На головну

Теорії особистості. Соціалізація.

1. СУЧАСНІ ЕТИЧНІ ТЕОРІЇ
  2. II. Структура конституційного статусу особистості.
  3. III. Принципи конституційного статусу особистості.
  4. XX з'їзд КПРС і засудження культу особистості. Економічні реформи кінця 50-х - початку 60-х рр. Політика мирного співіснування
  5. А. Теорії
  6. Авторські теорії формування і розвитку особистості
  7. Агресивна поведінка. Теорії агресії: агресія як інстинкт, фрустрація як джерело агресії, агресія як результат соціального навчання

Концепції розвитку особистості:

Ч. Х. Кулі:

Розвиток власного «Я» відбувається поступово і за участю інших людей. Використання способу дзеркала, щоб показати взаємовплив людей на один одного. Кожна людина формує своє «Я», сприймаючи реакцію інших людей, що вступають з ним в контакт. Це «Я» - «дзеркальне Я». 3 стадії побудова «дзеркального Я»: 1) як, на нашу думку, нас сприймають інші; 2) як вони реагують на те, що бачать; 3) як ми відповідаємо а їх реакції.

Д. Г. Мід:

Індивід в процесі навчання і виховання постає на місце інших індивідів і бачить себе з боку. Він оцінює себе, свої дії, представляє, що люди думають про нього і намагається відповідно до цього поводитися. Це усвідомлення здійснюється через прийняття певних соціальних ролей. Формування соц. ролей вкл. 3 стадії: імітація, ігрова стадія, колективні ігри. В результаті цього процесу індивід проходить всі стадії освоєння інших ролей. У його свідомість формується «образ іншого», повторюючи його ролі, індивід формує свого «Я».

З. Фрейда:

3 рівні структури особистості:

1) Ід (Воно) - несвідоме біологічне потяг

2) Его (Я) - організація особистості, яка контролює поведінку

3) Супер-Его (Над-Я) - моральна оценосная сутність Я.

У своєму розвитку особистість проходить ряд етапів. На кожному з них відбувається конфлікт між Ід і Супер-Его. У цьому конфлікті перемагає Его, його функція-адаптація людини до реальності за допомогою вироблення захисних механізмів.

Заперечення. Реальність не подобається - заперечує її існування.

Придушення. Блокування з боку Я внутрішніх загроз, що йдуть від Супер-Его. (Придушення думки, які суперечать моральним цінностям)

Раціоналізація. Виправдання вчинків.

Проекція. Власні негативні якості приписувати іншому. Зазвичай в перебільшеному вигляді.

Інтелектуалізація. Піти з емоційно загрозливої ??ситуації шляхом обговорення в абстрактних, інтелектуалізованих термінах.

Заміщення. Удолетворенності неприйнятного мотиву яким-небудь морально-допустимим способом.

К. Юнг:

Екстраверти \ інтроверти.

Розумовий тип - свідомість інтелектуальних формул і наступному припасуванню наявного життєвого досвіду під ці формули.

Чуттєвий тип - розвиток міжособистісних взаємин - головне. Переживання емоційного контакту з іншими людьми.

Тип, - «тут і зараз».

Інтуїтивний тип - передчуває події.

Місце і роль соціології у вирішенні проблем суспільства. | Рольова теорія особистості. Рольові конфлікти.

Соціальні групи. | Соціальні ролі як механізм взаємодії особистості і суспільства. | Сім'я і шлюб як соціологічні категорії. Функції сім'ї. | Соціальні функції культури. Види субкультур. | Основні етапи становлення і розвитку соціологічної думки. | Частина 2). 54. Соціальна структура російського суспільства. | Проблема формування середнього класу в Росії. | Соціальні конфлікти. | Місце і роль соціального контролю в життя суспільства. | Сучасна західна соціологія. |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати