На головну

Середньовічне місто: основні риси, генезис, історична роль.

1. Amp; 20. Сутність і основні риси НЕПу.
  2. Cегментація ринку. Основні завдання. Критерії сегментації на В2С ринку.
  3. Сільські вpачебний ділянку. Сільські дільнична лікарня. Основні завдання.
  4. Cфінголіпіди. Будова. Роль. Сфінголіпідози.
  5. I. Авторитет в організації та його основні типи.
  6. I. Основні поняття ОРГАНІЗАЦІЙНОЇ СОЦІАЛЬНОЇ ПСИХОЛОГІЇ
  7. I. Основні тенденції післявоєнного розвитку Західної Європи.

Г-д одне з універс. іст. явл-й, кіт. сущ-т на різн. етапах. Це форма поселення. Г-д отлич-ся від села, т. К. П д вторичн. явл-е. У дер-ні аграрн. ф-ції, у г-да- неаграрних. (Торгово-пром., Соц., Торгово-виробництв.), Т. Е. Панів многофункц.

Ср-століття. г-д. 1. особ-ти феод. т-ва - воно аграрн., т. е. доминир. с / г; г-д тут- осіб. уникал. явл-е. 2. феод. т-во в силу св. аграр-ти самодостат-но. Ек. ф-ції г-ли не явл-ся определяющ..3. соц. інстр-ти не м. не впливати на те, в як. формах виник. і розвинувши-ся панів. 4. двоесущ-ть ср-століття. пани: феод. і нефеод. риси. Феод. риси: 1. пана д-персон. корпорація, всередині нього теж корпоративн. стр-ра; 2. панів на кшталт феод. сеньоріі- феод. соб-к св. землі і округи, м. получ. визна. права, близькі. до імунної-м; 3. преоблад-е дріб. пр-ва в основі городск. госп-ва; 4. отн-я госп-ва і подчин-я: * міський. патриціат (Арист-я), * середн. торгово-ремесл. шар, * плебс- люди незаможні, що не облад-е правами бюргерів, т. е. вони неповноправних. Нефеод. риси: 1. нар-ся як ек. центр, баз-ся на товарн. пр-ве; 2. центр відносять-ної своб. (Гр-не- особисто своб. Люди).Ср-століття. г-д специф. посел-е з отн-но виходить. і щільно. насел., зазвичай укріплений., їм-ний осіб. права і привілеї, концентр-її неаграр., соц. і виробництв. ф-ції, зв-ве з дрібно-товарн. пр-вом і р-ком.Це безсумнівно> високий. ступ. в разв-ії г-дів> ран. брешемо. (Ант-ти), т. К. Ср-століття. г-д> виділений з аграрн. сфери, б-ше обособл. від дер-ні. Предпос-ки і генезис.Ек.: 1. прог-з с / г> пр-во так. об-ма пр-тов, кіт. м. прокорм. всіх (XI-XIII ст. ст.). 2. демограф. разв-е. 3. утвержд-е феод. ладу, виник-е і разв-е феод. сеньоріі- сист. > Інтенсивно. орг-ції тр., породжуючи-е якогось протесту> Залишаючи. сеньйорію. 4. оформл-е ср-століття. сосл-й, в ролі потреб-лей пр-ції пани. 5. разв-е гос-ва тісно зв. з розв-м пани, теж в кач-ве потреб-ля Пани формую. ден. базу. Пани-фортеці. Г-д як соц. сила в боротьбі за укрепл-е вл..6. особ. місце займаючи. разв-е ремесла і торг-ли> реальн. мат. основа пани. Наїб. знач. ім. некіт. види ремесла,> востреб.- металообробки-ка, в-во тканин, гончарних. пр-во, теслярські., столярні., камен., обро-ка шкіри. Бол. знач. приобрет. м / ун. торг .. купеч-під> організовано, ніж ремесло. Пани нар-ся з різн. ядер. Основа або ант., Або Варва .. больш. знач. ек. ф-ра. Г-д на торг. шляхах, місцях п. і., водн. артерій. Наїб. маси. метушня-е в промежут. зоні, а наиб. ран. пани на півдні (ант-ть). Стр-ся тов.-ден. госп-во, сприятливими. ек. среда. Типологія і топографія. Пани умовно справ-ся на 3 осн. типу: 1. малие- 1-2тис. чол., Невеликі. місц. р-к, ремесло неорганізов-но або слабо, огранич. форми самоупр-я (сеньйоріальні.), Центр., Сх. і Сівши. Євр. (Варва.); 2. средн.- 3-5тис. чол., центри регіон. р-ков, ремесло і торг. організ-ни, разв-е мун. орг-ції (органи самоупр-я), що не явл-ся абсол. своб., Фр., англ. (Сильн. Центр. Вл.); 3. крупн.- 10-100тис. чол., ориент-я на експорт, т. е. центри м / ун. торг., розвинений. цехів. і гільдейскіх. сист., м. б. пани-гос-ва, Іт., нід., Пн. Герм ..Соц. стр-ра. Тяга до уніфікації. Бол. частина насел.- рем-ки і купці. Важлива сфера обслуг-я: влад-ці готелів, шинкарі, цирульники. шар міський. Інтел-ції (торгів. св. знаннями): лікарі, адвокати. Чин-ки, представництва чи адм-ції, судді. Панів. сосл-я. Ц-ві, мон-ри. предст-ли докторів-магістрів і школярів-студентів. Т. е. Сложн., Динамічний. соц. стр-ра. Топографія. Поліфункц-ть і Поліцентр-ть: замок, р-к, ц-вь; замок, собор, ратуша. Боротьба за доминир-е. Боротьба за к-ль за брешемо. (Канонич. Годинник на соборі і на ратуші в пана де). 4 воріт і 4 вулиці. Г-д об'єд-е ремесл. і купеч. корпорацій. Цех- не виробництво., А соц. об'єд-е. Корпорация- захист від зовн. і внутр. конкур-ції. Защищ-ся всі члени цеху. Етапи розв-я. 1. Возникн-е> 2. боротьба за конституювання (коммунікальн. движ-е за самоупр-е). 3. самоорг-ція сист. городск. госп-ва. Іст. місце. 1.Ек. роль: мощн. стимул для ек. прог-са Зап. Євр ..2. соц. план: приклад сущ-ня сист. відсутність про-я повн. личн. завис-ти. 3.Політ. отн-я: союз-ки монарх. вл., Не вседа ніс-ли тенде-й до центр-ції. 4. к-ра: Університетська. центри, антіцерк. центри.

Християнська церква в IV - XI ст .: місце в середньовічному суспільстві, становлення і розвиток. | Формування станово-представницьких монархій в Західній Європі ХШ - XV ст. (Англія, Франція).

Ранній Рим: епоха царів і встановлення республіки: боротьба патриціїв і плебеїв. | Республіки в Римі. | Особливості імперської системи в Римі: принципат і доминат. | Суспільно-історичні умови виникнення і поширення християнства | Ідейні попередники християнства | Перетворення християнства в державну релігію Римської імперії | Середньовічна цивілізація і феодалізм: основні риси, проблеми історіографії, історичне місце. | Велике переселення народів і падіння Західної Римської імперії. Освіта варварських королівств, їх роль у становленні середньовічної Європи. | Франкское суспільство і держава: класична модель формування феодального ладу. "Каролингское відродження". | Візантія (Східна Римська імперія) в IV- IX ст. Особливості процесу феодалізації. |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати