Основні методи досліджень в громадській охороні здоров'я. | Профілактика. Сучасні особливості. | А Профілактичний напрям в охороні здоров'я | Рівні і види профілактики. | Організація профілактичних медичних оглядів населення. Основна обліково-звітна документація. | Положення про організацію і проведення профілактичних оглядів | Захворюваність населення як медико-соціальна проблема. | Сучасні тенденції захворюваності населення РБ і світу | Інвалідність населення як медико-соціальна проблема. | Демографія. Значення демографічних даних для охорони здоров'я |

загрузка...
загрузка...
На головну

Вікова структура населення, типи вікових структур.

1. I-d діаграма вологого повітря, її структура. Характерні випадки зміни стану повітря і їх зображення на I-d діаграмі.
  2. I. Конституційний лад РФ: поняття, структура і базові характеристики.
  3. I. Структура.
  4. I.1. Структура грошової системи
  5. II. Психологічна структура і розподіл функцій в системах "людина - техніка". Ролі та основні функції людини
  6. II. Соціальна структура і правове становище основних груп населення.
  7. II. Структура державного устрою РФ.

Розрізняють 3 типи вікової структури населення:

- Прогресивний,

- стаціонарний

- Регресивний.

В основу класифікації покладено можливість участі населення у відтворенні. Все населення розділене на 3 вікові групи:

I група - 0-14 років, дофертільний вік;

II група - 15-49 років, фертильний вік;

III група - 50 років і більше, постфертільний вік.

На підставі розрахунку питомої ваги осіб у віці 0-14 років, 15-49 років, 50 років і старше визначається тип вікової структури населення.

прогресивним типом вікової структури населення вважається тип, де частка дітей у віці від 0 до 14 років перевищує частку населення віком 50 років і старше.

регресивний тип вікової структури населення, в якому частка осіб у віці 50 років і старше перевищує частку осіб у віці від 0 до 14 років.

Стаціонарним називається тип, при якому частка дітей від 0 до 14 років дорівнює частці осіб у віці від 50 років і старше. Прогресивний тип вікової структури населення забезпечує подальше збільшення чисельності населення, регресивний загрожує нації вимиранням.

У Республіці Білорусь в 2001 році відзначався регресивний тип вікової структури населення, так як питома вага I групи становив 18,3%, а III групи - 28,9%. Для країн, що розвиваються характерний прогресивний тип вікової структури населення.

Статика населення. Перепису населення, значення для органів охорони здоров'я. | Механічний рух населення. Характеристика міграційних процесів, вплив їх на здоров'я населення.
загрузка...
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати