Головна

Що таке файлова система ОС?

  1. AB0-СИСТЕМА
  2. I. 1.5. Двухпірамідная система Хеопса-Голоду в структурі подвійного квадрата
  3. IV. Серцево-судинна система
  4. JAR-OPS 1.770 Додаткова киснева система - літаки з наддувом кабіни
  5. JAR-OPS 1.775 Додаткова киснева система - літаки без наддуву кабіни
  6. OC UNIX, основні характеристики, файлова структура.
  7. Rh-СИСТЕМА
файл (Англ. file папка) - це іменована сукупність будь-яких даних, розміщена на зовнішньому пристрої і збережена, що пересилається і оброблювана як єдине ціле. Файл може містити програму, числові дані, текст, закодоване зображення і ін. файлова система - Це засіб для організації зберігання файлів на будь-якому носії.

Файли фізично реалізуються як ділянки пам'яті на зовнішніх носіях - Магнітних дисках або CD-ROM. Кожен файл займає декілька блоків дискової пам'яті. Звичайна довжина блоку - 512 байт.

Обслуговує файли спеціальний модуль операційної системи, званий драйвером файлової системи. Кожен файл має ім'я, зареєстроване в каталозі - Змісті файлів.

Каталог (іноді називається директорією або папкою) Доступний користувачеві через командний мову операційної системи. Його можна переглядати, перейменовувати зареєстровані в ньому файли, переносити їх вміст на нове місце і видаляти.

Каталог може мати власне ім'я і зберігатися в іншому каталозі разом із звичайними файлами: так утворюються ієрархічні файлові структури. Приклад такої структури - на рис. 6.3.


 Мал. 6.3. Дерево каталогів на диску

 Що відбувається, коли користувач подає операційній системі команду "відкрити файл ...", В якій зазначено ім'я файлу и ім'я каталогу, В якому розміщений цей файл? Для виконання цієї команди драйвер файлової системи обращется до свого довіднику, З'ясовує, які блоки диска відповідають вказаного файлу, а потім передає запит на зчитування цих блоків драйверу діска.Прі виконанні команди "зберегти файл"Драйвер файлової системи шукає на диску незайняті блоки, відзначає їх, як розподілені для новоствореного файлу, і передає драйверу диска запит на запис в ці блоки даних користувача.
Драйвер файлової системи забезпечує доступ до інформації, записаної на магнітний диск, на ім'я файлу і розподіляє простір на магнітному диску між файлами.
 Для виконання цих функцій драйвер файлової системи зберігає на диску не тільки інформацію користувача, але і свою власну службову інформацію. У службових областях диска зберігається список всіх файлів і каталогів, А також різні додаткові довідкові таблиці, службовці для підвищення швидкості роботи драйвера файлової системи.

До файлової системи має доступ також і будь-яка прикладна програма, для чого у всіх мовах програмування є спеціальні процедури.

Поняття файлу може бути звернено на будь-яке джерело або споживач інформації в машині, наприклад, в якості файлу для програми можуть виступати принтер, дисплей, клавіатура та ін.

Структура файлової системи і структура зберігання даних на зовнішніх магнітних носіях визначає зручність роботи користувача, швидкість доступу до файлів і т.д.

Що таке операційна система? | Яка структура операційної системи MS DOS?


Як класифікується програмне забезпечення? | Системні програми виконуються разом з прикладними і служать для управління ресурсами комп'ютера - центральним процесором, пам'яттю, введенням-виведенням. | Що таке програми-оболонки? | Операційні системи Windows | Операційна система Unix | Операційна система Linux | Що таке транслятор, компілятор, інтерпретатор? | Що таке системи програмування? | Що таке текстовий редактор? | Що таке графічний редактор? |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати