На головну

Фізіолого сутність закаліиванія і д. Його на зростаючу орг особ-ти теплообміну рвстущ орг основні пр-пи провед загартування процедур

1. Amp; 1. Предмет і завдання курсу історія. У чому сутність історичного знання?
  2. Amp; 20. Сутність і основні риси НЕПу.
  3. Amp; 44. «Холодна війна»: причини і сутність
  4. Amp; 6. Аграрна реформа П. А. Столипіна: причини, сутність і результати.
  5. Cегментація ринку. Основні завдання. Критерії сегментації на В2С ринку.
  6. Сільські вpачебний ділянку. Сільські дільнична лікарня. Основні завдання.
  7. I. Авторитет в організації та його основні типи.

Загартовування - система процедур, спрямованих на вироблення загартованості

Загартованість - якість організму, що забезпечує опір його несприятливим метео впливів.

Суті загартовування: подразнення шкіри, короткочасне звуження поверхневих судин, кров відтікає до внутрішніх органів, зберігаючи тепло. Одночасно посилюється обмін речовин, посилюється вироблення додаткової кількості тепла, судини розширюються. Т.ч. системне повторення разрадражающего впливу веде до створення деякої тренованості саморегуля вегет функції.

У незагартованого дитини звуження судин відбувається повільніше, в результаті відбувається втрата тепла. Ні «гри судин», блідість шкірних покривів, дія хімічної терморегуляції затримується, настає переохолодження організму і дитина може захворіти.

Терморегуля - спос-ти організму зберігати температуру тіла не певному рівні незалежно зав-ти від температури навколишнього середовища. В основі її проц хімічного характеру, паралельно йде тепловіддача шляхом: теплоизлучения, випаровування, при диханні і потовиділенні, тобто шляхом фізичної регуляції (физич. Т). рівновагу м / у фіз і хім Т. у дітей настає до 13 - 15 років. При тренуванні системи терморегуляції рівновага формується значно раніше.

У дитини віддача тепла в 5 р інтенсивніше, освіта тепла більше в - р.

Принципи проведення гартують

1. систематичне використання загартовування в усі пори року, без перерви. В основі лежи умовний рефлекс, який треба підтримувати. Не рекомендується відміняти процедури в разі легкого захворювання дітей, що не супроводжується значним погіршенням загального стану. Залежно від пори року - зміна процедур.

2. Поступове збільшення сили дратівної дії. Швидкість переходу визначається станом дитини, його реакцією на роздратування.

3. Застосовуючи різні засоби загартовування, необхідно враховувати вік дитини, стан її здоров'я та харчування, умови життя, індивідуальні властивості.

1 гр. здоров'я - дітям показані всі види загартовування

2 гр здоров'я - показано загартовування повітрям, обмеження фізичного навантаження, температура води на 2оС вище

3 гр. здоров'я - ЛФК по фізвоспіт., водні процедури тільки місцеві, повітряні процедури - помірні

4. комплексне використання всіх природних факторів разом з фізічесеімі упр і правильне їх поєднання.

5. Будь-які гартують заходи треба проводити на хорошій емоційній основі.

Загартовування починають з місцевих гартують.

Гігієнічні вимоги до кабінетів інформатики та обчислювальної техніки в школі, режим роботи в них. | Гігієна оздоровчих таборів. Організація медичного обслуговування та оцінка ефективності літньої оздоровчої роботи серед дітей і підлітків.

Підгрупи: токсикоінфекції, токсикози, міксти | Фактори зовнішнього середовища. | Фактори внутрішнього середовища. | Предмет і завдання гігієни дітей та підлітків. Фактори, що формують здоров'я, критерії і групи здоров'я, вікова структура захворюваності дитячого населення. | Закономірності росту і розвитку організму, що росте. Біологічний і паспортний вік. Визначення біологічного віку дитини. | Методи оцінки фізичного розвитку індивідуума (за шкалами регресії, центильного метод, комплексний методи). | Фізіологічна сутність процесів втоми і перевтоми. Профілактика втоми і перевтоми у дітей і підлітків. | Фактори, що визначають працездатність, її фази і динаміка. Гігієнічні основи підтримання працездатності школярів в період навчання. | Визначення функціональної готовності дітей до вступу в школу по комплексу медичних і психофізіологічних критеріїв. | Харчування дітей як фактор їх здоров'я і розвитку. Анатомо-фізіологічні особливості шлунково-кишкового тракту тракту у дітей. Значення білків, жирів і вуглеводів в харчуванні дітей і підлітків |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати