельствует про своє апостольській гідності, як це було в 2 Кор., Але і посилається на членів собору, які визнали «рівноцінність його апостольського служіння» [Касіян]. Павло говорить також, що йому довелося виступити і проти самого Петра в Антіохії (2, 11-21). Цим він наочно свідчив не тільки про рівність його і старших апостолів, але і про те, що він був вірніше істини євангельської, ніж вони [Касіян]. Це вже сильніший аргумент, якщо порівнювати полеміку з іудейством в 2 Кор., які звинувачували його в слабкості при особистому спілкуванні, і де Павло обмежився лише констатацією факту: «Які ми на слові в листах бувши, такі ми й на справах особисто» (2 Кор. 10, 10-11).

У посланні до галатів у своїй автоапологіі апостол Павло практично ототожнює себе з живуть в ньому Христом (Гал. 2, 20). Так сміливо говорить він про те, що Христос діє в ньому, що він помер з Христом, був розп'ятий з Христом, виразки Христові носить, що живе «Вірою в Сина Божого, що полюбив мене» (2, 20). В цьому відношенні автоапологія дерзновенної. Апостол живе вірою, що діє в ньому Христос, який його і рятує.

Захищаючи своє апостольське достоїнство, Павло з ще більшою силою захищає свободу християн з язичників від тягаря іудейського закону (Гал. Гл. 3-6) [Касіян], де апостол «говорить нам про те, що віра в Христа приводить нас до нового стану, нового буття, дає нам нові права, вводить нас в нове життя. Це життя вільних чад Божих. «Отже, стійте у свободі, яку дарував нам Христос, не піддавайтеся знову в ярмо рабства» (Гал. 5, 1). Так виникає тема свободи »[польський]. У своїй автоапологіі, кажучи про свободу у Христі, Павло пише: «Я впевнений у Господі, що ви не будете діяти інакше, а баламутить вас, хто б він не був, понесе на собі осуд. За що ж женуть мене братія, якщо я ще проповідую обрізання? Тоді спокуса Христа в ніщо ». Це аргументація від противного, апостол Павло говорить: я женемо. Якби я не проповідував би Христа розп'ятого і воскреслого, я не був би женемо від иудействующих. Вони інакше можуть прийняти Христа Розіп'ятого і Воскреслого, як єдиного Свого Спасителя. А раз вони мене женуть, я продовжую проповідувати Христа, і в цьому відношенні я вірний своєму служінню. Якби я не проповідував, тоді б і не гнали, а раз гнали, значить, це підтвердження істинності моєї проповіді [польський]. Це більш розгорнуте самосвідетельство, ніж в 2 Кор., де апостол хвалиться працями і стражданнями свого служіння (2 Кор. 10, 21б-32), тут же піднімається тема гонінь, наявність яких у всій силі підтверджує вірний напрям діяльності апостола.

Якщо в 2 Кор. 10, 1-6 Павло, захищаючи своє служіння, озброюється на тих, які говорять про нього, ніби він приносить плоди тіла, то в Гал. 5, 16-26 говорить про те, що свобода у Христі немає догоду плоті, і розвиває вчення про те, що є життя не за тілом, а за духом. У Гал. 6 гл. він продовжує протиставлення Духа і плоті вже в практичному застосуванні.

Закінчуючи свою автоапологію в Гал., апостол Павло пише: «Бачите, якими великими буквами я написав вам своєю рукою. Хто бажає хвалитися тілом, змушують вас обрізатися тільки для того, щоб вони не були переслідувані за Хрест Христовий » (6, 11-12). Хвалитися тілом - це мати славу, набирати маленькі іудейські шкілки, а не нести Хрест Христовий, як це робив апостол [польський]. «Зрештою, хай ніхто не турбує мене, бо ношу я Ісусові рани Ісуса на тілі моєму» (Гал. 6, 17). Тут ап. Павло знову повертається до думки про Хрест і говорить про свою участь в Страсті Христові. У 2 Кор. в автоапологіі йдеться про участь апостола в Страстях і Воскресінні Христовому (гл. 4), також ми не повинні забувати, що і Гал., що закінчується словом про Хрест (6, 12-14, 17), починається з згадки про Воскресіння (1, 1) [Касіян].

План Послання, час і місце написання, адресати Послання, основні теми.

 Зіставлення Старого і Нового Завітів (2 Кор). |  Привід до написання Послання.


 Філософія історії в долях Ізраїлю (Рим. 9-11 гл.). |  Винність Ізраїлю. |  Падіння Ізраїлю попущено для порятунку язичників. |  Правила християнського життя (Рим. 12-15 гл.). |  Про духовні дарування (гл. 12-14) |  Історія Коринфской смути (1 і 2 Кор, Деян) |  Сутність апостольського служіння (по 1 та 2 Кор). |  Вчення про Євхаристію. |  Дари Духа Св. В Церкві (1 Кор. 12-14 гл.). |  Вчення про Воскресіння. Есхатологія 1 Кор (15 гл.). |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати