Головна

Основні напрямки і методи пропаганди здорового способу життя

1. Amp; 20. Сутність і основні риси НЕПу.
  2. ARQ-методи
  3. CNews: Які напрямки інформатизації промисловості розвиваються в практиці IBS найбільш активно?
  4. Cегментація ринку. Основні завдання. Критерії сегментації на В2С ринку.
  5. Сільські вpачебний ділянку. Сільські дільнична лікарня. Основні завдання.
  6. EVA- економічна природа, методи розрахунку, переваги і недоліки.
  7. Frac12; Принц Том 4 Глава 4: Найважливіший питання в житті Пельмешки.

Формування здорового способу життя - це створення системи подолання факторів ризику у формі активної життєдіяльності людей, спрямованої на збереження і зміцнення здоров'я. ЗСЖ включає наступні компоненти:

1) свідоме створення умов праці, що сприяють збереженню здоров'я і підвищенню працездатності;

2) активну участь в культурних заходах, заняттях фізкультурою і спортом, відмова від пасивних форм відпочинку, тренування психічних здібностей, аутотренінг, відмова від шкідливих звичок (вживання алкоголю, куріння), раціональне, збалансоване харчування, дотримання правил особистої гігієни, створення нормальних умов в сім'ї;

3) формування міжособистісних відносин у трудових колективах, сім'ях, ставлення до хворих та інвалідів;

4) дбайливе ставлення до навколишнього середовища, природи, високу культуру поведінки на роботі, в громадських місцях і транспорті;

5) свідоме участь у профілактичних заходах, що проводяться медичними установами, виконання лікарських приписів, вміння надавати першу медичну допомогу, читання популярної медичної літератури та ін.

Відповідно до наказів Міністерства охорони здоров'я РФ пропаганда ЗСЖ є обов'язком кожного медичного працівника. При цьому використовуються методи усній, друкованої, наочної (образотворчої) і комбінованої пропаганди.

Метод усної пропаганди є найбільш ефективним. Це найпопулярніший, економічний, простий і доступний в організаційному відношенні метод. Він включає наступні засоби пропаганди: лекції, бесіди, дискусії, конференції, гурткові заняття, вікторини.

Метод друкованої пропаганди охоплює широкі верстви населення. Він включає статті, санітарні листки, пам'ятки, листівки, стінні газети, журнали, буклети, брошури, книги, гасла.

Наочний метод - самий різноманітний за кількістю назв коштів. Їх можна розділити на 2 групи: натуральні об'єкти і образотворчі засоби (об'ємні і площинні).

Комбінований метод - метод масової пропаганди, при якій відбувається одночасний вплив на слухові і зорові аналізатори.

Поняття медичної активності і здоровий спосіб життя | демографічні показники

Реформи первинної медико-соціальної допомоги. | Методика перепису населення. | Показники загальної та повіковий смертності населення. Рівні і динаміка | Організація мед пом сільському населенню. | Структура діяльності первинної ланки медичної допомоги сільському населенню | Перинатальна смертність, структура, причини, шляхи зниження. | Основи правового регулювання праці медпрацівників. | Визначення здоров'я. Основні методи його вивчення. Групи здоров'я | Основні показники здоров'я населення Росії. Їх медико-соціальна оцінка | Схема комплексного вивчення здоров'я і факторів, що його визначають |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати