На головну

Економіка охорони здоров'я

1. A) Федеральна служба по нагляду у сфері охорони здоров'я і соціального розвитку (Росздравнадзор)
  2. IV. Економіка і організація муніципального господарства
  3. U економіка феодалізму
  4. V. Економіка і організація підприємств
  5. XIX ?. ая?и -XX ?. баси ?аза?станни? ?леуметтік-економікали? Саяс даму
  6. А. Закрита економіка
  7. Адміністративно-командна економіка і економіка ринкового типу.

-це галузь науки, що вивчає місце охорони здоров'я та його взаємодія із загальною системою народно-господарського комплексу, що визначає правильне використання ресурсів і резервів охорони здоров'я, яка оцінює ефективність охорони здоров'я і його вплив на виробництво ВНП.

Рівні економіки ЗО:

I. макроекономічний (Державний):

§ Закони, організація правового каркасу ЗО,

§ Генеральні принципи діяльності,

§ Способи та методи впливу на економічну ситуацію,

II. мікроекономічний (Практичний):

§ фінансування (активи і пасиви ЛПУ),

§ з / п,

§ ціна на медичну послугу,

§ оцінка реального трудового вкладу,

§ оплата і стимулювання праці.

III. Мідіекономіческій (Всередині організаційний):

економічні відносини всередині ЛПУ.

А) Ефективність ЗО можна розглядати з 3 позицій:

медична ефективність: Характеризується Якістю Медіцінcкой Допомоги, рівнем захворюваності, індексом здоров'я, смертності і. т. д.

Соціальна ефективність: Збільшення середньої тривалості життя, зниження числа соціально-значущих захворювань, числа збережених життів.

Економічна ефективність:число збережених життів в працездатному віці (людино-років), вартість ліквідації або зниження деяких захворювань, виправданість витрат на профілактику.

Б) Мета ЕЗ- Досягнення максимального ефекту в наданні медичної допомоги при заданих витратах.

завдання ЕЗ: 1. підвищення ефективності охорони здоров'я, 2. пошук і використання внутрішніх резервів ЗО, 3. раціональне використання ресурсів (варіації вартості лікування хворих з однією і тією ж патологією варіації обсягу діагностичних та лікувальних процедур), 4. економічне обґрунтування планів розвитку охорони здоров'я (ОМС або диспансеризації, а непросто їх введення без попередніх розрахунків тільки за вказівкою зверху).

Завдання ЕЗ повністю відповідають концепції розвитку охорони здоров'я і медичної науки:

«Скорочення прямих і непрямих втрат охорони здоров'я шляхом підвищення ефективності профілактики, діагностики та реабілітації».

Методи економіки ЗО:

1. економічний аналіз (Як вплине запровадження нових методів лікування або диспансеризації на показники здоров'я.

2. Фінансовий аналіз,

3. Вивчення стандартів МП,

4. Економіко-математичні методи (моделювання).

5. Економічний експеримент.

В) Вартість мед. послуги (Складається з: 1. Вартості А / П допомоги, 2. стаціонарної допомоги, 3. санаторно-курортного лікування.

Вартість медичного обслуговування хворого з трансмуральним ІМ:

витрати  
 СМП    
 Стаціонарне лікування  реанімація  
 ПІТ  
 Кардіо / відділ  
 Санаторно-курортне лікування  
 АПП (диспансеризація)  прийом лікаря  
 Ліки 9 разів за рік.  
 ЕКГ  

Жіноча консультація | Серцево-судинні захворювання

Основні показники здоров'я населення Росії. Їх медико-соціальна оцінка | Схема комплексного вивчення здоров'я і факторів, що його визначають | Поняття медичної активності і здоровий спосіб життя | Основні напрямки і методи пропаганди здорового способу життя | демографічні показники | Проблеми підготовки вр. кадрів в сов. світі. | Особливості організації мед. пом. сільському населенню | Держ. соц-е страхування | злоякісні новоутворення | ОСН. напр У Хіба АМБУЛАТОРНО-ПОЛІКЛІН. ДОПОМОГИ |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати