Головна

Фінансовий контроль в охороні здоров'я

1. IX. Контроль за роботою підприємства
  2. А) Класичні контрольні ринки
  3. Аналіз і контроль в логістиці. Показники ефективності логістичного менеджменту.
  4. Аналіз фінансової звітності підприємства. Зовнішній і внутрішній фінансовий аналіз.
  5. Аудит ефективності як новий напрямок діяльності контрольно-рахункових органів РФ.
  6. Аудиторський (незалежний) фінансовий контроль
  7. Аудиторський контроль здійснюється наступними суб'єктами: Аудитори, Аудиторські фірми

розділ 11

Фінансування закладів охорони здоров'я

Фінансове середовище і фінансування лікувально-профілактичних установ

Загальні положення про фінанси і фінансову політику

фінанси - Це специфічна сфера економічних відносин, які визначаються рухом грошей. В основі цих відносин лежать складні процеси, що відбуваються в результаті створення, розподілу, обміну та використання ВВП і національного доходу.

фінансова система - Сукупність законів, правил, норм, що регулюють фінансову діяльність і фінансові відносини держави. Фінансова система включає в себе: фінанси підприємств, організацій, галузей; бюджетну, кредитно-банківську, страхову системи, а так само фондовий ринок.

фінансування, в загальноприйнятому сенсі, - це спосіб надання фізичній або юридичній особі грошових коштів для безповоротного витрачання на певні цілі: медичні, господарські, побутові, управлінські та ін.

гроші - Це особливий товар, який є загальним еквівалентом всіх інших товарів. Специфічними завданнями грошей є виконання ними функцій засобів обміну, платежу, виміру вартості, накопичення багатств, світових грошей.

Грошові кошти - Це фінансові кошти у вітчизняній або іноземній валютах, що знаходяться в касі, на розрахунковому, валютному та інших рахунках в банках на території країни або за кордоном, а також в легко реалізованих цінних паперах, платіжних або грошових документах.

Фінансові ресурси - Це сукупність віх видів грошових коштів, що знаходяться в розпорядженні економічного суб'єкта (підприємства, організації, галузі, регіону, держави), що є результатом взаємодії надходження, розподілу і витрачання грошових коштів.

Чільна роль в оздоровленні та забезпеченні сталого функціонування російської економіки належить фінансам держави, які включають в себе бюджети всіх рівнів (фінансові відносини, пов'язані з утворенням і використанням загальнодержавного і регіонального фондів грошових коштів), державні позабюджетні фонди (Пенсійний фонд РФ, Федеральний фонд ОМС, фонд соціального страхування РФ), кредитно-банківську систему (фінансові відносини, що утворюють позичковий фонд держави, який використовується як основне джерело позикових коштів), страхування (фінансові відносини, спрямовані на скорочення і усунення ризику в діяльності підприємств), фондовий ринок (фінансові відносини, пов'язані зі зверненням державних, корпоративних і інших цінних паперів), фінанси державних унітарних підприємств.

Виділяють наступні напрямки в державній фінансовій політиці:

- Податкова;

- Бюджетна;

- Грошово-кредитна;

- Соціальна;

- Інвестиційна.

податкова політика є важливим напрямком фінансової політики. Вона спрямована на створення прийнятних як для держави, так і для учасників ринку умов оподаткування, що забезпечують поліпшення фінансового становища в реальному секторі економіки.

Однією з основних завдань податкової політики є комплексне реформування податкового законодавства з метою оптимізації податкової бази та зниження рівня неплатежів. Це може досягатися як переглядом існуючих податкових і митних пільг, так і посиленням податкового адміністрування. На сучасному етапі реформування з огляду на величезну заборгованість підприємств найважливішим завданням залишається реструктуризація заборгованості по платежах до бюджету і державні позабюджетні фонди.

першочерговим завданням бюджетної політикиє подолання бюджетної кризи. Для цього в державі розробляються і реалізуються програми соціально-економічного розвитку, оздоровлення державних фінансів і оптимізації лікарняних витрат. Ефективним заходом є централізація всіх доходів і коштів федерального бюджету на рахунках органів федерального казначейства, хоча наскільки це виправдано покаже час. Як вважають фахівці, необхідною умовою подолання бюджетної кризи повинна бути реструктуризація державного боргу на основі результатів інвентаризації зовнішніх і внутрішніх запозичень і ретельного аналізу їх використання.

Актуальним завданням грошово-кредитної політики залишається подолання банківської кризи. Цього можна досягти шляхом відновлення довіри населення до кредитних організацій, реформування банківської системи, причому однією з найважливіших функцій держави залишається регулювання курсу рубля до іноземних валют на основі паритету купівельної спроможності. Як і раніше турботою держави залишається поповнення валютних запасів держави та зниження відтоку капіталів за кордон. До інших не менш ефективним інструментам грошово-кредитної політики відносяться регулювання процентних ставок і розширення грошової пропозиції, наприклад впровадження прогресивних методів кредитування населення (включаючи іпотечні кредитування), лізингу та ін.

Незважаючи на вжиті Урядом РФ заходи з оздоровлення економіки, в суспільстві як і раніше зберігається соціальна напруженість. Тому надзвичайно важливим напрямом державної фінансової політики повинна стати соціальна політика. Для вирішення цілого комплексу проблем, що накопичилися в суспільстві соціальних проблем повинні бути вироблені ефективні фінансові механізми. До їх числа слід віднести компенсацію доходів найменш забезпечених верств населення, в тому числі диференційовану індексацію пенсій і поетапну індексацію ставок і окладів працівників бюджетної сфери; реалізацію пенсійної реформи, впорядкування системи соціальних пільг і виплат з перенесенням основної частини державної допомоги на малозабезпечені верстви населення.

Не менш важливо для оздоровлення економіки проведення розумної та ефективної інвестиційної політики, Яка в першу чергу повинна бути спрямована на підвищення ролі бюджету розвитку Російської Федерації як основного джерела фінансування інвестиційних проектів і соціальних програм. Для цього необхідно створити умови і повернути довіру населення до інвестування в ці програми своїх особистих заощаджень, розвивати іпотечне кредитування, активніше залучати іноземні інвестиції.

З метою підвищення доступності якості медичної допомоги, ефективного використання ресурсів охорони здоров'я необхідна модернізація системи охорони здоров'я.

Фінансове планування в охороні здоров'я

Основними напрямами реформування фінансової системи охорони здоров'я є:

- Переклад галузей на фінансування за кінцевими результатами діяльності;

- Планування за рівнями фінансового забезпечення ЛПУ відповідно до об'ємними параметрами, їх діяльності на основі Програми державних гарантій.

Оптимальною основою фінансового забезпечення в муніципальних установах охорони здоров'я є подушний метод фінансування, що базується на основі Програми державних гарантій і муніципальному замовленні на медичної забезпечення територіально прикріпленого населення. Оплату амбулаторно-поліклінічної допомоги доцільно проводити виходячи з встановленого подушного нормативу амбулаторно-поліклінічної допомоги. При оплаті стаціонарної допомоги - виходячи з кількості пролікованих хворих в стаціонарі; необхідно забезпечити перехід від кошторисного і бюджетно-страхового принципу фінансування медичних установ, що реалізують державні та муніципальні завдання (замовлення) в рамках Програми державних гарантій надання населенню безоплатної медичної допомоги, до одноканальному фінансування по страховому принципу з оплатою всіх витрат (за повним тарифом) на основі стандартів надання медичної допомоги.

Для створення системи одноканального фінансування необхідно:

фінансові кошти на непрацююче населення необхідно направляти з федерального бюджету РФ у федеральний фонд ОМС, який розподіляє їх по територіальним фондам;

обсяги виділених фінансових коштів повинні покривати витрати закладів охорони здоров'я, що реалізують державні муніципальні завдання по ТПГГ відповідно до стандартів медичної допомоги;

джерелом покриття цих витрат повинні бути кошти ОМС, зібрані територіальним фондом на працююче населення і надійшли з федерального фонду ОМС на непрацююче населення території.

Фінансове планування здійснюється на основі системи фінансових нормативів, реально враховують витрати на одиницю певних медичних послуг (ліжко-день, відвідування, виклик швидкої медичної допомоги та ін.). При цьому необхідно, щоб нормативи відповідали реальним витратам на надання безкоштовної медичної допомоги в умовах ефективного фінансового менеджменту. При занижених нормативах неможливо забезпечити необхідними фінансовими ресурсами Територіальну програму державних гарантій, завищення нормативів призводить до неефективного витрачання цих коштів.

Основними етапами фінансового планування охорони здоров'я є:

- Розрахунок фінансових нормативів;

- Визначення реальної потреби охорони здоров'я в різних видах медичної допомоги;

- Визначення реальної потреби охорони здоров'я у фінансових коштах;

- Зіставлення фактично виділяються державою фінансових коштів з реальною потребою в них охорони здоров'я;

- Аналіз виявленого дефіциту фінансових коштів в забезпеченні населення гарантованої безплатної медичної допомогою;

- Планування заходів по скороченню дефіциту.

Фінансове планування носить трирівневий характер.

на федеральному рівні встановлюються мінімальні нормативи обсягів медичної допомоги та їх фінансування.

На рівні суб'єкта РФ визначаються необхідні обсяги гарантованої (безкоштовної) медичної допомоги населенню та затверджуються фінансові нормативи її фінансування в рамках державного замовлення встановлюються обсяги медичної допомоги, що подається державними закладами, і даються рекомендації щодо обсягів гарантованої медичної допомоги для закладів охорони здоров'я муніципальних утворень.

На рівні муніципального освіти приймається муніципальне замовлення, що включає план його фінансування. Розроблений таким чином план доводиться до кожного муніципального медичного закладу. Муніципальний замовлення узгоджується з органом управління охороною здоров'я суб'єкта РФ, після чого затверджується органами місцевого самоврядування.

Необхідно особливо підкреслити, що найважливішим завданням системи фінансування на сучасному етапі є забезпечення охорони здоров'я необхідними фінансовими ресурсами для підвищення якості медичної допомоги населенню в умовах фінансового дефіциту.

Фінансовий контроль в охороні здоров'я

Фінансовий контроль в системі охорони здоров'я - це контроль за цільовим використанням фінансових коштів системи охорони здоров'я, а так само за дотриманням чинного фінансового законодавства.

Об'єктом фінансового контролю в охороні здоров'я є фінансово-господарська діяльність організацій охорони здоров'я.

Найважливішим завданням фінансового контролю є реалізація єдиної фінансової політики, а також контроль за цільовим та ефективним використанням фінансових коштів в системі охорони здоров'я. дотриманням бюджетного обліку.

Фінансовий контроль здійснюється у вигляді попереднього, поточного і наступного контролю.

Попередній контроль на стадії складання, розгляду проекту територіальної Програми державних гарантій надання громадянам РФ безкоштовної медичної допомоги на черговий фінансовий рік здійснюється органом управління охороною здоров'я, фінансовими органами суб'єкта РФ, територіальним фондом обов'язкового медичного страхування (далі ОМС).

Поточний і наступний контрольв процесі реалізації Програми здійснюється:

- Територіальним управлінням в УР Федеральної служби фінансово-бюджетного нагляду;

- Органом управління охороною здоров'я;

- Фінансовими органами;

- Контрольно-ревізійним управлінням Міністерства фінансів в УР;

- Державною податковою інспекцією;

- Рахунковою палатою;

- Федеральним казначейством;

- Територіальним фондом ОМС;

- Інші наглядові організації.

Митна вартість - 150000 дол. Або 1395000 тис. Руб. | Джерела фінансування та фінансове середовище установ охорони здоров'я

З державного бюджету | Розрахунки за окремими статтями витрат | Загальні вимоги до ведення кошторису установи | Порядок витрати коштів за кошторисом | З коштів територіального фонду | Порядок звіту ЛПУ про витрачання фінансових коштів ОМС | Заповнення реєстру 1 | Заповнення реєстру 2 | Заповнення реєстру 3 | Вимоги до оформлення зведеного звіту про рух фінансових коштів при наданні стаціонарної допомоги по територіальної програмі ОМС |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати