Головна

Держ. соц-е страхування

1. взаємне страхування
  2. Внесок на соціальне страхування на випадок безробіття.
  3. Види ризиків та страхування в сфері нерухомості. Страхування титулу.
  4. Питання 2. Особисте страхування, його значення та види.
  5. Питання 82. Особисте страхування: поняття та види.
  6. Питання. Соціальне страхування і економічний стан держави.
  7. Питання. Страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.

Система держ. заходів, що захищає громадян від ф-рів соц. ризику: хвороби, нещасні випадки, старість ...

Б) Суб'єкти-непрацездатні громадяни (пенсіонери за віком, інв, що втратили годувальника і діти), малозабезпечені громадяни та сім'ї (багатодітні та студентські), особи, що потрапили в екстремальні умови, (бомжі, безробітні).

В) основними формами соц. захисту інв. явл-ся: А) матеріальне забезпечення (пенсії, доплати, компенсації), б) Натуральне забезпечення, в) Соц-е послуги і пільги з їх надання (протези, проф. підготовка і трудове прист-во) г) Правовий захист інвалідів

3 осн. напр-я соц. захисту( «Федеральний з-н про соц-й захисту інвалідів»): 1) МСЕ 2) Реабілітація інв (соц, мед, проф,) 3) Забезпечення жизнед-ти інв.

Органи соц. захисту: 1) Федеральний рівень-Мін. працю РФ2) Регіональний-Комітет з праці та соц. захисту насел-я суб'єктів РФ 3) Місцевий-районний комітет соц. захисту населення.

Соц. страхів-е також вкл-т страхування від нещасних випадків на пр-ве (посібник по часів. неважкий-ти, страхові виплати)

Законодавча основа - закон 1999 р. «Про основи обов'язкового соціального страхування» і закон РФ «Про медичне страхування громадян у РФ». Згідно з податковим кодексом з 2001 року встановлюється єдиний соціальний податок, який відраховується в 3 фонду: пенсійний, соціального страхування і ОМС.

Обов'язкове соціальне страхування громадян - частина державної системи соціального захисту населення, яка страхує громадян від можливої ??зміни їх матеріального і соціального становища. А) Страхувальниками є роботодавці та держава. Основні принципи соц. страхування:

§ державна гарантія

§ загальність страхування з обов'язковою сплатою внесків

§ автономність системи страхування

§ забезпечення громадського нагляду і контролю за використанням коштів

Види соціальних страхових випадків:

1. необхідність отримання медичної допомоги;

2. тимчасова непрацездатність;

3. трудове каліцтво і професійне захворювання;

4. материнство;

5. інвалідність;

6. наступ старості;

7. втрата годувальника;

8. визнання безробітним;

9. смерть застрахованої особи або непрацездатних членів його сім'ї, які перебувають на його утриманні.

Особливості організації мед. пом. сільському населенню | злоякісні новоутворення

Структура діяльності первинної ланки медичної допомоги сільському населенню | Перинатальна смертність, структура, причини, шляхи зниження. | Основи правового регулювання праці медпрацівників. | Визначення здоров'я. Основні методи його вивчення. Групи здоров'я | Основні показники здоров'я населення Росії. Їх медико-соціальна оцінка | Схема комплексного вивчення здоров'я і факторів, що його визначають | Поняття медичної активності і здоровий спосіб життя | Основні напрямки і методи пропаганди здорового способу життя | демографічні показники | Проблеми підготовки вр. кадрів в сов. світі. |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати