Головна

голова 13

  1. Голова теріторіальної громади НЕ Несе ... відповідальність.
  2. Голова електропоїзди позначається прозоро-білими вогнями ліхтарів, расположени-
  3. Мені це не сподобалось. Мені не сподобалося це відчуття. У мене була гаряча голова. Я вийшла з тіла. Мені було важко дихати.
  4. Сільський (селищна, міський) голова обірається на (цифрою) років.

- Все швидко звідси! - Заволала Лана. - Геть! Негайно!

Марк дар мови втратив. Він усім єством прагнув зробити якраз протилежне - хотів кинутися Місті на допомогу.

- Все назовні! Розмови розмовляти будемо на вулиці! - Наполягала Лана, вказуючи на двері.

- Ідіть, - сказала Місті слабким голосом. - Робіть, як вам кажуть.

Марк з трин переглянулися, але дівчина вагалася лише секунду, перш ніж кинутися в двері. За нею пішов Алек, а потім і Лана.

Марк теж повернувся, щоб вийти, але зауважив, що Здоровань не зрушив з місця.

- Гей, старий, схаменися. Пішли вийдемо і поговоримо. Місті, скажи йому.

- Він має рацію, Здоровань, - підтвердила Місті. Вона стягнула з плечей рюкзак і опустилася на підлогу. Марк очам не вірив, наскільки швидко нормальна, здорова дівчина в буквальному сенсі слова звалилася - вона навіть стояти була не в змозі. - Ідіть, дайте мені самій в усьому розібратися. Може, я просто чогось не того поїла.

Марку, однак, було ясно, що вона і сама не вірить власним словам.

- Ми не маємо права ось так запросто кидати людей, - сказав Здоровань, випалюючи Марка гнівним поглядом.

- Якщо твої моральні принципи призводять до смерті, то кому потрібні такі принципи! - Заперечила Місті. - А як би ти себе повів на моєму місці? Зажадав би, щоб я пішла. Ось і йди! - Ця тирада, схоже, висмоктала з неї залишки енергії - Місті скорчилася і майже лягла на підлогу.

- Давай, пішли, - сказав Марк. - Ми зовсім не кидаємо її. Просто вийдемо на вулицю, обговорюємо становище.

Здоровань покрокував до виходу, невпинно бурмочучи собі під ніс:

- Ні, ну все повна дупа ... все наперекосяк ... все наперекосяк ...

Марк глянув на Місті, але та дивилася в підлогу і робила розмірені глибокі зітхання.

- Прости, - ось і все, що вдалося йому видавити з себе. Він вийшов до решти.

 * * *

Вони вирішили дати їй час. Подивитися, що відбудеться: чи стане їй краще або гірше.

Або взагалі нічого не зміниться.

Це був болісний годину. Марк не міг всидіти на місці. Він ходив туди-сюди перед халупи, не пам'ятаючи себе від тривоги. Що тільки не лізло йому в голову! Найстрашнішою була думка про те, що вірус, можливо, вже розгулює в його організмі. І в організмі трин теж. Йому треба було знати точно! І негайно! Почуття було таким всепоглинаючим, що він забув про Місті, а адже цілком могло статися, що вона підхопила заразу і скоро помре.

- Думаю, нам варто переглянути свої висновки, - сказала Лана під кінець відведеного часу. Стан Місті не поліпшився і не погіршився - вона як і раніше лежала на підлозі в халупі і розмірено дихала. Зовсім не рухалася. І не розмовляла.

- Ти про що? - Запитав Марк, вдячний за те, що хтось порушив тишу.

- Випадки з Дарнелл і Місті показують, що ця погань не обов'язково діє блискавично.

Заговорив Алек:

- Думаю, нам варто розумно розпорядитися залишилися у нас часом. Ми повинні дістатися до того місця, що на карті. Причому як можна швидше. - Він знизив голос і додав: - Ви вже мене вибачте, але нам все одно треба йти звідси, так чи не краще відправитися туди, де ми зможемо дізнатися, що відбувається? Те, що сталося тут, сталося через вмісту дротиків, а значить, потрібно йти туди, звідки ці чортові дротики взялися. Може, там є щось, ну, в сенсі є ліки від цієї хвороби. Хто знає...

Слова Алека звучали кілька холодно. Різко. Але Марк не міг з ними не погодитися, принаймні в частині того, що звідси треба тікати.

- Ми не можемо залишити Місті, - промовила Тріна. Однак її голосу теж не вистачало переконаності.

- У нас немає виходу, - відповів Алік.

Лана, яка сиділа, підпираючи спиною стінку, встала і обтрусила штани.

- Нам ні до чого звалювати тягар провини на себе, - пробурмотіла вона. - Давайте запитаємо Місті. Вона цього заслуговує. І зробимо так, як вона скаже.

Марк підняв брови і обвів поглядом інших, а вони в цей момент робили в точності те ж саме.

Лана прийняла загальне мовчання за згоду і підійшла до відчинених дверей халупи. Чи не входячи, вона постукала по рамі і голосно запитала:

- Місті, як ти там?

Марк зупинився в місці, звідки йому було видно, що відбувається всередині халупу. Місті лежала на спині. Почувши запитання Лани, вона повільно повернула голову і подивилася на друзів.

- Хлопці, йдіть, - слабким голосом промовила вона. - З моєю головою щось дуже не так. Наче в ній завелися черви і їдять мозок. - Вона зробила кілька глибоких вдихів-видихів, як ніби зусилля, які вона витратила на те, щоб вимовити ці кілька слів, забрали у неї останні сили.

- Але, мила, як же ми можемо тебе залишити? - Запитала Лана.

- Не змушуйте мене говорити. Просто йдіть і все. - Вона знову глибоко вдихнула. Марк бачив біль в її очах.

Лана повернулася до решти.

- Місті каже, що нам треба йти.

Марк знав: все вони значно зачерствіли душею. Інакше в світі, спалений сонячними спалахами, не вижити. Але зараз вони вперше за весь час стояли перед необхідністю залишити позаду того, хто принаймні на вигляд був ще сповнений життя. Неважливо, що рішення прийняла сама Місті - його, Марка, загризе совість, як би він себе не виправдовував.

Він подивився на трин, і його рішучість зміцніла. Проте роль «поганого хлопця» він залишив Аліку.

Колишній солдат піднявся на ноги і закинув рюкзак за плечі.

- Є тільки один спосіб вшанувати Місті - негайно пуститися в дорогу і роздобути інформацію, яка могла б виявитися корисною.

Марк кивнув і теж скинув на спину рюкзак, затягнув лямки. Тріна похитнулася, потім підступила до дверного отвору:

- Місті ... - почала вона, але слова застрягли у неї в горлі.

- Ідіть! - Закричала Місті. Тріна відсахнулася. - Ідіть, поки ці тварюки в моєму мозку не вискочили і не покусали вас. Ідіть! Ідіть!

Місті підвелася на лікті і кричала з такою люттю, що Марк злякався, як би вона не нашкодила собі. Напевно, Місті розуміла, що їй належить пройти через той же жах, через який пройшов Дарнелл.

- Добре, - сумно сказала Тріна. - Добре.

Найближчий друг Місті, Здоровань, не промовив ні слова. Він лише стояв, опустивши повні сліз очі. Марк і інші зібралися йти, але Здоровань не зрушив з місця. Алек врешті-решт був змушений запитати, що він, власне кажучи, задумав.

- Я нікуди не піду, - промовив Здоровань.

Почувши це, Марк не здивувався. У нього було таке відчуття, що саме цих слів він і очікував. Ясно, що рішення своє Здоровань не змінить. Значить, їм належить попрощатися з двома друзями.

Алек пустився в сперечання, його підтримала Лана. Тріна не втручалася, явно прийшовши до того ж висновку, що і Марк. Як Марк і передбачав, Здоровань був непохитний.

- Вона мій кращий друг. Я її не кину.

- Але вона сама хоче, щоб ти пішов, - просила Лана. - Вона не бажає, щоб ти залишився і, можливо, помер разом з нею. Вона хоче, щоб ти жив.

- Я не кину її, - повторив Здоровань і холодно втупився на Лану. Місті мовчала - може, не чула, а може, була занадто слабка, щоб заперечувати.

- Гаразд, - здалася Лана, навіть не намагаючись приховати роздратування. - Наздоженемо нас, якщо раптом передумаєш.

Марку хотілося тільки одного - забратися звідси. Положення стало зовсім нестерпним. Він кинув останній погляд на Місті. Та згорнулася клубочком і розмовляла сама з собою якимось дивним голосом, дуже тихим, щоб можна було розібрати слова. Але коли друзі йшли, Марк міг би заприсягтися, що Місті ... співала.

Вона рушила, вирішив він. Немає сумнівів - Місті збожеволіла.

глава 12 | глава 14


глава 3 | глава 4 | глава 5 | глава 6 | глава 7 | глава 8 | глава 9 | Буду мати це на увазі, - обережно сказав він. - Як думаєш, далеко нас занесло від поселення? | глава 10 | глава 11 |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати